Názor na dvě hypotéky?

Anonymní
31.5.13 13:34

Názor na dvě hypotéky?

Ahoj.
Ráda a bych si přečetla váš názor.
Ještě před tím, než jsem manžela znala, odkoupil půdní část domu u rodičů. Jelikož jsem byla blbá, dovolila jsem, abychom půdu předělali na byt. Dohromady nás to stalo více, než jsme předpokládali. Dohromady tedy přes milion a půl. Nyní máme nádherné podkroví podle našich představ. Docela jsem i vycházela s tchánovcema, ale jen do porodu. Tchýně by se nejraději stala maminkou mého dítěte, jak mi i řekla. Co jsem ji porodila vnouče, zbláznila se. Chce u nás být celé dny, ke mně se chová, jak kdybych byla cizí a ona jeho máma. Pokud si dovolují odporovat, nechápe, jak se tak mohu chovat, protože na to nemám nárok. Zkrátka není jiné řešení, než se odstěhovat, protože takový člověk se už nezmění, jak mi samy dvě psycholožky řekly, které jsem kvůli tomu kontaktovala.

Jenže, tchýně nám nedovolí, abychom to prodali a chodili jí po domě cizí lidé. To chápu. A tak nám nezbývá nic jiného, než druhá hypotéka, protože do podnájmu by už manžel nikdy nešel. Šli byste do toho? Pokud manžel nepřijde o práci, splácet je dokážeme. Jenže znáte dnešní dobu.

Děkuju za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1855
31.5.13 13:36

A ten podkrovni byt muzete pronajmout? Pokud ano, tak bych nevahala. Ale pokud ne, tak co s tim budete delat?
My mame dve hypoteky, ja mam svuj byt a partner taky, ale jeden pronajimame a platime jednu hypoteku z toho. Pokud by to neslo, tak bych do toho nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4406
31.5.13 13:38
@Anonymní píše:
Ahoj.
Ráda a bych si přečetla váš názor.
Ještě před tím, než jsem manžela znala, odkoupil půdní část domu u rodičů. Jelikož jsem byla blbá, dovolila jsem, abychom půdu předělali na byt. Dohromady nás to stalo více, než jsme předpokládali. Dohromady tedy přes milion a půl. Nyní máme nádherné podkroví podle našich představ. Docela jsem i vycházela s tchánovcema, ale jen do porodu. Tchýně by se nejraději stala maminkou mého dítěte, jak mi i řekla. Co jsem ji porodila vnouče, zbláznila se. Chce u nás být celé dny, ke mně se chová, jak kdybych byla cizí a ona jeho máma. Pokud si dovolují odporovat, nechápe, jak se tak mohu chovat, protože na to nemám nárok. Zkrátka není jiné řešení, než se odstěhovat, protože takový člověk se už nezmění, jak mi samy dvě psycholožky řekly, které jsem kvůli tomu kontaktovala.

Jenže, tchýně nám nedovolí, abychom to prodali a chodili jí po domě cizí lidé. To chápu. A tak nám nezbývá nic jiného, než druhá hypotéka, protože do podnájmu by už manžel nikdy nešel. Šli byste do toho? Pokud manžel nepřijde o práci, splácet je dokážeme. Jenže znáte dnešní dobu.

Děkuju za názory.

Kolik je tvojí tchýni? Věčně tady nebude :cert:… co manžel nato říká? Máte společný vchod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21383
31.5.13 13:41

Jestli na ne mate tak proc ne…navic ted je idealni doba na porizeni hypoteky - jsou nizke urokove sazby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36917
31.5.13 13:51

Je vubec mozne mit dve hypoteky? Mela jsem za to, ze ne (ze hypoteka je nizkourocena pujcka s garanci statu jako pomoc rodine zaridit si vlastni bydleni) Ze druhou hypoteku je moznop dostat po splaceni te prvni

jo a tchyne vas radej necha odejit, nez aby se nejak omezila?
Neslo by trebas vymenit zamek u vchodu do vasi casti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21383
31.5.13 13:55
@Pudloslava píše:
Je vubec mozne mit dve hypoteky? Mela jsem za to, ze ne (ze hypoteka je nizkourocena pujcka s garanci statu jako pomoc rodine zaridit si vlastni bydleni) Ze druhou hypoteku je moznop dostat po splaceni te prvnijo a tchyne vas radej necha odejit, nez aby se nejak omezila?
Neslo by trebas vymenit zamek u vchodu do vasi casti?

proc by to nebylo mozne? Hypoteka neni nizkourocena pujcka s garanci statu a uz vubec neni urcena na pomoc rodinam zaridit si bydleni.

U hypoteky berou v potaz prijem, pokud ho mas dostatecny muzes mit hypotek treba pet na ruzne nemovitosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36917
31.5.13 13:57
@Hanka1 píše:
proc by to nebylo mozne? Hypoteka neni nizkourocena pujcka s garanci statu a uz vubec neni urcena na pomoc rodinam zaridit si bydleni.U hypoteky berou v potaz prijem, pokud ho mas dostatecny muzes mit hypotek treba pet na ruzne nemovitosti…

kdyz chces pujcku na nemovitost nikoli na bydleni, ale na kseft, tak mas urok trebas 25% - asi ale ziju v jine dobe, pripoustim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
31.5.13 13:59

@Pudloslava Když je dostatečný příjem, může mít třeba 5 hypoték. A o tom, že ze hypoteka je nizkourocena pujcka s garanci statu jako pomoc rodine zaridit si vlastni bydleni slyším prvně. Spíš legální lichva :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21383
31.5.13 14:01
@Pudloslava píše:
kdyz chces pujcku na nemovitost nikoli na bydleni, ale na kseft, tak mas urok trebas 25% - asi ale ziju v jine dobe, pripoustim

kdyz si porizujes hypoteku, tak nikoho nezajima jestli v te nemovitosti budes bydlet nebo ji pronajimat, uroky se ted pohybuji lehce nad 3%,

My meli kdysi pred deseti lety nejvyssi urok na prvni bydleni hypoteku kolem 6%, nyni mame s float urokem pod 2% :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
31.5.13 14:03

@Pudloslava jde to, naši mají 2 hypotéky, jednu na barák a teď brali druhou, aby mohli postavit dílnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5411
31.5.13 14:06

Obecně můj názor na dvě hypotéky je, že je to bláznovství. Ale ve vašem případě bych do toho šla, protože s tebou teda cítím to musí bejt strašný :? :roll: v úplně nejhoršim případě by jste mohli potom prodat nebo pronajmout tu druhou nemovistost a vrátit se k rodičum do toho podkroví. Když s tim podkrovím nemůžete nic dělat no.. :think: to je teda ale fakt naprd :zed: holka, posílám hodně síly a pevné nervy!! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 14:09
@Denis11 píše:
Obecně můj názor na dvě hypotéky je, že je to bláznovství. Ale ve vašem případě bych do toho šla, protože s tebou teda cítím to musí bejt strašný :? :roll: v úplně nejhoršim případě by jste mohli potom prodat nebo pronajmout tu druhou nemovistost a vrátit se k rodičum do toho podkroví. Když s tim podkrovím nemůžete nic dělat no.. :think: to je teda ale fakt naprd :zed: holka, posílám hodně síly a pevné nervy!! :hug:

a proc? Napriklad, ja se po druhe MD vratila do prace a mesicne dam bokem pres 10 tisic, takze tyhle penize misto setreni za urok nula nula prd radeji pouziji na splatku hypoteky a zaroven jeste budu mit navic i prijem z pronajimaneho bytu. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Mi24
31.5.13 14:21

Je to váš byt takže by jste si tím bytem mohli dělat co chcete i když si myslím že kdyby jste byt prodali tak by tchyně dělala problémy že by nechtěla nové majtele pouštět do bytu jestli teda máte jeden vchod a nebo byt pronajmout a nakecat tchyni že tam bude bydlet vašše velmi dobrá znama takže s ní nebudou žadné problémy, ale byt je to váš takže máte plné právo si s ním dělat co chcete a jestli má tchyně v plánu dělat problémy tak ho prodejte jim normal bych jim řekla že budou v klidu a nedělat problémy a nebo jim říct za kolik si ho mohou koupit

• Citovat
  • Nahlásit
31.5.13 14:27

Pokud jde mít 2 hypo, tak bych neváhala a šla do toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5411
31.5.13 14:29
@Anonymní píše:
a proc? Napriklad, ja se po druhe MD vratila do prace a mesicne dam bokem pres 10 tisic, takze tyhle penize misto setreni za urok nula nula prd radeji pouziji na splatku hypoteky a zaroven jeste budu mit navic i prijem z pronajimaneho bytu. :palec:

Co proč? :) já to nemyslím zle, myslím to obecně. Většina lidí má průměrné přijmy a dvě hypošky už je risk.. pokud ten člověk má jistotu, že je zaplatí tak není o čem dumat to je jasný :D :palec: Kdybych na to měla a nebála seže to třeba někdy nedám dohromady tak si taky vezmu druhou a tu nemovitost bych pronajala :palec: to je jasný že ten pronájem ti tu hypošku zaplatí a když bych ji zaplatila i bez pronájmu tak by nebylo o čem přemýšlet.. :D ale já jen prostě nemám ráda dluhy a už jen z tý jedný hypošky jsem namrtvici, protože vim, že jsem někde uvázaná na x let dopředu… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat