Jaká je pravděpodobnost, že to miminko ode mě chytí?

PHV
1319
3.10.16 18:47

Jaká je pravděpodobnost že to miminko ode mě chytí?

Zdravím, prosím vás mám virový zánět nosohltanu a mám skoro půlroční miminko. Nevíte někdo, jaká je pravděpodobnost že jí tím nakazim? :nevim: Nechci, aby to chudinka chytla :? Je kojená a někde jsem slyšela, že by měla mít údajně imunitu proti mým nemocem, nevíte, co je na tom pravdy? Děkuji moc za odpovědi :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53190
3.10.16 18:51

No říká se, že tělo maminky automaticky tvoří protilátky do mléka (proti nemocem, které přímo má, nebo se s nimi imunitní systém setká). Toliko teorie. Praxe je často jinde, ode mě plně kojená dcera ve 2m chytila parádní virózu, ovšem fakt je, že jí pustila podstatně dřív, než mě :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
405
3.10.16 18:53

Urcite na tom neco bude.
U nas, barak plny lidi, vecne nekdo chrchle. Mala kojena i pri tech „nejtezsich“ nemocech, kdy ja melavantibiotika a lezla po zdech, z toho vzdy vyvazla max. s rymou, a nekdy ani to ne :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25132
3.10.16 18:53

@unuděná No a to prave proto, zes ji vyrabela ty protilatky.Ono to neni tak, ze by kojene mimco nic nechytilo, ale pokud to chyti i matka, tak kojene dite se z toho rychle dostane.Mam tri deti, vsechny kojene a u vsech tohle fungovalo. Tvrdili mi to i ruzni lekari, ze to funguje.

Příspěvek upraven 03.10.16 v 18:56

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
405
3.10.16 18:54

Asi zalezi na imunite :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
3.10.16 18:59

@MartinaIrena Jojo, tak jsem to myslela. Na druhou stranu mám dojem, že to platí víceméně jen u plně kojených dětí. Syn chytil v 6m (už měl příkrmy) tak šílenou chřipajznu a to dokonce ani ne od nikoho z rodiny. A my s manželem nic. Těžko říct.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22614
3.10.16 19:01

@PHV ode mě děti nic při kojení nechytily. Mopžná jednou rýmu, ale to není jisté jestli to bylo ode mě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101960
3.10.16 19:05
@unuděná píše:
@MartinaIrena Jojo, tak jsem to myslela. Na druhou stranu mám dojem, že to platí víceméně jen u plně kojených dětí. Syn chytil v 6m (už měl příkrmy) tak šílenou chřipajznu a to dokonce ani ne od nikoho z rodiny. A my s manželem nic. Těžko říct.

Nojo, ale když ty si ji neměla, tak si proti ní těžko mohla vyrábět protilátky, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
3.10.16 19:10
@j.a.n.i1 píše:
Nojo, ale když ty si ji neměla, tak si proti ní těžko mohla vyrábět protilátky, ne?

No ale setkala jsem se s tím. Prý i když kojené dítě někde něco chytne, tak tím kontaktem s matkou jí dává impulz, aby tvořila protilátky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25132
3.10.16 19:17
@unuděná píše:
No ale setkala jsem se s tím. Prý i když kojené dítě někde něco chytne, tak tím kontaktem s matkou jí dává impulz, aby tvořila protilátky.

Tak to podle me nefunguje. Telo matky nemuze vyrabet protilatky na nakazu, se kterou se nesetkala. Predstav si to neco jako princip ockovani.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4983
3.10.16 19:47

@MartinaIrena máš pravdu, ale matka může mít protilátky z nemoci, která se u ni neprojevila, protože si vytvořila protilátky :-)
A k dotazu zakladatelky: ja měla anginu a zároveň nestovice, když měl syn 2 roky, byli jsme v každodenním kontaktu a nechytil ani jednu nemoc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
3.10.16 19:50
@MartinaIrena píše:
Tak to podle me nefunguje. Telo matky nemuze vyrabet protilatky na nakazu, se kterou se nesetkala. Predstav si to neco jako princip ockovani.

Presne jak pise @ProfZav -matka se s tim prece setka, pokud se s tim setkalo kojene dite-je s nim v kontaktu ;) ja si to nevymyslela-cetla jsem to z nekolika zdroju i kdyz to zni jako scifi ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25132
4.10.16 21:20

@unuděná To jo, to by mohlo byt.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1013
5.10.16 14:46
@PHV píše:
Zdravím, prosím vás mám virový zánět nosohltanu a mám skoro půlroční miminko. Nevíte někdo, jaká je pravděpodobnost že jí tím nakazim? :nevim: Nechci, aby to chudinka chytla :? Je kojená a někde jsem slyšela, že by měla mít údajně imunitu proti mým nemocem, nevíte, co je na tom pravdy? Děkuji moc za odpovědi :hug:

Dotaz k ničemu. Když ti řeknu, že to na 100% chytne taky, tak co uděláš? Přestaneš ji kojit?
Pravděpodobnost, že nebude mít dostatečné protilátky je malá ale je. To znamená, že pravděpodobně to díky kojení a kontaktu s tebou nedostane ale jistota to také není.
Ale jde přeci jen o malý problém, zvaný rýmička.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.