Jak zabavit 4leté děcko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 01:01
Jak zabavit 4leté děcko?

Ahojky, mám už odrostlá děcka..dnes jsem po leeteeech hlídala známé 4letého chlapečka…je zvyklý jen na TV a elektronické hračky…ale žádné nebyly po ruce ani telka :-). Jak zabavit v místnosti bez hraček takové děcko? Najednou jsem si nevěděla rady. Už jsem buď zapomněla nebo prostě moje děti byly jiné :-). Nějaké tipy na jednoduché slovní hry, hry s prsty, hádanky, malování…?Měl by někdo? asi už jsem stará a už jsem zapomněla :-)Omlouvám se za anonym :-) :oops:,připadám si jak blbka. Dík

Reakce:
Petronilla
Závislačka 4667 příspěvků 09.11.14 02:20

Tuzku nebo pastelky a malovat. Pexeso, pokud nemas po ruce, vyrobit nejake improvizovane.

Petronilla
Závislačka 4667 příspěvků 09.11.14 02:24

Nebo treba hrajeme takovy slovni fotbal zjednoduseny, rekneme pismeno a kazdy vymysli slovo zacinajici na to pismeno. A stridame se.

TSMoruga
Závislačka 3167 příspěvků 09.11.14 04:38

Ruční výrobky podzimní - obtisky z listů, květiny z listů, tvoření podzimní/vánoční dekorace z přírodních zdrojů, které najdeme v parku :kytka: vlastní dráček do větru.. :dance:

Makin
Závislačka 2965 příspěvků 09.11.14 08:22

Lepidlo, nůžky, papír, pastelky. To jsou u nás momentálně nejoblíbenější věci. Lepíme všechno, listy z venku. nastříhaný alobal, vatu. Nebo ji poskládám z papíru parník, večerníčkovu čepici a pak to vybarvujeme. když je tiskárna, sama si vybere na netu obrázky na vymalování a pak vymalováváme do zblbnutí 8)

laducha
Generální žvanilka 22179 příspěvků 09.11.14 08:55

Dělaly jsme s dcerou dráčka z letáků, bavilo ji očichávat a poznávat koření, z knoflíků (fazolí) hra na vlka a ovečky http://www.deskovehry.info/…vlkaovce.htm

Dále vystřihování ubrousků z papíru, společné vaření třeba palačinek, bramborová tiskátka, hra na kancelář- papíry, propisky, sešívačka, kancelářské sponky…
Tichá pošta, schovka, hra na obchod, hledání pokladu (napsala jsem úkoly a další pokyny, šla jsem s dětmi, přečetla, ony úkol splnily, na konci čekala nějaká sladkost).
Hodně vystřihuju malé panáčky z papíru, s tím si taky vyhraje. U kluka by to mohla být auta, letadla. Dál špejlové divadlo, navlékání těstovin na šňůrku, dát na stůl 5 běžných věcí, chvíli ukázat, pak zakrýt a kluk může hádat, co vše viděl…

Nejlepší je jít ven, aspoň u nás, chodíme za každého počasí.

Jestli si ještě na něco vzpomenu, napíšu. Jezdim s dcerou každý rok na chatu, kde je „jen“ příroda, žádné technické vymoženosti, dokonce ani signál na mobil.

KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 09.11.14 17:44

Stříhání, lepení, malování, vyrobit z papíru vlaštovku a házet s ní, vyprávět a vymýšlet příběhy..

afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 11:03

Ona pise jak zabavit decko v mistnosti, tudiz asi ani zadne pomucky na vyrobu veci, ktere ji doporucujete :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >