Můžu vychovávat dítě postaru?

Anonymní
7.1.20 00:22

Vychovávat dítě "postaru"?

Ahoj, je mi dost přes 40, jsem těhotná. Nebudu sem dávat nick, jen proto, že o těhotenství ještě nikdo neví a mám tu známé. Dík za pochopení.
Hodně teď přemýšlím. Protože nemám už kontakt s maminkami malých dětí, zeptám se tady.
Samozřejmě už nejsem v obraze a negativně mě překvapuje co vidím - neskromnost (materiální) dětí, to jak se srovnávají s ostatními a chtějí mít drahé věci, to co mají jiné děti.
Je opravdu potřeba, aby mělo dítě módní dort s figurkami z filmu, který právě frčí? Hračky, které právě letí?
Zrovna ten mobil, který mají ostatní děti?
Značkové oblečení?
Jak to vidíte vy? Když to dítěti neposkytnu, nebude mít s vrstevníky problémy?
Jsem z generace, kde jsme byli vděční za normální piškotový dort a běžné věci, od oblečení po hračky.
Nechci sbírat body z Billy, samolepky ani sledovat módní značky.
Dá se taková výchova?
Byla jsem vždy dobrá máma, snad zase budu, ale prostě nechci podléhat ve výchově tomu, že „tohle dítě mít musí“.
Dá se to vůbec? Jsou tu maminky ve starším věku z mé generace, které toto také řešily? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3912
7.1.20 00:29

Jde o to, ze je doba, kdy se lidem dari a proste si plni prave sny, co sami meli, ale zustali nesplnene… mozna za dnes spotrebni dobu muze prave chudoba v detstvi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
7.1.20 00:32

Je mi čtyřicet, mám dvě malý děti a klidně jim nechám upéct krásný dort, občas koupím hračku po které touží, byť je z reklamy a mě se zrovna nelíbí. To, že jsem vyrostla v jiné době přece neznamená, že ji budu nutit i svým dětem. Mě taky rodiče nenutili, abych si hrála s dřevěnou káčou, chodila pást kozu a nosila nemoderní oblečení. Ono je potřeba respektovat dobu do které se to dítě narodilo. Není potřeba propadnout konzumu a dítě zahrnovat vším na co si vzpomene, kupovat značkový oblečení, ale najít zlatou střední cestu. Stejně tak není potřeba z něj dělat outsidera. Nemyslíš, že bude dítěti líto, když kamarádka dostane dort s jednorožcem a ono jen piškotový? Mě ty rozzářený a šťastný dětský oči stojí za to, abych občas v lidlu nasbírala body na plyšáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
7.1.20 00:37

Gratuluju :) K výchově - řiď se vlastní intuicí, veď dítě k takovým hodnotám, které cítíš, že jsou správné, snaž se z nich vychovat sebevědomé jedince, které nerozhodí obyčejné tepláky z lidlu ani stopadesátýtřetí plyšák z Alberta, co má kamarádka ze třídy. Neplánuj předem, na správnou lajnu najedete za pochodu :) A na „modernosti“ bude mít starší sourozence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31018
7.1.20 00:50
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi dost přes 40, jsem těhotná. Nebudu sem dávat nick, jen proto, že o těhotenství ještě nikdo neví a mám tu známé. Dík za pochopení.
Hodně teď přemýšlím. Protože nemám už kontakt s maminkami malých dětí, zeptám se tady.
Samozřejmě už nejsem v obraze a negativně mě překvapuje co vidím - neskromnost (materiální) dětí, to jak se srovnávají s ostatními a chtějí mít drahé věci, to co mají jiné děti.
Je opravdu potřeba, aby mělo dítě módní dort s figurkami z filmu, který právě frčí? Hračky, které právě letí?
Značkové oblečení?
Jsem z generace, kde jsme byli vděční za normální piškotový dort a běžné věci, od oblečení po hračky.
Dá se taková výchova?
Byla jsem vždy dobrá máma, snad zase budu, ale prostě nechci podléhat ve výchově tomu, že „tohle dítě mít musí“.
Dá se to vůbec? Jsou tu maminky ve starším věku z mé generace, které toto také řešily? Děkuji.

Neboj, až se to malé narodí a koukne těm kukadlama, pojedeš pro dort s Bezzubkou do sousedního okresu, jen abys mu udělala radost. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
7.1.20 00:53
@Janli píše:
Je mi čtyřicet, mám dvě malý děti a klidně jim nechám upéct krásný dort, občas koupím hračku po které touží, byť je z reklamy a mě se zrovna nelíbí. To, že jsem vyrostla v jiné době přece neznamená, že ji budu nutit i svým dětem. Mě taky rodiče nenutili, abych si hrála s dřevěnou káčou, chodila pást kozu a nosila nemoderní oblečení. Ono je potřeba respektovat dobu do které se to dítě narodilo. Není potřeba propadnout konzumu a dítě zahrnovat vším na co si vzpomene, kupovat značkový oblečení, ale najít zlatou střední cestu. Stejně tak není potřeba z něj dělat outsidera. Nemyslíš, že bude dítěti líto, když kamarádka dostane dort s jednorožcem a ono jen piškotový? Mě ty rozzářený a šťastný dětský oči stojí za to, abych občas v lidlu nasbírala body na plyšáka.
:palec:
  • Citovat
  • Nahlásit
256
7.1.20 00:57
@Anonymní píše:
Značkové oblečení?
Dá se taková výchova?

Dá se to, ovšem je k tomu potřeba, nejenom vaše bystrá hlava ale i toho roběte. Jsem rád, že nejste konzumní tupec. To robě musí, na konzumáka ihned reagovat a seknout ho. Ale výchova ta dělá nejvíce, může s kvalitního člověka, udělat konzumáka a ještě připrdlého to vím, jde to strašně, rychle a jeto hnusné vidíte to, a nemůžete nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34475
7.1.20 01:21

Za prve gratuluju a preju, at jde vse jak po masle :srdce: Za druhe bych si nedelala v hlave bloky, co nikdy a vůbec atd., realita potom tolik neprekvapi. Kazdopadne dite nevychovas ve skleniku, ale v kontextu sve rodiny, pokud jste skromni, tak prece dite nezahrnete vecmi, ale i naopak, kdyz rada zajdu do restaurace, tak to se mnou sdili i dite.

V tomto kontextu ja treba nechapu rodice, kteri nepusobi nijak bohatym dojmem, a presto sve treba 8lete dite obdaruji drahym telefonem (pro me treba tel nad 10k).

Tak kazdopadne krasne materstvi preju :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34475
7.1.20 01:22
@Janli píše:

Ja na takovy blbosti mam babicku :lol: teda ty body a cinsky sunty :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
7.1.20 01:34

@PaníKadrnožková naše babi se taky snaží. Dneska jsem zažila něco krásnýho. Byla jsem s dcerkou na očním, má vadu se kterou musíme cvičit a za každý zlepšení má slíbenou hračku. Mohla si v hračkárně vybrat co chtěla, protože jsme překročili hranici, kdy s tou vadou už může normálně fungovat a povedlo se to o rok dřív. A ona si vybrala malou panenku a řekla, že jí to úplně stačí. Tak v tu chvíli jsem si řekla, že to s naší výchovou není úplně marný… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 01:41

Jsem taky starší matka, která nepodléhá stupidním trendům. To, že má dnes každý fotky novorozence na sudu v tutu sukni s mašlí na hlavě, narozeniny s dortem politym marcipánem, balónky a nafouknutou číslicí, oblečení značky, která už je jako uniforma neznamená, že budu dělat totéž, nejsem ovce ani pozér. Jasné je, že lecos prcek bude chtít, ale my máme takovou tu střední cestu a snažíme se v rámci možností vychovávat se zdravým rozumem. Sama zjistíš, co děláš dítěti pro radost. To, co je jen na odiv ostatním je prostě nesmysl, spousta lidí chce prostě jen předvádět a předhánět

• Citovat
  • Nahlásit
34475
7.1.20 01:47
@Janli píše:
@PaníKadrnožková naše babi se taky snaží. Dneska jsem zažila něco krásnýho. Byla jsem s dcerkou na očním, má vadu se kterou musíme cvičit a za každý zlepšení má slíbenou hračku. Mohla si v hračkárně vybrat co chtěla, protože jsme překročili hranici, kdy s tou vadou už může normálně fungovat a povedlo se to o rok dřív. A ona si vybrala malou panenku a řekla, že jí to úplně stačí. Tak v tu chvíli jsem si řekla, že to s naší výchovou není úplně marný… :D

Dudu, to je krásný. Tak my dnes to samé (ale bezdecne :lol: ) - delal komisionalky na hudebni nauku a mel slibeny fixy na textil, kdyz bude 1 nebo 2. Tak jsme sli do papirnictvi, prodavacka mi vrazila do ruky fixy, ja se zeptala, jestli je chce a on sahl do regalu a vytahl o 100 levnější :lol: ta cucela :jazyk: pak teda znehodnotil sadu bilych natelniku, kdyz z nich udelal basketballove dresy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49013
7.1.20 01:49

Popravdě chudák dítě s takovou praštěnou zpátečnickou matkou. Kdy jindy dítěti udělat radost, než na narozeniny? proč mu neudělat dort, jaký se dítěti líbí. Tobě přeci rodiče taky dávali takový dort, ze kterého věděli, že budeš mít radost. Nechápu tuhle snahu matek odstřihávat od života kolem nich a žít alternativně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34475
7.1.20 01:51
@lucenka píše:
Popravdě chudák dítě s takovou praštěnou zpátečnickou matkou. Kdy jindy dítěti udělat radost, než na narozeniny? proč mu neudělat dort, jaký se dítěti líbí. Tobě přeci rodiče taky dávali takový dort, ze kterého věděli, že budeš mít radost. Nechápu tuhle snahu matek odstřihávat od života kolem nich a žít alternativně.

Neblazni, detske piskoty a alternativa? se nebavime o raw sencha dortu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49013
7.1.20 01:56
@PaníKadrnožková píše:
Neblazni, detske piskoty a alternativa? se nebavime o raw sencha dortu :lol:

Tak i nás se třeba piškotový dort ji běžně. Takže na narozeniny jsem ho zdobila, aby vypadal jinak a dítě z něj mělo radost. I za mého dětství se mi babička narozeninový ndort snažila nějak víc nazdobit, sehnat třeba čokoládovou figurku nějaké postavičky. Balónky jsme taky má oslavách od určité nádoby mívali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat