Věčně vzteklé dítě

Anonymní
4.1.20 21:00

Věčně vzteklé dítě

Ahoj maminy! Potřebuju asi povzbudit, moje dítě se snad vymyká všem kontrolám. Od narozeni je strašně ubreceny, vzteklý, rychle se vytočí a hlavně všechno ho vytočí. Teď má 2 roky, což chápu, umocňuje to období vzdoru ale nechaaaapu. Neznam snad žádné jiné dítě, které by se vztekalo když se ráno vzbudi a já jsem otočená zády k němu (spi s nami), kterému vadí i jedna blbá zapálená svíčka v předsíni když má usinat v ložnici, řve kvůli svíčky, zhasnete ji, zase řve ze jste ji zhasli. Ráno to samé s lipánkem, chtěl lipanka, dala jsem mu ho, ale vytocilo ho to, pak ho vytocilo ze jsem mu dala lžičku a začal otevírat lednicku a strkat to tam zpatky, ale nedosahne tam, tak jsem ho vzala a dala jsem ho zpatky do ledničky s tím, ze ho asi nechce, to ho zase nervnulo ještě víc, nervne se snad ze všeho, i z toho ze nedycham podle něj. Pripadam si už jak šílenec protože dva roky poslouchám pořad vztekání a pláč. Teď dva dny zpět začal mít období “moje”, taky chuťovka. Nejde to s nim po dobrém ani po zlém. Nějaká domluva, to vůbec nejde, protože on je v takovém afektu a tak hystericky jeci ze mě absolutně neposlouchá a přeřvává mě, když už je to moc, že začne kopat do dveri tak to dostane na zadek, minule jsem mu už svlažila oblicej studenou vodou, at se vzpamatuje, ale ho tyhle věci vygradujou ještě víc, takže se mi zatím vyplatilo obrnit nervy a nevsimat si ho. Řve že se má najist, řve ze se má oblikat, řve ze má jít spat. Spi, probudí se a okamžitě brečí, ne ze by byl spokojené odpočaté dítě. Ale já proste nechci ať je takový, ve zprávě z porodnice kdy skončil na JiP kvůli promodravani a následnému neuro vysetreni měl pak závěr “nadměrně drazdivy kojenec”. Je fakt ze už v porodnici řval úplně abnormalne oproti ostatním dětem. Je s nim hrozně těžké pořízení, člověk už musi předpokládat a předvídat jak s nim může mluvit jinak je strašně svehlavy a tvrdlohlavy. Hrozím se toho až půjde do školky, nejradeji bych měla druhé mimco a ho si nechala doma ještě, protože chudaci učitelky. Ale údajně se děti chovají ve školkách jinak, než s rodiči. Já doufám ze co nejdřív pobere rozum. Je typ dítěte kterému 100× řekne NE, řeknete mu i důvod proč ne, aby chápal proč se to nedělá, ale nebylo to jenom to prázdné “to se nedela, to se nesluší, nedelej to” a on stejně jde po 101 a udělá to znova. Řekněte mi že v tom nejsem sama kdo má takového vzteklouna vztekleho :nevim: :roll: Vínu zdar! :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1338
4.1.20 21:06

Mám takové doma. A k tomu teď období já chci. To je ještě větší chuťovka, než já sám. Jak já se těším, až vyroste. A jedno vím jistě, v životě už nechxi další dítě a v životě nebudu na jeho dětství vzpomínat s láskou. Má jedinou kliku, že je už třetí v pořadí, jinak by byl jedináček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
4.1.20 21:06

Nemám, ale lituju tě. Musí to být šílené.
Jinak příbuzná měla takové dítě, co stále řvalo. Radši ho dala v roce do jeslí a šla do práce.
Celkem to pomohlo, ona měla energii na později a dítě z toho vyrostlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
4.1.20 21:10

Chapu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
4.1.20 21:10
@katyna1984
@katyna1984 píše:
Mám takové doma. A k tomu teď období já chci. To je ještě větší chuťovka, než já sám. Jak já se těším, až vyroste. A jedno vím jistě, v životě už nechxi další dítě a v životě nebudu na jeho dětství vzpomínat s láskou. Má jedinou kliku, že je už třetí v pořadí, jinak by byl jedináček.

Kdyby nebyl první říkám si to samé, nebo občas si to říkám i tak ale vždycky jsem chtěla dvě děti, ikdyz to je neskutečná antikoncepce a tajně se modlím ze to druhé bude úplný opak :cert:
Zakladatelka
Ani nevim jak se mi povedlo dat příspěvek anonymně, asi už blbnu. Beztak jsem něco zaklikla ve stylu “souhlasím s podmínkami” :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
4.1.20 21:16

Naše dcera v únoru ji budou dva je taky věčně nabručená a neustále řve. Do roka to bylo to nejhodnější dítě. Pak se to začalo zhoršovat. Nevím čím to je. Probudí se a po chvíli už řve. Řve, že jde snídat, že se jde oblékat…Něco jako u vás. Doufám, že to přejde a místo, abych si tu dobu na mateřské s ní užívala, tak odpocitavam dny, kdy z toho už vyroste. Nejste v tom sama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
4.1.20 21:16

@Sany80s kdy z toho vyrostlo? (Otázka zoufale matky) :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
4.1.20 21:17

Je potřeba přežít a nezabít ho, holt se narodil s dráždivější nervovou soustavou.

Potřebuješ důsledně dbát na vlastní doplňování energie, abys na něj měla trpělivost - bez toho je to všechno jen horší, že. Fakt v tomhle případě je podstatné, abys ty sama byla v co největší pohodě. Není to sobectví, je to základní mechanismus, jak umožnit dítěti co nejlepší rozvoj.

No a pokusit se minimalizovat dětskou únavu, hlad, žízeň, přetažená, zahlušení podněty a podobně,

Časem se to zklidní. Jako že spíš roky, než měsíce, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2217
4.1.20 21:22

Taky mám takové dítě. Od narození velmi uvztekaný. Kolem těch dvou let to s ním bylo k nevydržení. postupem času se to zlepšuje, ale i dnes, když už je mu 11 let, pořád to tam je. Má ještě dva sourozence (je prostřední) a ti takoví nejsou. Prostě od narození to bylo uvztekané, věčně nespokojené dítě. Pořád mu opakujeme, že ho se musí kontrolovat, ale vidím, jak se to v něm pere a jak má co dělat, aby se ovládal. Je to těžké především pro něj, protože mu to nikdo cizí nebude tolerovat. Ale musí si s tím prostě poradit sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
4.1.20 21:24
@Sarusss píše:
@Sany80s kdy z toho vyrostlo? (Otázka zoufale matky) :roll: :D

Tak nějak časem. Ve škole už to bylo dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
4.1.20 21:25
@katyna1984 píše:

A jinak ty dvě před nim byly ok? Já si asi neumim představit jaké to je mít hodné a spokojené dítě. Na druhou stranu jsem rada za tuhle zkušenost s prvním protože mít první hodné a druhé toto - asi jako ty- tak jsem docela dost hodně v šoku. Každé dítě zlobí, občas, ale my jsme ještě snad neměli klidné období :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
4.1.20 21:26

Jo a od nějakých 4-5 let je pro vzteklé děcka dobré učit je s tím vztekem pracovat. Ale batole to prostě nepobere.

Děcka sama to nevymyslí, co s takovou přemírou emocí a frustrace udělat - často to neumí ani dospělí. A jen jim říkat že se musí kontrolovat nepomáhá.

Užitečné jsou různé asijské bojové sporty, zejména ty co jsou víc umění, než soutěž - aikido je na usměrnění podobné energie fajn.

Tohle je fajn

https://www.scio.cz/emusaci/?…

případně tohle je užitečná kniha

https://www.kosmas.cz/…sivita-deti/

a tohle je praktické

https://obchod.portal.cz/…-agresivity/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
4.1.20 21:27
@Terka14 píše:
Naše dcera v únoru ji budou dva je taky věčně nabručená a neustále řve. Do roka to bylo to nejhodnější dítě. Pak se to začalo zhoršovat. Nevím čím to je. Probudí se a po chvíli už řve. Řve, že jde snídat, že se jde oblékat…Něco jako u vás. Doufám, že to přejde a místo, abych si tu dobu na mateřské s ní užívala, tak odpocitavam dny, kdy z toho už vyroste. Nejste v tom sama :hug:
:hug: Je pravda, ze toto se opravdu užívat nedá…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
4.1.20 21:30
@Ou
@Ou píše:
Je potřeba přežít a nezabít ho, holt se narodil s dráždivější nervovou soustavou.

Potřebuješ důsledně dbát na vlastní doplňování energie, abys na něj měla trpělivost - bez toho je to všechno jen horší, že. Fakt v tomhle případě je podstatné, abys ty sama byla v co největší pohodě. Není to sobectví, je to základní mechanismus, jak umožnit dítěti co nejlepší rozvoj.

No a pokusit se minimalizovat dětskou únavu, hlad, žízeň, přetažená, zahlušení podněty a podobně,

Časem se to zklidní. Jako že spíš roky, než měsíce, no.

To jde hrozně těžko právě, včera jsem za poslední rok byla sama doma podruhé půl hodinu. Takže za rok dokupy hodinu. Jasně obcas se dostanu sama ven, k doktorovi nebo i na kafco s kamoskou ale pro mě už to není odpočinek jako takový jako Být doma a nic chvíli nedělat a hlavně poslouchat to ticho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
4.1.20 21:32
@carsa
@carsa píše:
Taky mám takové dítě. Od narození velmi uvztekaný. Kolem těch dvou let to s ním bylo k nevydržení. postupem času se to zlepšuje, ale i dnes, když už je mu 11 let, pořád to tam je. Má ještě dva sourozence (je prostřední) a ti takoví nejsou. Prostě od narození to bylo uvztekané, věčně nespokojené dítě. Pořád mu opakujeme, že ho se musí kontrolovat, ale vidím, jak se to v něm pere a jak má co dělat, aby se ovládal. Je to těžké především pro něj, protože mu to nikdo cizí nebude tolerovat. Ale musí si s tím prostě poradit sám.

No bude to mít asi ještě těžké, a my s nim :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat