Odchod z úřadu práce

99
2.6.17 13:46

odchod z úřadu práce

Ahojky, mám dotaz jsem vedena na úřadu práce, ale nyní me poslali s doporucenim na pohovor. chtěla bych z úřadu práce odejít a zajímalo by mě jak je to se sociálním a zdravotním pojistenim :) vim ze socialni není povinné ale jak by to bylo kdybych si ho neplatila a nahodou bych otehotnela? mam vubec narok na materskou? a kolik by to vychazelo mesicne zdravotní a sociální dohromady? dekuji moc za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1036
2.6.17 13:50

@Terka92 Pokud nepracuješ a jsi vedená na úřadu tak na mateřskou nárok nemáš. pokud nesplníš 270 odpracovaných dní nejpozději za dva roky tak na mateřskou vůbec nedosáhneš a máš nárok přímo na rodičovský příspěvek- pouze v nezkrácené variantě na 4 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
2.6.17 14:00
@Terka92 píše:
Ahojky, mám dotaz jsem vedena na úřadu práce, ale nyní me poslali s doporucenim na pohovor. chtěla bych z úřadu práce odejít a zajímalo by mě jak je to se sociálním a zdravotním pojistenim :) vim ze socialni není povinné ale jak by to bylo kdybych si ho neplatila a nahodou bych otehotnela? mam vubec narok na materskou? a kolik by to vychazelo mesicne zdravotní a sociální dohromady? dekuji moc za rady :)

Musis si platit nemocenske pojisteni. To by pak vznikl narok.
Jinak kdyz otehotnis na urade prace a nemas splneno 270 dni nemocensjeho pojisteni, materskou nedostanes.

• Citovat
  • Upravit
7535
2.6.17 14:01

Pokud za tebe není odváděno nemocenské pojištění (v rámci sociálního), tak na peněžitou pomoc v mateřství nebudeš mít nárok. Sama si nemocenské platit nemůžeš, účastni pojištění můžou být jen zaměstnanci a OSVČ.

Zdravotní jako osoba bez zdanitelných příjmů bys platila necelých 1500 Kč měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
2.6.17 14:16

Hele ale ono to jde. muze to cerpat na pritele nebo manzela. staci dolozit jeho prijmy a jen to vypsat na nej. ta materska nebo rodicak. a je to pak 8 tisic a neco. nebo uz to nejde? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 14:24

@Bůča mateřskou na otce jen tak přepsat nelze, ale lze doložit příjem do žádosti o rodičovský příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
2.6.17 14:25

@Bůča rodičovská jde čerpat na otce dítěte, ale ten také musí splňovat podmínky placení zdravotního pojištění a musí mít i určitý příjem, aby bylo možné volit délku rodičáku. Stále je k dispozici 220 tis., které lze vyčerpat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
2.6.17 14:31
@smudlinky píše:
@Bůča rodičovská jde čerpat na otce dítěte, ale ten také musí splňovat podmínky placení zdravotního pojištění a musí mít i určitý příjem, aby bylo možné volit délku rodičáku. Stále je k dispozici 220 tis., které lze vyčerpat.

delal jsem na socialce a bylo to bezny. kaza druha to tak pomalu mela. :think: zas tak prisny podminky tam nejsou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 14:32

Náhodou otěhotněla? A proč chceš odejít z úřadu práce? Nějak nechápu logiku věci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
2.6.17 14:38

@Bůča Podmínky jsou úplně stejné jako u běžné žádosti o RP. Aby v tom mohl figurovat otec dítěte, musí plnit úplně stejné podmínky: 270 dní účasti na nemocenském pojištění a mít určitý příjem, díky kterému by si žena mohla zvolit výši.

Zakladatelko, pokud neplatíš sociální pojištění, nemáš nárok na mateřskou. Je to proto, že mateřská se vyplácí z nemocenské a ta je součásti sociálního pojištění. Abys měla na ni nárok, musela bys být dostatečně dlouho účastníkem pojištění, případně být v ochranné lhůtě. Pokud nárok nemáš, máš nárok pouze na rodičovský příspěvek od porodu, v základní výměře. Nějak nechápu, proč chceš z pracáku pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
2.6.17 14:46

Ja se taky z pracku sama odhlasila :nevim: co je na tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
2.6.17 15:03
@Iustitia omnibus píše:
Náhodou otěhotněla? A proč chceš odejít z úřadu práce? Nějak nechápu logiku věci…

Protože by musela chodit na pohovor a „náhodou“ těhotná je tady půlka emimina, tak možná proto :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 15:09
@Bůča píše:
delal jsem na socialce a bylo to bezny. kaza druha to tak pomalu mela. :think: zas tak prisny podminky tam nejsou

na to, žes dělala na sociálce se v dané problematice jen málo orientuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 15:10
@Kakika píše:
Protože by musela chodit na pohovor a „náhodou“ těhotná je tady půlka emimina, tak možná proto :lol:

je to vždy zaručeně přes antikoncepci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 15:10
@Kakika píše:
Protože by musela chodit na pohovor a „náhodou“ těhotná je tady půlka emimina, tak možná proto :lol:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: Ajooo, čekám za chvíli diskuzi typu: „Mám rodičák na 4 roky, nemám peníze. Dají mi dávky, když odhlásím a zapřu přítele?“ A pak bude slzavé údolí, jak jsme tu ošlivé a zlé :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama