Jak zasytit miminko před spaním?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12735
1.2.10 19:24

Jak zasytit?

Holky mam dotaz malá ma nutrilon měla comfort ted jsme přešli už na obyčejný a v pohodě. Na večer jí nemůžeme zasytit nutrilon kaše ji nejedou. Myslíte že můžu koupit i jinou kaši třeba sunarku nebo od hami nebo tak? Nevadí to? Připadně bych koupila sunarku nemléčnou a zalila to nutrilonem, jde to? Nemáte někdo zkušenosti s bezlepkovou krupici? Jak zasycujete vy dítka. Dělame ji hajanka se sušenkama ale to ji zasytí tak na 5-6 hodin více ne. Má 7 měsíců její vrstevníci spí od večera do rána do 6 nají se a pak spí dál. Ona se mi na jídlo budí co tři hodiny. A má opravdu hlad vypije všechno a zvyklá není dělá mi to až teď když byla menší a dostala jsem do ní trochu zředěné kaše tak spala celou noc až do rána. Prostě čím zasytit mimčo? Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3094
1.2.10 20:39

No, já tedy myslím, že v 7 měsících má ještě nárok aby se budila v noci. Některé děti prostě potřebují jíst častěji. V tomhle věku bych jí ještě normální kaše nedávala kvůli lepku, spíš bych koupila nemléčnou rýžovou kaši a zamíchala do Nutrilonu. TAky můžete zkusit Nutrilon Good Night. Připadá mi dost divné cpát do dítěte cokoliv a za každou cenu jen aby spalo. Nevím co je hajánek se sušenkami, ale slovo sušenky mi se 7 měsíci nejde moc dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
1.2.10 20:54

Zuzo: stim lepkem je to trochu jinak.Ted se doporucuje zacit co nejdriv.Lec zakladatelka nemluvila o krupicne kasi lepkove ale bezlepkove.
Nekojene deti by meli spat celou.Ty kase muzes klidne nakombinovat ja to tak delala taky ale me je moc jist mala nechtela.Nebo zkus dat kasi a po te ji dej mleko jeste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
1.2.10 20:56

A jinak co jsem tak zaslechla tak od pul rok je to akorat zvyk ne hlad.Ale tady v tomto pripade me napadaji jeste zuby ze ji muzou lezt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3094
1.2.10 21:12

Prosím tě a kdo rozhodl, že by nekojené děti měly spát celou noc????? Jsou snad všechny děti podle jednoho mustru? Některé spí a některé nespí, každé má jiné potřeby. A myslím, že matka by se měla řídit hlavně podle potřeb svého dítěte a ne podle toho, co dělají ostatní.
NA ten lepek se názory různí, někdo říká začít brzo, někdo neuspěchat to.
Já si myslím, že nacpávat dítě na noc jen aby spalo je celkem nezdravý zlozvyk vedoucí tak maximálně k obezitě. Ale samozřejmě ať si každý děla se s svým dítětem co chce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12735
1.2.10 23:56

Zuzo tak za prvé mluvila jsem o bez lepkových kaších. Za druhé jde tady o to že spávala celou noc a teď se budí pořád. Šlo jen o to jestli můžu dát nemléčnou kaši pro malé miminka sunarku a smíchat jí s nutrilonem o nic jiného mi nešlo. A ty sušenky jsou od 6 měsíců přímo pro mimča.Jinak piškoty se normálně dávají od 6 měsíce ale je v nich lepek tak kupujeme bez lepkové sušenky pro děti od 6 měsíců. Nejsem magor matka abych cpala do dítěte něco za každou cenu, mě nevadí vstávat, ale malá má pak kruhy pod očima a Dr. sama říkala, že tím že se tak často budí je pak více unavená. Ale i tak díky za radu, jen jsem nečekala takové obvinění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marcelka89
9.4.12 11:47

Ahojky maminky,
potřebovala bych poradit. Našemu malému je 7 měsíců a v noci se mi budí po hodině až hodině a půl na jídlo :zed: Nepomáhá ani kaše ani víc mléka to se prodlouží tak max o hodinu. Malý je částečně kojený přes den jinak v noci jen kojíme v 19:30 dám 233 ml UM a do 22:00 je vzhůru a chce pít. Dudlík jsem mu dávat zkoušela ale jak zjistil že z něj nic neteče tak začal řvát. A takhle je to co hodinu/hodinu a půl. Do 3 měsíců se budil naximálně 2× a spal do 10 a teď jen co vyjde slunce tak už spat nechce :( děkuji za rady. Zoubky mu nerostou.

• Citovat
  • Nahlásit
3240
9.4.12 12:18

Ahoj, bohužel přímo radu nemám, ale napadlo mě, jestli není spíš žíznivý než hladový, jestli by mu nestačil třeba čaj. Možná by jím žízeň i líp zahnal, ale to je jen moje spekulace, snad ostatní něco poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
9.4.12 12:46

Ahoj,a jak má stravu přes den?Na noc bych to do něj zbytečně necpala,může mít pak bolení a nebude ti spát stejně,moje dcera bude mít deset měsíců a večer má už asi tři měsíce stejnou dávku jen nutrilonu 240ml,ani kaši nedáváme,jen jsem jí zvýšila porce jídla přes den,má víc oběda,větší svačinku a je přes den najedená,tak jí večer mlíčko stačí.Skus mu spíš zvýšit o něco porce svačinky,nebo mu dát trochu kaše třeba v 17h a pak jen večer po koupání mlíčko.

Příspěvek upraven 09.04.12 v 12:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
9.4.12 12:47

Já kojím našeho 6měsíčního 4× za noc a asi s tím nic moc nenadělám.Jak tady bylo řečeno,každé dítě je jiné, jsou i extrémy. Mezi kojením se budí taky,ale to stačí mu dát cumel a je klid.Taky jsem zjistila,že když v noci topíme,pije častěji,takže bych to viděla i na tu žízeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.12 13:09

ahojky,ja mam 10m dceru a vstava mi v noci 2×-4×,jak kdy,od 6m ji davam kasi kolem 18h a kolem 19:30 chodi spat,pred spankem ma jeste ode me mlicko. V 6m,co jsem ji zacla davat kasi,tak spala i 8h v kuse,ted v zadnym pripade. Premyslim,zda to vstavani neni zvykem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
9.4.12 15:26

tak jako já taky jen kojím, ale ať dám jakoukoliv kaši spí každou noc jinak, někdy se budí 3krát někdy 8krát někdy jen jednou.. ale když se budí často, nechce jíst třeba jen dát na jiný bok a tak.. u tebe pokud má hlad tak má prostě hlad, tak jí dopřej co potřebuje, kaše to asi nevyřeší, nevím..vydrž třeba se to srovná :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
9.4.12 15:27

@LindaH jj pravdu máš, taky si myslím že kolikrát je to jen žízeň…ale můj syn nechce čaj takže musím nakojit, kolikrát si jen cucne a dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marcelka89
9.4.12 16:50

Děkuji zkusím mu zvýšit denní jídlo a večer nechám u postýlky čajík. Snad to pomůže, je to na palici než zase zaberu tak znovu kňourá :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1317
9.4.12 17:49

Ahoj, měla jsem nebo spíš mám to samé se synkem (2 roky). Do roka jsem v noci kojila třeba 4×. Nekojím od 14 měsíců a před spaním mu teď dávám kaši. Nejdřív se mi budil po 2 hodinách, tak dostal zase kaši a spal. Teď po roce kašičkování jsme to dotáhli na vstávání 1× v noci, kdy si vezme pár lžiček kaše napije se a chrupká dál. Mám spočítáno, že vydrží cca 5 hodin spát v kuse.
Myslím, že tvůj problém není o hladu, ale spíš o zvyku. Doporučuji vytrvat, ono to ustoupí samo. Taky jsem zkoušela všechno možné, ale nic nezabírá. Mám pocit, že se v noci ujišťuje, že jsem poblíž. Jinak si to vysvětlit nedokážu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat