Reklama

Jaké děláte kaše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Keny
Kecalka 104 příspěvků 05.02.10 21:20
jaké děláte kaše

Chtěla bych poradit zčeho a jak děláte domácí kaše. Mě kupované moc nesedí. Jsou drahý a takhle vím co do ní dávam a je čerstvá. Zatím jsem dělala jen zovesných vloček, vař.ovoce a UM mléka. Ale většinou jsem to měla řídké, že UM jsem dala hrozně málo. Navíc mi u vloček nevím jestli vařit v mléce nebo vodě.
Taky jsem si koupila jáhly ale ještě jsem je nezkusila. S těmi nemám vůbec žádnou zkušenost.
Ještě dodám, že dcerce bude 9 měsíců.
Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 05.02.10 21:51

Já dělám krupici a pak kaše z pohanky, jáhel, ovesných vloček a rýže. Rozvařím to ve vodě a s ovocem a nakonec do toho přidám UM, jen asi 2 odměrky pro zjemnění. A rozmixuju.
Jáhly jsou dobré, ale musí se spařit horkou vodou a pak teprve vařit.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 06.02.10 08:22

ahojky já sice nedělám domácí kaše ale kupuju tyto ze zdravé výživy jsou instatní ale obsahují taky jen třeba jáhly - navíc stojí 30 Kč a vydrží a mnoho déle než ty drahé dětské. Jsem s nimi spokojená. Rozmíchávám do UM a přidám trošku ovoce nebo přesnídávky, i manžel to malé ujídá jak jsou dobré.

http://www.nominal.cz/…stantni-kase

jinak bych dělala tak jak píše svatka. :wink:

Marpe
Extra třída :D 14999 příspěvků 06.02.10 09:05

Ahoj Keny,
já to teda střídám s kupovanými, ale zrovna jáhlovou kaši doma vařím - uvařím jáhly ve vodě, tak - jak je napsané v návodu a pak to rozmixuju s nějakým ovocem + osladím lžičkou medu. Ovoce se mi nejvíc osvědčilo jablko se špetkou skořice a banán (ten to i báječně osladí). Chutě střídám, občas přidám i trošku kakaa. Dcerce tahle kaše chutná a já zase vím, že jedla zdravě.
Co se týká kupovaných kaší, tak jáhlovou - bio prodávají od firmy Alnatura - je to nemléčná kaše a výborně se připravuje. Ale naší Terezce moc nechutná, tak jí vařím jáhlovou doma.

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 06.02.10 13:20

Co jsem nesehnala bio dětské nemléčné, tak kupuju jako Panuška ve zdravé výživě. Takže jáhlovou, špaldovou a trojzrnnou mám z DM a kukuřičnou, pohankovou mám ze zdravé výživy. Rýžovou moc neděláme, nějak malé nechutná. Dávám UM HA, protože jsme oba alergici. Kaše různě míchám. Třeba jáhlová-kukuřičná atp.

Zelená Lucilka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.10 13:45

Ahoj, synovi jsem taky dělala ty jednodruhové ze zdravé výživy. V kupovaných je všude rýže a ta staví a malý měl ze začátku urputnou zácpu. Jsou instatní, ale asi jsem je špatně dělala. Přišli mi takové neuvařené, tvrdkavé. Poradíte jak na to. Dceři bych je chtěla dávat taky. Dík

rejžička
Kelišová 6167 příspěvků 23.03.12 01:43
@Panuška píše:
ahojky já sice nedělám domácí kaše ale kupuju tyto ze zdravé výživy jsou instatní ale obsahují taky jen třeba jáhly - navíc stojí 30 Kč a vydrží a mnoho déle než ty drahé dětské. Jsem s nimi spokojená. Rozmíchávám do UM a přidám trošku ovoce nebo přesnídávky, i manžel to malé ujídá jak jsou dobré.

http://www.nominal.cz/…stantni-kase

jinak bych dělala tak jak píše svatka. :wink:

A od jakého věku je děláš dětem?

Libza
Kelišová 5277 příspěvků 23.03.12 03:18

…my jsme kaše začali dávat od uk. 4. měsíce, začali jsme nemléčnou rýžovou do UM, pak hned mléčné rýžové s přichutěmi od Hami a od zn. Humana.

rejžička
Kelišová 6167 příspěvků 23.03.12 05:06
@Libza píše: …my jsme kaše začali dávat od uk. 4. měsíce, začali jsme nemléčnou rýžovou do UM, pak hned mléčné rýžové s přichutěmi od Hami a od zn. Humana.

Já vím, že jsou kaše přímo od ukončeného 4. měsíce. Ale právě u té Nominy to nepíší.. tak bych se docela bála dát ji takhle malému prckovi. :think:

araw
Neúnavná pisatelka 16597 příspěvků 23.03.12 05:12

Já psala prodejci nominal kaší a děti je můžou od té doby, co začnou s příkrmy, takže se není čeho bát, ono na spoustě věcí je napsán věk od 4 měsíců a dle složení bych to nedala ani psovi :cert:

rejžička
Kelišová 6167 příspěvků 23.03.12 05:23
@monika32 píše:
Já psala prodejci nominal kaší a děti je můžou od té doby, co začnou s příkrmy, takže se není čeho bát, ono na spoustě věcí je napsán věk od 4 měsíců a dle složení bych to nedala ani psovi :cert:

Děkuju! :hug:

Ono kolikrát stačí, když si člověk přečte, co obsahují některé příkrmy.. :roll: :pocitac:

araw
Neúnavná pisatelka 16597 příspěvků 23.03.12 05:31
@rejžička píše:
Děkuju! :hug:Ono kolikrát stačí, když si člověk přečte, co obsahují některé příkrmy.. :roll: :pocitac:

Právě, přesně tak. S kašema ze zdravé výživy to samé, nepíšou od kolika, ale mohou je děti hned, posvětila mi je i lékařka.. zvlášť cokoli od Hamé, to jsou hnusy včetně přesnídávek :poblion:

marki77
Závislačka 4601 příspěvků 23.03.12 08:28

Nám zase věci od Hamé chutnají a kaši děláme Sunarku.Zkoušela jsem příkrm od Hippu a to malá nechtěla vůbec.Ani se ji nedivím.

araw
Neúnavná pisatelka 16597 příspěvků 23.03.12 08:31

@marki77 To věřím, že chutnají, ale čteš někdy složení? Já se nějak extra neřídím nějakýma tabulkama a pod. ale zdravý rozum mi po přečtení složení přesnídávek a většiny příkrmů napovídá, že je to hnus na entou…

marki77
Závislačka 4601 příspěvků 23.03.12 08:36

Ono žádná značka není nej.Bratránek vychvaloval zn.Hipp že je nej nej a pár dní na to jsem viděla testy a zrovna tahle značka nic moc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >