Jak zvládáte péči o děti a domácnost v době nemoci?

1067
7.1.20 10:38

Jak zvládáte péči o děti a domácnost v době nemoci?

Ahoj maminky, možná trochu blbá otázka, ale jak zvládáte lítání kolem dětí, domácí práce a vaření? Já nemocná moc nebývám, vždycky jen nějaká ta rýma, kašel či bolest v krku, je ještě ok, ale když příjde teplota, jako včera jsem K. O. A do toho každodenní kolotoč.
Však to znáte, školka, škola, nákupy..atd.. Při pohledu na jídlo se mě zvedá kufr, ale děti a manžel jíst musí. Ale jak tohle vše vzládnout? Nějaké zakutlání pod peřinu a vyléčit se, si mohu jen nechat zdát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4575
7.1.20 10:42
@pocker píše:
Ahoj maminky, možná trochu blbá otázka, ale jak zvládáte lítání kolem dětí, domácí práce a vaření? Já nemocná moc nebývám, vždycky jen nějaká ta rýma, kašel či bolest v krku, je ještě ok, ale když příjde teplota, jako včera jsem K. O. A do toho každodenní kolotoč.
Však to znáte, školka, škola, nákupy..atd.. Při pohledu na jídlo se mě zvedá kufr, ale děti a manžel jíst musí. Ale jak tohle vše vzládnout? Nějaké zakutlání pod peřinu a vyléčit se, si mohu jen nechat zdát.

Dětem dát něco studeného a manželovi též, jestli chce něco teplého ať si uvaří, co řešíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
7.1.20 10:42

@pocker asi tak jak píšeš, já jsem loni s anginou v teplotách táhla 2 holky přes město autobusem za mým tátou, abych si mohla dojít k doktorovi. Neboj, ženská toho zvládne víc než člověk :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10678
7.1.20 10:47

@pocker Manžel nepomůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
7.1.20 10:48

Vař jen naprosto jednoduché věci, ideálně něco co nahážeš do jednoho pekáčku a do trouby. Snídaně, koupené koláčky, ovoce, cereálie… Nevím jak máš velké děti, ale prostě jednou za čas vydrží pár dní s pohádkama a podobně. Na procházky se vykašli a nebo je vezme partner až přijde z práce. Uklid - jen nezbytné minimum. Když mě honí černé svědomí, řeknu si, že je lepší na to teď pár dní prdět a vyležet se než si hrát na hrdinku a protáhnout si nemoc na pár týdnů. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
7.1.20 10:49

Záleží jak máš velké děti-když jsem měla holky 1.a 2.třída a byla doma sama se 40st horečkou tak prostě nešly do školy-musím je vozit autem. pak pomohla kamarádka. první den byly o pečivu s něčím co ulovily v lednici a sušenkách, nezvládla jsem nic. čím jsou starší tím je to lepší, už si něco malýho teplýho zvládnou udělat samy. jinak pomáhá manžel, uvaří (ale úklid zůstane stejně na mě až mi je líp, max myčku nacpe) a kroužky prostě nejsou-nemá čas je rozvážet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4534
7.1.20 10:52

Co nejvíc zapojuju manžela a babičky. Manžel vaří, odvádí děti do školky, babička je že školky přivede, chvíli s námi zůstane… mimino holt musím obstarat já. A taly ne každý den je to takto ideální. Když nikdo nemůže, tak holt děti usadim k televizi a doufám, že to nějak přežiju než se manžel vrátí z prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
7.1.20 10:53

Když jsem nemocná, tak dělám jen nejnutnější. Pár dní všichni přežijí bez navařené večeře, procházek a jiného nadstandardu. A také vždy zdůrazňuji, že nejsem jediná dospělá osoba v domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14086
7.1.20 10:53
@pocker píše:
Však to znáte, školka, škola, nákupy..atd.. Při pohledu na jídlo se mě zvedá kufr, ale děti a manžel jíst musí. Ale jak tohle vše vzládnout? Nějaké zakutlání pod peřinu a vyléčit se, si mohu jen nechat zdát.

Tak to je spatne. Kdyz me prepadne viroza, tak zalezu na cely den do postele a to nejhorsi vylezim. Stara se manzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
7.1.20 10:54

Mívám pro tyhle případy pár jídel v mrazáku. Vývar, guláš, svíčkovou. Když jsem nemocná, jsem nemocná. Nevarim, neperu a v TV jedou pohádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
7.1.20 10:55

Manžel je od rána do večera v práci a děti fakt musí mít teplý oběd, to je u nás zásadní, pak mají zažívací potíže. A vařit je u nás taky obtížné, starší jí jen tři druhy obědů, tak se to pořád točí dokolečka. Mě se zvedá kufr jen když chytnu hrnec do ruky. Dneska se dojí oběd ze včera, tak dnes neřeším. Ale co zítra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
7.1.20 10:56

Pokud jsem nemocna ma manzel rucicky a ditko je i jeho :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5103
7.1.20 11:03
@pocker píše:
Manžel je od rána do večera v práci a děti fakt musí mít teplý oběd, to je u nás zásadní, pak mají zažívací potíže. A vařit je u nás taky obtížné, starší jí jen tři druhy obědů, tak se to pořád točí dokolečka. Mě se zvedá kufr jen když chytnu hrnec do ruky. Dneska se dojí oběd ze včera, tak dnes neřeším. Ale co zítra?

Zažívací potíže z toho že nedostanou teplé jídlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
7.1.20 11:06

@pocker Pro případy nouze mám doma nějaký polotovar (např. ovocné knedlíky, palleu), neodmítnu objednat pizzu nebo něco s dovozem, případně dítě přežije i několik dní na těstovinách s kečupem nebo nám na druhý den uvaří manžel. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30169
7.1.20 11:07
@pocker píše:

Jestli chce manžel jíst, měl by se o to během tvé nemoci postarat. Tudíž se nají i děti. Přes den jsou ve školce a škole, tak lež. Nejde o měsíc, jen o pár dní. Představ si, že bys byla měsíc v nemocnici. Taky by se musel postarat. Nákup v obchodě muž zvládne taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat