Rodinný oběd pro 12 osob

42
8.1.20 20:05

Rodinný oběd pro 12 osob

Ahoj, prosím zkušené paní kuchařky. O víkendu vařím rodinný oběd pro 12 osob. Bude krutí roládka a pečené baby brambory se slupkou. Masa jsem si spočítala na 3 kg brambory 2,6kg. Bude to dostačující na menší odpolední oběd? A také bych chtěla poradit s vařením.. rolády mám celkem dobře natrenované, ale upéct první rolády a potom brambory a brambory si předvařit a dopéct potom v troubě? Jaký by jste zvolili postup vy, aby vše bylo teplé.? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6152
8.1.20 20:08

Já bych udělala brambory šťouchané nebo kaši. Neměla by být příloha i maso oboje pečené. I je to právě komplikované na vaření. S množstvím neporadím já to vždy přeženu :lol: a záleží na jak velké porce jste zvyklí. A nebo jen ty brambory uvařit ve šlupce, to my třeba máme taky moc rádi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5758
8.1.20 20:12

Brambory uvařit a před koncem pečení rolády je k ní na chvíli šoupnout dopéct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
8.1.20 20:13

Během pečení rolád uvař brambory, tak aby to bylo oboje hotové zaráz.

Jinak toho máš docela hodně - 200 g brambor na osobu a 250g masa je prostě moc, zejména když to nebude 12 dospělých osob.

Osobně bych si přichystala všechno co budu potřebovat, rozklepala maso, naplnila ho. opekla bych rolády ze všech stran (to bude nejdéle trvající činost) a pak je dala na mírnou teoplotu dopéct do trouby. Dopékat se ti to bude stejně minimálně nějakých 40 minut a během toho přece normálně dáš hrnec na plotnu, oškrábeš brambory a uvaříš je.

Případně můžeš rolády naplnit den předem a nechat v lednici, když maso důkladně osolíš z obou stran a potřeš zevnitř hořčicí, tak maso pěkně zkřehne a při pečené zůstane o fous šťavnatější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
8.1.20 20:15

Když dělám oběd pro 8lidí, tak většinou mám 2,5kila masa a ještě zbyde, takže masa budeš mít dost:blush:ale taky bych zvolila spíš třeba šťouchačky ať neděláš oboje v troubě, jedině jestli nemáš dvě trouby:grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
8.1.20 20:19

K roládě se i ty šťouchaný brambory nebo kaše hodí víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
8.1.20 20:20
@Reny28 píše:
Když dělám oběd pro 8lidí, tak většinou mám 2,5kila masa a ještě zbyde, takže masa budeš mít dost:blush:ale taky bych zvolila spíš třeba šťouchačky ať neděláš oboje v troubě, jedině jestli nemáš dvě trouby:grin:

Maso bych ubrala, záleží čím to naplnis,, budete mít kdyžtak oběd na další drn, a jinak bych též nevolila pečenou přílohu, buď jen šťouchané brambory nebo kaši :thinking:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
8.1.20 20:20
@Kokokodak píše:
K roládě se i ty šťouchaný brambory nebo kaše hodí víc.

Podtl se i podepisuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
8.1.20 20:22

Dékuji všem za názory. A kaší tedy z kolika kg brambor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
8.1.20 20:25

-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
8.1.20 20:41

@123gabi

Přestože jsem masožravec, myslím si, že masa by mohlo být míň, max. 200g na osobu, i 150 by stačilo a brambor víc, už si moc nepamatuju, ale mám dojem, že ve starých normovacích knihách pro vyvařovny se počítalo nějak mezi 300 - 400g na porci v syrovém stavu… :nevim: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
8.1.20 20:44
@tumpach píše:
Maso bych ubrala, záleží čím to naplnis,, budete mít kdyžtak oběd na další drn, a jinak bych též nevolila pečenou přílohu, buď jen šťouchané brambory nebo kaši :thinking:.

Zíleží na chutích/choutkách, já si třeba občas někde dopřeju Ondráš /vepřový řízek v bramboráku/ a k tomu opečené brambory… :P 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
798
8.1.20 20:54

Dělala jsem obed pro 14 včetně deti a surovin mela stejne, taky rolady. Maso zbylo, ale mne to nevadi, bud dam nekomu s sebou, nebo si da nekdo přídavek pozdeji, nebo mame obed na druhy den. Rolady delam driv naplnim kolem devate, kolem pul jedenacte orestuji a dávám do trouby. Během pečení masa muzes udělat brambory. V troubě s horkovzduchem muzes péct maso i brambory najednou. Napoprve bych ale udělala brambory vařené, šťouchané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
8.1.20 21:01

Děkuji všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
8.1.20 22:57

No, my to máme v podstatě běžně 7 - 8 lidí, skoro ob týden. A je fakt, že počítám 200 g syrového masa na porci :), i když vím, že někteří nejsou strávnici a někteří větší, tak to snědí po těch nestrávnicích (tím, myslím, že větší strávnici dostanou třeba i 250 g masa :), ne, že dojídají z talíře), no a kaši ti neporadím, to je boj u mě, ještě jsem to za těch spoooustuu let nevychytala, ale počítám 250 - 300 g brambor na porci :think: (takže brambor 2,5 kg je dost, přijde do toho i mléko :) )
Maso: 200 g na porci * 12 = 2,5 kg masa by mohla teoreticky stačit :think:, ale budete mít ještě kdyžtak oběd, lepší když je něco navíc než když pak někdo chce přidat, a řekne se, bohužel není :)
Pokud, zvolíš nakonec pečenou variantu brambor, tak bych dala minimálně 3 kg brambor :) :)
A jinak držím palečky, ať se ti to všechno povede dle tvých představ :) a tvým strávníkům přeju dobrou chuť

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama