Jak zlepšit soustředění u batolete?

Anonymní
8.1.20 13:47

Jak zlepšit soustředění u batolete?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám takový problém se synem. Budou mu za 5 měsíců 3 roky a nechce moc mluvit a nebo mluví, ale není mu rozumět. Když mu chci ukazovat obrázky, tak není schopný se vůbec soustředit, nebo třeba jen chvilinku a pak ho odláká, třeba obrázek na zdi nebo hračka. Ho už od narození nezajímaly žádné věci, ani basničky když jsem mu říkala, ani hračky. Vlastně celý první rok spíš proplakal, pokud se tomu tak dá říkat. Byl věčně nespokojené miminko. A teď to v podstatě pokračuje. Pořád něco vymýšlí a když mu člověk něco zakáže je jak siréna. No ale k problému, začal chodit do školky a od toho jsem si sliboval, že když tam svoje vrstevníky uslyší mluvit, že začne alepoň trošku taky. A on nic, ba naopak mi příjde horší než když do školky nechodil. Chtěla bych pořídit třeba nějakou knihu, která by ho bavila a mohli bysme si o těch obrázcích povídat, ale už jich máme obrovské množství a výsledek nikde. Je mu to všechno jedno. Teď jsem si četla o tom syndromu ADHD a začínám mít strach, že tím trpí. Nesoustředí se, je extrémě hyperaktivní, kouše a pořád někoho olizuje a tahá za uši i když už mu to bylo milionkrát zakázano a vysvělováno, že se to nesmí, tak nic. Učitelky ve školce z něj nejsou moc nadšené. Asi ji kazí morálku :(Nemohla by mi některá poradit co s tím, třeba poradit nějaké pomucky se, kterými máte dobrou zkušenost a děti baví, aby se trošku rozmluvil? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2625
8.1.20 13:59

Objednat se k dětskému psychologovi, on/ona ti poradí, jak s takovým dítětem pracovat, doporučí, co může fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 14:36

Je ještě malý. Takoví prckové nevydrží.
Na rozmluveni nepomůže nic. Jen čas. Počkej do 3 let a když to bude stejné, tak zkuste logopedii. Nám říkala logopedka, že se to řeší po půl roce ve školce (když se dítě nerozmluvi). Záleží na logopedce.
On vám rozumí?
Na trénování pozornosti jsou dobré hry, ale je ještě malý. U nás nevydrží pořádně ani 5 a 8letý.
Knížky bych přizpůsobila jeho zájmům (auta, zvířata…).
Co uděláš, když kousne? Braníte mu v tom? Našla jsi důvod, proč to dělá?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 14:52

Syn začal dělat pokroky až ve 3a půl letech. Tedy až nyní. Ve 2 a půl pár slov a to je podobné povahy jako ten váš. Logopedii budu řešit až po čtvrtém roce. Hodně povídáme, vypravíme si o bagrech, čteme knížky. U psychologa jsem byla pro rady a doufáme v lepší zítřky. Buďte trpělivá

• Citovat
  • Nahlásit
9083
8.1.20 14:52

Měli jsme to podobně a loni touhle dobou jsem kontaktovala ped. poradnu a vypadá to na vývojovou dysfazii. Řešila bych to hned, ptz může mít i jen opožděný vývoj řeči a čím dřív tím líp. Náš syn má ještě dva a půl roku do nástupu do školy a je to tak akorát, abychom to zmakli a mohl nastoupit do běžné ZŠ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16040
8.1.20 15:19

1. nečíst o poruchách na internetu a nesnaži se je léčit podle internetu.
2. batolata se soustředit prostě nevydrží. A má spoustu důvodů, proč se do školky má chodit až od 3 let - je prostě maličký a vývojově spíš v průměru. Ideální by bylo aby ještě byl doma. Pokud to ještě nejde, tak holt potřebuje co nejmenší skupinu.
3. na knihu je prostě mrňavej, natož na to aby byl schopný si povídat o obrázcích. Máš na něj zcela nereálné nároky a to fakt není jeho chyba.
4. zázkazy pro malé děti jsou taky naprosto zbytečná věc - smysluplné je chválit žádoucí chování a nežádoucí (které vyloženě neohrožuje dítě) ignroovat, aby vyhaslo. Pokud po nežádoucím chování přicháztí tvoje silná reakce na toto chování, tak tím on dostává pozornosti, byť negativní a tudíž se toto chvání spíš posiluje, než abys ho to odnaučila.

Jestli máš nějaké obavy o potřebuješ je rozptýlit apodpořit v tom, aby si s ním měla trpělivost a dávala mu prostor, tak se domluv u nějakého dětského klinickéh psyholgoka (v PPP tě s takhle mrňavým batoletem pošlou k šípku) a řeš to tam - ale klíčové téma bude spíš tvoje nejistota a očekávání.

Další hodně dobrou a zajímavou možností, která většinou je rychlejší než vyšetření u psychologa je videotréning interakcí

http://www.spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9083
8.1.20 15:28

Nás v poradně normálně přijali a to je tu docela velký natresk. Byli i ve školce na pozorování a začali jsme chodít na logopedii ve 3,5 letech a bylo to akorát včas. Teď v září syn nastoupil do speciální školky a tam je nadmíru spokojený. Hodně mu to pomohlo se rozmluvit a i sociálně se začlenit. Myslím si, že pokud maminka má divný pocit, tak je správné to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
8.1.20 15:36

Rozvoj reci souvisi s rozvojem jemne motoriky, potazmo hrube motoriky. Jestli ma v tomto mezery, tak zacit tim a zaroven tim trenujete i soustredeni. Muzete tridit koralky podle barev(modry koralek do modreho kelimku), navlikat velke drevene korale, malovat prstem do mouky, prebirat cocku/fazole-spetkovy uchop, barevne kolicky davat na predmety stejne barvy, pexeso mit otocene obrazkama nahoru a jen hledat dvojice, modelina, prstove barvy, puzzle treba jen o 4 dilech atd. Najit si behem dne pravidelny cas, kdy se budete temto aktivitam venovat. Hodne lidi si taky chvali rybi tuk. Od 3 let knizka Mluv se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 09:58
@Anonymní píše:
Je ještě malý. Takoví prckové nevydrží.
Na rozmluveni nepomůže nic. Jen čas. Počkej do 3 let a když to bude stejné, tak zkuste logopedii. Nám říkala logopedka, že se to řeší po půl roce ve školce (když se dítě nerozmluvi). Záleží na logopedce.
On vám rozumí?
Na trénování pozornosti jsou dobré hry, ale je ještě malý. U nás nevydrží pořádně ani 5 a 8letý.
Knížky bych přizpůsobila jeho zájmům (auta, zvířata…).
Co uděláš, když kousne? Braníte mu v tom? Našla jsi důvod, proč to dělá?

On nám rozumí. No ve školce je teprve 4 měsíce, tak uvidíme. Přijde nám, že to dělá z lásky, místo pusinky kousne. Dělá to totiž jen nám dama. A bráníme a vysvětlujeme, že se to nesmí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 09:59
@Anonymní píše:
Syn začal dělat pokroky až ve 3a půl letech. Tedy až nyní. Ve 2 a půl pár slov a to je podobné povahy jako ten váš. Logopedii budu řešit až po čtvrtém roce. Hodně povídáme, vypravíme si o bagrech, čteme knížky. U psychologa jsem byla pro rady a doufáme v lepší zítřky. Buďte trpělivá

Děkuji za podporu, určitě budu trpělivá, jen nechci nic prošvihnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 10:04

@Ariadne Tady ta čškolka stojí z a prd, jsou tam jen 2 učitelky na 25 dětí. A to ještě když je potkám na procházce, tak koukají do mabilu. Chtěla bych pro něj jinou školku, kde se jim budou trošku věnovat. Už od začátku tady z gté školky nemám dobrý pocit, něco mi tam vadí. nejsem frfňa, ale prostě jsem si to představovala jinak. Zkusím se o tom poradit s naší doktorkou. Třeba navrhne řešení a nebo mě uklidní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 10:04

@Oriseka Děkuji za tipy. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
9083
9.1.20 12:24
@Anonymní píše:
@Ariadne Tady ta čškolka stojí z a prd, jsou tam jen 2 učitelky na 25 dětí. A to ještě když je potkám na procházce, tak koukají do mabilu. Chtěla bych pro něj jinou školku, kde se jim budou trošku věnovat. Už od začátku tady z gté školky nemám dobrý pocit, něco mi tam vadí. nejsem frfňa, ale prostě jsem si to představovala jinak. Zkusím se o tom poradit s naší doktorkou. Třeba navrhne řešení a nebo mě uklidní.

Měli jsme to podobně. Když syn začal chodit nešťastný do a ze školky, že si tam s ním nikdo nehraje, ptz se s nikým vlastně nedomluví, začali jsme to řešit. Teď je ve školce, kde je ve třídě 10 dětí. Mají učitele a asistenta a opravdu se jim věnují. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat