Jaké auto - měřím 150cm

1621
2.6.17 21:40

Jaké auto - měřím 150cm

Ahoj ženy
začínám autoškolu a ač se zdá, že koupi auta budu řešit relativně zadlouho, už se pomalu rozkoukávám po trhu ojetin. Na nové není a hlavně tak trochu počítám s tím, že první auto může schytat nějaký to bebíčko…
Moje otázka je především na ty z vás, co jsou taky tak mrňavý, jako já. Měřím 152, když se dobře vyspim.
Jaké řídíte auto? Vím, že už je většina vozů vybavena nastavitelnou výškou sedačky, volantu, atd.
Ale přesto mne zajímají zkušenosti - v čem se prostě cítíte dobře???

Díky za odpovědi.
Verča

Jo, pro upřesnění, teď neřeším malé/rodinné/třídvéř/spotřebu. Fakt jde jen o pocity, jak se vám sedí, jak vidíte ven…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9842
2.6.17 21:54

@eVerča Taky jsem mensiho vzrustu 162 cm. Moje prvni auto byla Corsa (super), ale dnes uz je vetsi. Dobre se mi ridi Thalia. Je to levne auto s nizkymi naklady na provoz. Mozna jako prvni auto to nemusi byt spatna volba.
Nove jsem se zamilovala do Merivy. Ten vyssi posez a rozhled mi vyhovuje. Uvnitr je prostorne, pritom celkove ne mic velke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
2.6.17 21:59

@eVerča AHoj, já jsem taky prcek, nikdy mě nenapadlo to takhle brát a řešit podle toho auto, ale je pravda, že některá auta mi sedí víc, některá míň (řídila jsem za života určitě víc jak 15 různých aut). Celkem fajn je Fabie, ještě ten starší model. Je totiž celá taková jemná (lehce se řadí, pedály jdou velmi z lehka), zároveň je hezký výhled ven a naopak v ní se necítí dobře vyšší muži, takže asi bude pro nás prcky ideální :lol:. Naopak u Octávky mi přišlo vše takové tužší, že je třeba více zabrat. Jinak obecně dobře se budeš cítit v SUV, už z toho důvodu, že jsi výš a i auto působí bezpečnějším dojmem, jak je takové robustní. Klidně bych šla do Dustera, měla jsem ho jako pracovní a maximální spokojenost. Ale jestli můžu poradit, šla bych na výběr jinak. Nejdřív si vyjasnit, co vlastně od auta očekáváš, kolik můžeš investovat, jaká Ti vyhovuje motorizace, jestli automat nebo manuál,… i když rozumím, že to bude auto na rozježdění, stejně bych si to nějak vyjasnila. A potom jít na zkušební jízdy, vyzkoušet si více typů aut, případně poprosit známé, jestli by Tě nenechali trošku popojet svými auty a ujasníš si, kde se cítíš dobře. Já, ač jsem malá, například řídím se sedadlem více vzadu, nesnáším takové to nalepení na volant. Ale mám i dobrý odhad ohledně toho, kde auto končí a kde začíná, tak je to pohoda. Někdo zase potřebuje být nalepený na volant a nechce řídit auto, u kterého nevidí, kde má začátek kapoty. Je to fakt různé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14464
2.6.17 22:44

Mamka ma metr a pul a ma fabii, ale jinak ji dela spis problem vetsi auto, na manipulaci treba v uzkem prostoru. Ja naopak radsi ridila vetsi auto, nez nejakou mini plechovku :D zalezi co ti sedne kazdy to ma jiny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
3.6.17 00:21

Mám stejnou výšku a na co si musím dávat pozor je tloušťka bočních sloupců u předního skla - myslím tím ten „roh“ auta, na který je napojeno jak přední, tak boční okno. Když je moc sloupec moc silný, nevidím přes něj při odbočování a musím se různě vyklánět a zaklánět a je to nepohodlné. Typicky Ford Focus a Ford Mondeo, netuším konkrétní model - u obou se jednalo o služební auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
3.6.17 08:01

Já mám Hyundai Coupé :-) a miluju ho, všechno mám akorát při ruce a sedačku stačí posunout dopředu :-) Zvládla jsem s ním těhotenství, stěhování, svatbu i teď prcka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22872
3.6.17 08:45

Za mě renault Clio. Je to maličké, dá se zvednout sedačka, dát dolů volant a krásně z něj vidím. Mám teda o něco víc, ale taky to není žádná sláva. Hlavně až budeš vybírat si do auta sedni a vyzkoušej a nedělej kompromisy, že tohle se nějak dá, ne pak tě to bude štvát, musí to být dobré. Pak byla ještě dobrá fábie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16385
3.6.17 08:46

V době nastavovacich sedaček je to jedno. Měřím o deset cm víc a pohodlne se mi řídí Seat Altea XL, Suzuki Vitara i dřívější Suzuki Swift :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3754
3.6.17 09:13

@Lavergne ja mam 176 a pritel ma passata a taky mi tam vadi ten sloupek, takze to vyskou nebude :) ja mam espace a tam mi ve vyhledu nevadi nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8219
3.6.17 09:25

@eVerča Taky jsem prcek, mám Fiestu a jsem moc spokojená :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.17 13:25

Měřím stejně, klid:))) Měla jsem strach v autoškole, jestli dostanu na pedály u fabie, ale dostala…teď mám fiátka, předtím jsem měla škodovky a ok. Jo, jenom, když to bylo ojeté auto a mělo dost „sesezenou sedačku“, tak jsem měla takový polštářek:))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama