Jak více ušetřit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 22:51
jak více ušetřit

Ahoj :P
Mám takovÿ dotaz, máte někdo nějaký tip jak víc šetřit? A na čem? Bydlím sama v bytě, takže všechno placení je na mě. Přece jen bych chtěla mít aspoň nějakou rezervu. Mám ale pocit ze vždycky když něco ušetřim nastane situace kam peníze zase dat ???? jako například auto atd..
Vy co bydlíte sami vaříte si nebo si kupujete menicka? :-) myslím ze jsem schopna z výplaty ještě ušetřit dost. Ale mám pocit ze v tom nemám žádný řád.

Reakce:
Opiska
Kecalka 372 příspěvků 21.08.19 22:52

Tak pokud se nerozepises víc o svých výdajích a příjmech, nikdo ti nic neporadí :nevim:

Wanheda
Kecalka 121 příspěvků 21.08.19 22:58

Neutrácet za nesmysly.

punjabina
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 21.08.19 22:59
  • Povinné ručení na autě. Pravděpodobně si můžeš sjednat výhodnější.
  • Platba za mobil. Vyjednat si lepší tarif.
  • Internet doma (nemají levnější tarif?)
  • Pojištění…

atd

Obecně si udělat revizi všech smluv na základě kterých něco platíš.

klamonožka
Závislačka 2591 příspěvků 21.08.19 23:00

Nekouřit, nechlastat, nekupovat si po ulicích svačinky a kafíčka, vařit si, nekupovat blbosti a stále nové hadry a boty a obecně věci, které člověk nepotřebuje.

A taky nemít auto a mít někoho, s kým člověk bydlí, ať už partnera, nebo spolubydlícího. :nevim:

tininas
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 21.08.19 23:03
@Anonymní píše:
Mám takovÿ dotaz, máte někdo nějaký tip jak víc šetřit? A na čem? Bydlím sama v bytě, takže všechno placení je na mě. Přece jen bych chtěla mít aspoň nějakou rezervu. Mám ale pocit ze vždycky když něco ušetřim nastane situace kam peníze zase dat ???? jako například auto atd..
Vy co bydlíte sami vaříte si nebo si kupujete menicka? :-) myslím ze jsem schopna z výplaty ještě ušetřit dost. Ale mám pocit ze v tom nemám žádný řád.

Ahoj.

Třeba já ušetřím dost na mobilu. Prakticky skoro všechny mám na WhatsAppu. Takže si platím wifi, a tudíž se vykecávám a píšu si jen přes něj. Případně vše se snažím vyřídit přes maily. Jinak mobil na dobíjení a neplatím žádné paušály. A za peníze volám, jen když potřebuji něco mimořádného.

iiiv
Extra třída :D 11484 příspěvků 21.08.19 23:45

Tak urcite vyjde levneji si varit, nez kupovat menicka. Na cem usetrit netusim.

Keltka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 22.08.19 00:09
Ahoj

Ahoj, doporučila bych před každým nákupem zvážit, jestli daný nákup věci opravdu potřebuji-například je blbost kupovat 4× do měsíce šunku, stačí dvakrát za měsíc, apod. nebo vůbec a nakoupit třeba jen sýry. Psát si vše, za co utrácíš a schovávat účtenky. Nechodit do restaurací ani kaváren-to žere peněz hodně nebo se nechat pozvat :-D - myslím od muže. (Ale toho nejde zneužívat), kafe si udělat například v práci zdarma. Zvážit, jestli pracuješ za dost peněz a jestli si nemůžeš ještě nějak přivydělat-brigáda, apod.. Pravidelně posílat každý měsíc i částku na spoření-například si nastavit stavebko a každý měsíc posílat alespoň 1500 Kč na účet stavebka. Na ty peníze nesáhnout, až do konce dospoření. Nekupovat nic teď do bytu-drahý nábytek, deky, lustry, atd, nebo nádobí. Šetřit na oblečení. Nakupovat jídlo ve slevě (ne polotovary, ale třeba mléko a máslo-více kusů ve slevě), drogerii a kosmetiku též, slevy sledovat, co nejvíce, oblečení převážně ve výprodeji nebo nejlépe v second-handu (nebo kombinace obojího). Pokud ti dávají dárky sourozenci či rodiče, tak si říct o něco, co potřebuješ, třeba právě o částku, za kterou si sama koupíš oblečení, apod.. Ne, aby ti koupili nějakou blbost, kterou nepotřebuješ. Prodávat staré věci na internetu-co již nepotřebuješ (knihy, atd. - věnovat, č prodat).

Keltka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 22.08.19 00:11
svačiny

Ještě nosit si s sebou všude svačiny a vodu nebo čaj či kávu, nekupovat jí na výletech po cestě nebo ve městě, na tom se dá ušetřit hodně.

marg
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 22.08.19 00:24

Levněji je si vařit - pro jednotlivce? To nemusí být úplně pravda. Pokud si člověk nevaří do mrazáku nebo nejí tři dny stejné jídlo. Na jídle a pití se ale dá ušetřit hodně. Otázkou je, jestli je to zrovna dobře šetřit na jídle. Já, když jsem byla sama, chodila jsem pořád jist k babičce - záruka kvalitní stravy a zadarmo. Nedám také dopustit na stravenky. Ale to jsou zrovna dva tipy, co ne každý má (babičku a stravenky).
Já hodně šetřím na oblečení. Zaprvé nesnáším, jak je obecně hrozně moc oblečení kolem nás, ty mraky obchodů s levnou módou, celý ten byznys s hadrama. Takže u mě to jistí sekáče, Vinted. Troufám si tvrdit, že chodím oblečená hezky a trendy, i když něco nového jsem si nekoupila ani nepamatuji. Tedy krom spodního prádla a bot.

ČekánínaGodota
Stálice 84 příspěvků 22.08.19 00:42

Taky bydlím sama, nepiji, nekouřím, nekafuju, nevlastním auto. V práci si dopreji menicko, doma se nějak odbydu… Potraviny nakupuju převážně v akcích, stejně jako oblečení…

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 22.08.19 03:52
@Anonymní píše:
Vy co bydlíte sami vaříte si nebo si kupujete menicka? :-) myslím ze jsem schopna z výplaty ještě ušetřit dost. Ale mám pocit ze v tom nemám žádný řád.

Tak rad si udelate tim, ze si vsechno budete psat. A po 3 mesicich uz budete vedet, kde konci kolik penez a sama budete vedet, kde by s cim slo jeste neco udelat a pohnout s tim. Dokud toho neudelate, tak uz na konci mesice nevite, co jste kde kupovala na jeho zacatku. Ale chce to disciplinu a fakt to vsechno psat poctive.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 22.08.19 08:09

@marg Šetřit tak, že ti obědy platí babička, předpokládám důchodkyně, to je majstrštyk..

marg
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 22.08.19 15:06

@ProfZav ale prd majstrštyk. Návštěva, pokecaní a kafíčko s babi, která vaří tak jako tak, prostě máme to tak nastavené. Žádný kalkul. Babička je ráda. Není to žádná rentiérka, ale na jídlo v pohodě má.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 22.08.19 16:59

@marg Moje teta důchodkyně takhle vařila pro 4 další lidi, taky vždycky přišli pokecat cestou z práce. Ale pokud jste tak domluvené, beru zpět :-)

Váš příspěvek
Reklama