Jak zařídit interiér?

461
31.3.16 17:51

Jak zařídit interiér?

Ahoj holky, s přítelem dokončujeme stavbu domku a přichází na řadu výběr interiéru. Asi to nejde jednoznačně určit, ale máte nějaké typy, čím se řídit? Když se mi líbí světlejší podlaha (budeme mít vinyl), tak slyším od kamarádek, že je to nepraktické, tmavou ale nechci. Líbí se mi určitý odstín pracovní desky na lince, je to úplně to samí-to si nepořizuj, je na tom vidět každý škrábanec, budeš za pár let nešťastná. Takhle je to se vším, už mi z toho jde hlava kolem. S přítelem máme stejný vkus, líbí se nám totéž. Vy, co jste si zařizovaly bydlení, jak jste vybíraly? Podle toho, co se vám líbí, nebo co je praktičtější?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Tattiana
31.3.16 17:53

Dala jsem, co se mi líbí… Mám světlý vinyl, dřez i kuch. desku pracovní…

Je to na Tobě :palec: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
461
31.3.16 17:55

@ivik21 Nám se taky líbí více světlejší, už aby to bylo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
31.3.16 17:56

Já si vždy říkám, že vše jde časem vyměnit. Jinak bych nekoupila nic a pořád jen vybírala a přemýšlela. A rady ostatních jsou fajn, pokud jsou trošku konstruktivní. Binec jde prostě podle mě vidět všude, na světlým i na tmavým :)
Zpočátku jsem vybírala vše ve světlém, měla jsem kombinaci bílá, světlé dřevo. To je podle mě nesmrtelná kombinace. Nešla bych nikdy do extra výrazných barev. Doladit lze vše pomocí doplňků. Mám známou, ta má svítivě zelenou kuchyň. První rok to bude nevšední, i když já bych měla vypálený oči z toho záření. Pokud se jí zalíbí červená, nikdy už si tam nemůže dát červený květináče, teda může, ale bude to příšerný. Časem se mi zalíbila fialová, pak zelená. Vždy můžu doladit, jak chci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
31.3.16 17:58

Záleží i na tom, jak žijete. Co se týká barvy podlahy, pokud nebudete mít kusové koberce, tak na tmavé podlaze bude hodně vidět a zůstávat takový ten bílý prach (bez koberců se nebude mít kde usadit).Budete mít třeba pejska? Jaké chlupy bude mít?…nejde o to, že by člověk neuklízel, ale pak tě to může začít štvát, že je hned všechno vidět. Mám dlouhé tmavé vlasy - když mi jich vypadne 5, tak v porovnáním s někým, kdo je „na ježka“ to taky bude hned vidět…Pracovní desku bych si nepořizovala jednobarevnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54907
31.3.16 17:58

My máme vinyl celo plošné i na schodech, nám se nelíbí každá místnost jiný dekor podlahy, jak se dřív dělalo kuchyň dlažba, obývák plovoucí, ložnice koberce. Jen v koupelně máme dlažbu, jiný odstín šedé. Nepraktický mi vinyl nepřijde.
Máme světlý sedy odstin a k němu wenge dvere.
Jsme puntičkář, takže u nás musí ladit vinyl s nábytkem, s koupelnou, s kuchyni :-D.
Vybírat by jste měli podle svého vkusu ať se vám dobře bydlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
31.3.16 17:59

@Izzz souhlasím! základ neutrální a barvičky formou doplňků a bytových textilií ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
31.3.16 17:59

Vybírala jsem to, co se mi líbí. Samozřejmě, že rady byly a celkem k věci. Musela jsem si na to přijít sama. Jinak si myslím, že třeba tmavá podlaha je horší než světlá. Ale radit nebudu, stejně si vybereš, to co chceš. Doporučuji bytového architekta. Sice to stojí pár peněz, ale má zkušenosti a nápady. Vždycky jsem byla proti, ale ted jsem viděla byt dle návrhu a prostě super. My jsme to mastili sami, ale ted bych si nechala na barák návrh udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10225
31.3.16 18:00

Z toho nejpraktičtějšího jsem si vybrala to, co se mi nejvíc líbilo.
Ti inteligentní, co se nechali nalákat pouze na vzhled, většinou přiznali, že trpce litují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
31.3.16 18:03

A jak jste řešili úložné prostory? Rozmýšlím se mezi vestavěnýma skříněma nebo komorou z ytongu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54907
31.3.16 18:03

A ten vinyl otec říká, že jde snaz vyměnit jak dlažba, že vinyl se vyreze ta poškozená část a nepůjde to poznat, ale když mi bude vybouchavat dlažbu, tak to nejde jen jednu poškozenou, že jo.
My máme všude v baraku podlahovku, takže krom dlažby a vinylu jsme jinou možnost neměli, ještě snad nějakou tu sterku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3761
31.3.16 18:05

@Clabitic jako uvažovat o barvě se dost vyplácí, světlou podlshu bych nechtěla - kamarádka potvrdila, že to byla největší chyba v jejím životě, furt jenom jeze po zemi a sbírá drobky, vlasy nebo chlupy, tmavá asi taky není úplně nej nej - interiér mi pak připadá tak nějak ponutý
ale přeci mezi hodně světlou a hodně tmavou je asi miliarda odstínu, takže vybrat si může každý dle libosti

jinak jestli můžu poradit, nedávejte si hodně tmavou kuchyňskou desku, nebo police - prach a drobky na tom přímo svítí, já mám černou a nejraději bych ji někde doškrábala, abych měla před manželem důvod jí vyměnit :mrgreen: ten by mi dal :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
31.3.16 18:07

@Izzz Tak zelená linka mi už přijde jak do fresh baru, ne domů :mrgreen: Co se týče linky, tam ještě nemám ani představu, co by se mi líbilo, ale zelená, ani červená nebude. Určitě „normální“ odstíny, dekor nějakého stromu :mrgreen:
@Malaga Mám dlouhý blond vlasy, pejska jen na zahradě, ikdyž časem, kdoví. Moje představa je na světlou podlahu hodit výrazný koberec kusový, třeba fialový, nebo podobně. Deska je teda lepší např. v mramorovaným dekoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
31.3.16 18:11
@Malaga píše:
A jak jste řešili úložné prostory? Rozmýšlím se mezi vestavěnýma skříněma nebo komorou z ytongu :think:

My jsme měli velkou vestavěnou skříň. Já jako né úplně šíleně pořádnej člověk jsem trpěla. Nevyhovovalo mi to.
Myslíš na oblečení nebo jídlo, sportovní věci? My na to máme jednotlivý místnosti a vyhovuje mi to :) Velká místnost jako dílna, další místnost na všechno možný, zvažuju nahoře velkou místnost jako šatnu, ale zřejmě to neprojde…potřebujeme pokoj pro hosty. Takže pojedeme v klasických skříních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
31.3.16 18:11

@Malaga Máme v ložnici vestavěnou skříň a v bytě jednu místnost jako špajzku, ještě přemýšlím, jestli z toho neudělat šatnu :think: @Kelsey jo, vinyl je v tomhle super, myslím že jsou vinylové desky, ty jsou po menších kusech a pásy, ty jsou od jednoho konce místnosti ke druhému, pokud si to správně pamatuju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat