Jak zvládáte maraton návštěv?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka002
Závislačka 4651 příspěvků 22.12.18 08:59
Jak zvládáte maraton návštěv?

Logistika svátků je náročná. Štědrý večer jsme sami,
25. přijdou naši, 26. tchánovci, s dárky a na oběd, mezi svátky jedeme k tetě na oběd (máme oba dovču) a ke kamarádům až do Opavy, ale na otočku, tedy na oběd, jestli bude všude krůta, tak zešílím :mrgreen:.
O dalším víkendu přijede spolužačka z vejšky s rodinou a to peču kachnu, v neděli máme,,volno,,. Silvest - naši i tchánovci přijdou a přespí, naštěstí žádná krůta ani kachna, ale budu dělat vepřové se zelím a br. knedlíkem pro 8 lidí.
Na Nový rok se sejdem se sestrami až odpo na kafe a dárky samozřejmě :lol:, uf.
Já bych to omezila, ale tradice je tradice a bylo by jim to líto…
Co vaříte na Boří hod, na Štěpána a na Nový rok?

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21461 příspěvků 22.12.18 09:05

My už nemáme prababičky, tak velké navštěvování skončilo. Takže z 24 na 25 tu budou naši, to bude kachna (. Pak někdy kolem 27 tchánovci taky na noc, to nevím co bude a pak jen kamarádka na odpoledne to dáme cukroví. Se sestřenicemi a tetami atd. se setkáváme během roku, na vánoce by to bylo hodně náročné.

pajisek90
Závislačka 2554 příspěvků 22.12.18 09:05

Poslední roky pečeme na svátky kachnu, ale jinak vaříme na co máme zrovna chuť :)
Cca 4 roky zpět jsem u nás zavedla pravidlo, že 25. jsme doma a návštěvy nepříjmáme. Prostě si užíváme stromeček, pohádky a děti hračky od Ježíška. Válíme se u TV v pyžamu klidně do oběda. Protože jsme si jinak Vánoce ani pořádně neužili. Pořád jsem musela chystat nějaké jídlo pro návštěvy a nebo lítala od jednich příbuzných k druhým. Takhle nám to vyhovuje. A v rodině to naštěstí všichni chápou.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 22.12.18 09:08

Máme to podobně :rofl: na Štěpána kachnu, na Boží hod je to, co na Štědrý den k večeři. Na Nový rok je povinná čočka :lol:

Beckyttine5
Kecalka 350 příspěvků 22.12.18 09:16

My děláme hovězí po burgundsku a k tomu bramborové pyré

Tynkycat2
Extra třída :D 12234 příspěvků 22.12.18 09:18

.

xammy
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 22.12.18 09:36

Štědrý vecer travime u našich, hlavně kvůli 93 lete babičce, která si to užívá stejně jako děti. 25. jdeme k tchanovcum, peče kachnu. Jiný návštěvy o Vánocích nedrzime, jsme s manželem oba z vetsich rodin a to bysme se asi všichni zbláznili. Napr. máme celkem 13 sestřenic a bratranců…

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 22.12.18 09:46

Letos slavíme vánoce už 23. u mojí babičky, kam přijedou moji rodiče se sourozenci (tadá cca 13 lidí), bude kachna. 24 jsme sami doma a naše tradice je, hlavně vše co nejméně tradičně, takže dárky jsou už po probuzení, jídlo je pestré. Akorát ten maraton pohádek. 25. Jsou Vánoce u partnerových rodičů (že by kachna? nebo ten kapr), tam přijedou i jeho příbuzní a zůstáváme min do 26. Okolo silvestra se jede na párty s mojí vzdálenější rodinou a to ještě zdaleka nejsou pokrytí všichni blízcí :lol:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7061 příspěvků 22.12.18 10:03

My nikam nejezdíme :D moji rodiče se staví na Štědrý den dopoledne s darkama, sestra přide zítra na kafe protože svátky slouží, přitelovo rodina je v zahraničí tam se letos nedostanu, a jiné příbuzné nemáme. Akorát plánuji navštívit mezi svatkama 2 kamarádky, které jsem déle neviděla ale na to se těším ;)

Ketris
Echt Kelišová 9762 příspěvků 22.12.18 10:06

Tak u nas spise vseci chodi k nam :lol: takze se nezastavim..

Diggy
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 22.12.18 16:16

u nás je jede 24. na hřbitov k rodičům, tam si dám s dětmi polívku a pak hurá domů ke stromečku. 25. jedeme k rodičům budou tam moji sourozenci na oběd a budeme mít maso na štávě a br. knedlík a a na druhý svátek vánoční jde manžel si zaběhat nějaký vánoční maraton a pak jede sám se svým rodičům. Já tam s dětmi nejezdím, mám své důvody. takže budu s dětmi zalezlá u televize a koukat na pohádky. Oběd budeme mít na druhý svátek od mých rodičů. Pak jsem doma a na Nový rok jedeme k mým rodičům.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >