Jaké doplňky před otěhotněním?

Anonymní
24.4.21 19:27

Jaké doplňky před otehotnenim?

Ahoj holky,

s partnerem se začínáme snažit o mimčo a rada bych tomu nejak pomohla a dala se dokupy po zdravotní stránce, akorát teda vlastně nevím jak na tom jsem :lol:

Nekourim, piju málo a max víno, jim snad ok, hybu se.
K tomu beru dlouhodobě (kvůli covidu :)) Cecko, Decko, teď zinek ještě. Doktor mi doporučil Nosifol, akčně jsem ho hned koupila, malem se složila u ceny (900 8o ) a šla :lol:

MS mám dlouhodobě pravidelnou 28-29 dni, bolesti vůbec žádné, ovulaci necitim a nikdy ji nejak nesledovala, tak vlastně nevím jestli ji mám :oops:

Chtěla bych tedy něco udělat pro své zdraví, ale vlastně nevím “jaký problém” resit :lol:

Tak jsem si rikala, ze bych rada nějaké přírodní věci a v diskuzich jsem toho nečetla hromadu, jen vůbec nevím jeszli to je pro mě vhodný, protože tím holky asi resi už vznikly problém? Často rozhazeny cyklus atd.

Poradíte mi prosím, jeszli něco z níže uvedených má smysl i v mem případě?

Čaj baby radnicke
Gynex
Kontryhel
Jeřáb ptaci
Femigard
Maca
Andelika čínská

A ještě, mám brát hořčík a jod? Ryby totiž nejim vůbec, nedelaji mi nejlíp, tak si myslím ze ho mohu mít málo? A hořčík jsem vycetla, ze se musí brát i v těhotenství, tak mám začít už teď?

Dekuju moc za jakoukoliv pomoc!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
120
24.4.21 19:31

Doporučuje se kyselina listová až 3 měsíce před těhotenstvím. Jinak se na to vyprdni a kup si pak jen mama vitamíny ;)
Hlavně psychická pohoda a nehroť to tak. Jestli jsi zdravá, tak to opravdu nehroť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 19:34

Brala jsem kyselinu listovou a pila čaj na podporuje otěhotnění. Když to půl roce stále nic, tak jsme zakusili lubrikační gel na podporu otěhotnění, ten měsíc to vyšlo. Ale osobně si myslím, že to byla spisez náhoda.

• Citovat
  • Nahlásit
3425
24.4.21 19:41

Určitě 3 měsíce před otěhotněním ber kyselinu listovou. Já kvůli vyššímu věku koupila pro sebe i partnera inositol - zlepšuje kvalitu vajíček, myslím a je dobrý na spermie. Jinak v těhu jsem pro jistotu brala vitamíny pro těhotné, protože mi zdravé přestalo chutnat. Ať se brzy zadaří. Jinak ovulku jsem zjistila díky měření bazální teploty (díky tomu jsem zjistila, že mám ovu až 21.den cyklu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 19:56

Holky a ten Nosifol mám brát nebo ne? Já vlastně nevím proč mi ho doporučil, on je se vším hned hotovej a já pitomá, ze hned letim do lékárny :lol: ještě jsem ho neotevrela teda, mám ho par dni.

Kyselinu listovou budu brát, dekuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
905
24.4.21 20:13

Pila jsem jen kontryhel a malinik a otehotnela jsem hned.

Po zjisteni tehotenstvi jsem uzivala “obyc” vitaminy pro tehotne z Dr.Max a ty uzivam doted.

Nosifol je docela draha sranda, myslim, ze do zacatku staci kyselina listova nebo bylinky.
Kdyz to nepujde delsi dobu, tak konzultovat v CAR a udelat hormonalni profil a spermiogram, potom nasledne cilenou lecbu. Tady ty predrazeny doplnky mi prijdou zbytecny.
Nicmene je urcite plno maminek, kterym pomohly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
24.4.21 20:14

Kontryhel.. Pomohl mi k 2 detem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 20:19

Ten Nosifol mám bohužel už doma, já myslela ze bude stát 200 Kč. Jak jsem byla v akci, tak jsem to proste koupila :zed:

A ten kontryhel a malinik - mohu brát i když mám pravidelný cyklus? Přišlo mi, ze ho holky zmiňují ze jim upravil cyklus a to nepotrebuji

• Citovat
  • Nahlásit
972
24.4.21 20:53

Jestli máš pravidelný cyklus, vykašlala bych se na vitamíny. Jen ber tu kyselinu listovou, Já brala ještě Macu, ale ne kvůli otěhotnění, spíše mi pomohla na spánek a stres a cítím se po ni lépe, takže tu beru už dlouhodobě a zinek beru na vlasy a pleť.
Nic víc neber, jinak se muže stát, že ti to cyklus rozháže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
24.4.21 20:54
@Anonymní píše:
Ten Nosifol mám bohužel už doma, já myslela ze bude stát 200 Kč. Jak jsem byla v akci, tak jsem to proste koupila :zed:A ten kontryhel a malinik - mohu brát i když mám pravidelný cyklus? Přišlo mi, ze ho holky zmiňují ze jim upravil cyklus a to nepotrebuji

Tak jasne, ze kdyz uz to mate doma, tak to s nim zkuste a nebo ho prodejte.
Ja ho kdysi dostala, tablety i prasek na rozpusteni ve vode a efekt zadnej.

Jinak je fakt, ze ja zacala kontryhel a malinik pit, aby mi i srovnal znovu cyklus.
Ktery jsem mela pravidelny jak hodinky, bohuzel Gynex mi cyklus totalne rozhodil, ale po kontryhelu v kombinaci s malinikem jsem otehotnela druhy cyklus.
Plno zenskych to pije i kdyz maji cyklus pravidelny, ale…
Zase je to o tom, ze na kazdeho to pusobi jinak, stejne jako Gynex. Nekdo si ho chvali, jak srovnal cyklus atd a jak kontryhel stoji za prd. A nekdo to ma zase opacne.
Musite holt vyzkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
173
24.4.21 21:01

Za me mene je nekdy vice. Brala jsem taky vse mozny ze zacatku vcetne cviceni mojžíšovy.
Byt tebou, beru max. navic k tem covod vitaminum nosifol a kys. Listovou (ta uz v nosifolu myslim je). Ten nosifol ber urcite. Jsou na nej dobry recenze. Cetla jsem kdysi studii ze prokazatelne pomaha na kvalitu vajicek, spermii i embria. Hlavni latka je tam myo-inositol. Da se mnohem levneji koupit ve sportovni vyzive, bere se ze je to vitamin B.
Nic jineho bych nebrala, muzes si jeste cyklus rozhodit. Jen pokud spechate tak treba za 3 mesice bych se objednala kolem ovulace aby ti rek, jestli vubec ovulujes. Kdyby ne, resila bych to dal (drmek, jerab, kontryhel)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 21:07

Jste zlaté, dekuji!

Jinak mám teda lehce problém se spaním (to od mala) a při pms jsem taková litostiva a rozbreci mě skoro i reklama na pojišťovnu :lol: tak možná popremyslim aspoň o te mace :lol:

Zinek taky beru na pleť :)

Nosifol budu brát když už ho mám a se zbytkem tedy počkám, kdyby se třeba za 3 měsíce nic nedělo tak zkusím zjišťovat zda mám tu ovulaci a pak bych kdyžtak řešila prave jak píšete :)

• Citovat
  • Nahlásit
1321
24.4.21 21:39

Kontryhel ne, může rozhodit cyklus. Stejně tak bych neexperimentovala s gynexem. Obojí může pomoci, když je problém, ale brát jen tak preventivně se nedoporučuje. Kyselinu listovou určitě ano, ale ideálně si ji kup ve formě Methyl Folate - tu tělo dokáže mnohem lépe zpracovat než běžně v lékárně prodávanou formu Folic Acid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat