Pes má asi dva čipy

4264
7.1.20 22:57

Pes má asi dva čipy

Zdravím. Mám psa od cervence (2019) bylo mu 8tydnu. Už od té doby co jsem ho přivezla, jsem cítila bulku a "váleček " na lopatce. Psa jsem nechala cipovat v září (2019). Vet jen přiložil ctectu na místo vpichu čipu(vše ok). Mezitím mu slezl ‚váleček‘ až pomalu za lopatku.
Ale vrtá mi hlavou… Co když je čipovaný na dvakrát? V případě nedejboze ztráty je rozdíl 350km :nevim: :zed:. Co dál? Zmínit se o tom vet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4023
7.1.20 22:59

Dostala jsi k psovi nějaké doklady? Majitel by ti přece měl vydat očkovací průkaz psa a zde by mělo být uvedeno, zda je pes cipovany a také číslo čipu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
7.1.20 23:00

@lampicka11 měla jsi buď ho nechat prohlídnout. A nebo jestli byl čipován. Tak o tom musel být záznam v očkovacím průkazu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7839
7.1.20 23:04

Co myslíš tím rozdílem 350 km? Jinak souhlas s @Martha03 prodávající ti snad dal veškeré dokumenty ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4264
7.1.20 23:04

Průkaz samozřejmě mám. Nic tam není zmíněno o čipu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4264
7.1.20 23:05
@JancaS84 píše:
Co myslíš tím rozdílem 350 km? Jinak souhlas s @Martha03 prodávající ti snad dal veškeré dokumenty ne?

Dal. Ale vezla jsem ho přez celou ČR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4023
7.1.20 23:11
@lampicka11 píše:
Průkaz samozřejmě mám. Nic tam není zmíněno o čipu :nevim:

Informace o cipovani se dává do očkovacího průkazu, dá se tedy předpokládat, že pes cipovan není. Bulka kterou si cítila mohla být jen tukoveho charakteru. Taktéž veterinář by měl být schopen detekovat, zda pes už nějaký čip má, měla jsi mu to říct než ti nacipoval že máš podezření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4264
7.1.20 23:14
@Martha03 píše:
Informace o cipovani se dává do očkovacího průkazu, dá se tedy předpokládat, že pes cipovan není. Bulka kterou si cítila mohla být jen tukoveho charakteru. Taktéž veterinář by měl být schopen detekovat, zda pes už nějaký čip má, měla jsi mu to říct než ti nacipoval že máš podezření.

Ale tohle není bulka pod kůží. Ale vyloženě mini váleček stejný jako má po čipování. Předtím, ho nikdo nekontroloval než byl čipovan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
7.1.20 23:27

Nech si u vet. zkontrolovat cip/cipy. Cteckou je najde.
Pokud ma dva, zaregistruj je na sebe oba dva. Nebude s tim problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
7.1.20 23:36
@lampicka11 píše:
Ale tohle není bulka pod kůží. Ale vyloženě mini váleček stejný jako má po čipování. Předtím, ho nikdo nekontroloval než byl čipovan

proč by ho taky někdo kontroloval, když jsi své podezření neřekla veterináři hned. Ale řešíš to až teď po několika měsících :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10646
8.1.20 00:05
@lampicka11 píše:

A je takový problém zavolat chovateli a zeptat se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7261
8.1.20 00:07

Odkud toho psa máš? Já mám čip od chovatelky registrovaný rovnou na mé jméno :nevim: Pokud by byl čipovaný, s největší pravděpodobností bys k němu dostala modrý europas a asi i nějaké náhradní nálepky s číslem čipu a čárovým kódem. Ve stávající situaci je nejjednodušší nechat ho pořádně zkontrolovat čtečkou, pokud se najde i druhý čip, necháš ho zaregistrovat na sebe a je úplně jedno, jak daleko sis pro něj jela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
8.1.20 01:29

Většinou je v modrém očkováku (pasu) takový nalepený štítek s číslem čipu, plus pár náhradních. Zrovna (neregistrovaný) čip nemá důvod tajit ani nějaká množka, tak buď ho zapomněli dát (ten štítek s číslem), což se klidně může stát, nebo to není čip. Šla bych na veterinu, ať tedy projedou celého psa a uvidíš, co se ukáže. Jinak v případě ztráty psa, pokud by první načetli ten starší čip (teoreticky), tak buď by nebyl registrovaný (blbý), nebo by byl registrovaný na CHS a v tom případě by ji pak někdo kontaktoval. Jinak s jakoukoliv bulkou bych šla na veterinu pro jistotu, ať je to čip nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat