Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Kontokorent funguje tak, že jej musíš jednou ročně dorovnat - a to bude asi ten červen, že?
nejjednodušší je, půjčit si po známých 30 000 a peníze tam na 1 den vložit. Ano stačí na 1 den (ten den, kdy je to přesně rok, co si to půjčil), další den vybrat, peníze vrátit rodině, známým. A platit jen poplatek každý měsíc za to, co si půjčil, a mít rok na to, aby to člověk pomalu srovnal, tzn. každý měsíc něco odložit
nebo 2.varianta, seznámit banku s touto informací a domluvit se na nějaké možnosti, obvykle ti nabídnou, aby sis půjčila spotřebitelskou půjčku, kontokorent srovnala a těch 30000 si rozvrhla na víc let. Je to horší varianta, protože v konečném výsledku zaplatíš víc jak 30000.
A co dojít se s nimi včas domluvit
určitě poradí co s tím…stačí když tam budou peníze na nule jednu noc, tak kdyby ti někdo mohl půjčit na tu chvíli… neznám ale podmínky spořitelny…máme možnost kontokotentu v jiné bance
Jenže on nesplácel půjčku a pořád mi z toho účtu zkouší sebrat 17 tisíc banka. Takže kdyby mi je známý půjčili, tak mě těch 17 tisíc banka spolkne ![]()
Ahoj, stačí když se ty peníze přes učet jenom v ten den tzv. přetáhnou. Nemusíš je tam mít ani jeden den. Jenom to vyrovnej na minutu a hned zase převěď. Pokud máš ale ovšem od koho si půjčit. Pak ti to zase prodlouží na rok. Jinak pokud budeš mít třeba nějaké finance našetřené tak si ten kontokorent postupně snižuj. Já mám taky a celkem dost vysoký. Taky mě to vždycky tíží, ale naštěstí tento rok už to mám vyřešené. Snížít se mi ho zatím nedaří, nemám nazbyt finance. Tak držím palce. Jinak pokud to nevyrovnáš aspoň na tu chvíli v ten den nebo před tím dnem, tak ti automaticky zablokujou účet. Tak to zkus nějak takhle vyřešit. nebo si půjč od více lidí, však jim to hned vrátíš.
![]()
Nechápu - on tedy u té spořitelny má ještě dluh - tedy nějaký úvěr? - pak bych zašla do banky a dohodla se na splátkový kalendář, co nejrychleji a sloučení kontokorentu a úvěru - nebojíš se exekuce?
Tak už leda dojít do spořky a domluvit se s nimi narovinu…ta půjčka je v jiné bance ![]()
@Anonymní píše:
Kontokorent funguje tak, že jej musíš jednou ročně dorovnat - a to bude asi ten červen, že?
nejjednodušší je, půjčit si po známých 30 000 a peníze tam na 1 den vložit. Ano stačí na 1 den (ten den, kdy je to přesně rok, co si to půjčil), další den vybrat, peníze vrátit rodině, známým. A platit jen poplatek každý měsíc za to, co si půjčil, a mít rok na to, aby to člověk pomalu srovnal, tzn. každý měsíc něco odložitnebo 2.varianta, seznámit banku s touto informací a domluvit se na nějaké možnosti, obvykle ti nabídnou, aby sis půjčila spotřebitelskou půjčku, kontokorent srovnala a těch 30000 si rozvrhla na víc let. Je to horší varianta, protože v konečném výsledku zaplatíš víc jak 30000.
nemusí to báýt vůbec celý den. Stačí opravdu minuta. Vím to stopro. Bývalý pracovník ČS, a. s. ![]()
Oni mu jeden úvěr zesplatnili, já ho platím. Tam dlužil 17 tisíc, to už splácím, ale těch 17 tisíc pořád zkoušej brát, ikdyž si je připočítali už k tomu úvěru.
Exekuce se nebojím, protože splácím, akorát nevím co stím kontokorentem.
Ovšem ted to nechápuˇ.
Zakladatelka se ptala pouze na kontokorent 30tis. ne? Jak ho vyrovnat, ne?
Banka v takovych totalnich pruserech nekdy schvali splatkovy kalendar. Ale pokud se Ti banka snazi sebrat z uctu 17 tisic za zcela jinou pujcku (nevim, jak presne probiha „snazeni sebrat“), mas tam patrne uz exekuci, ne? Takze tezko dostanes spotrebak, asi na nej nemas ani prijmy. Vedeni banky muze maximalne schvalit nejaky ten splatkovy kalendar, uroceni sice neodpusti ani prd a bude to na leta letouci, ale aspon bez zalob. Zajdi tam a vyloz situaci. Nekteri chlapi jsou fakt na presdrzku…
@Anonymní píše:
Oni mu jeden úvěr zesplatnili, já ho platím. Tam dlužil 17 tisíc, to už splácím, ale těch 17 tisíc pořád zkoušej brát, ikdyž si je připočítali už k tomu úvěru.
Exekuce se nebojím, protože splácím, akorát nevím co stím kontokorentem.
Tak to je nějaká blbost. Když si ten úvěr už připočítali tak ho přece nemůžou brát znovu. To je nějaký omyl ne???
No prostě ob den chtějí inkasovat 17 tisíc, jenže tam nejsou peníze tak to nejde.Ten úvěr co mu zesplatnili byl kolem 200 tisíc, a k tomu si těch 17 tisíc připočítali, tak nevím proč to pořád chtějí.
Těch 17 tisíc dlužil před zesplatněním.
Musela jsem podepsat notářský zápis, jelikož jsem byla ručitel a splácím to. Takže když bych tam těch 30 tisíc dala, tak stejně pořád to ukazuje na netu, že chtěj těch 17 tisíc.
Předem prosím nepotřebuju rejpaly, jsem sama s dětmi a platím po manželovi co nasekal
Máme ve spořitelně kontokorent 30 tisíc, který samozřejmě vyčerpal. Do června ho musím srovnat, ale peníze na to nemám.
zajímá mě jak banka postupuje? zda budou možné nějaké splátky nebo tak něco?)
Díky moc