Špatné dioptrie?

29052
23.4.21 11:15

Špatné dioptrie?

Holky, prosím nevíte někdo jak to je, když mám teď dělané nové brýle a asi jsou blbé skla, jako dioptrie? Budu si muset platit nový skla, nebo to vymění v rámci reklamace?

Měřila mě oční, optička už ne. Mám i cylindr a dělá mi to zle. :think: když je nasadím, tak vidím chvíli rozmazaně a dlouho mi ty oči zaostřují. Jak je sundám, tak je mi na blití :roll: taková nevolnost než se mi vrátí zrak zpátky. U starých brýlí, kde nemám cylindr mi to nedělá a vidím hned jak si je nasadím. Ani žádná nevolnost po jejich sundání. :think:

Děkuju za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7998
23.4.21 11:32

Může to být jen o tom, aby si oči a mozek zvykl.

Tak můžeš zkusit se jít zeptat a overit, jestli je všechno tak jak má být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
23.4.21 11:38

Já mám ten cylindr taky a taky mi chvíli trvalo než jsem si na to zvykla. Pokud to máš nově tak je to trochu nezvyk a chvíli to trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
23.4.21 11:45

Pokud je máš nové, 2 týdny bych intenzivně zkoušela. Pokud by to bylo neúnosné, vrátit se do optiky a prokonzultovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
23.4.21 11:46

@holka_z_hor musíš si na to zvyknout, u změny dioptrií i cylindru to tak bývá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29052
23.4.21 11:48

Tak já zkusím vydržet no. Děkuju. Ale do optiky se mám stavit tak jako tak, jak mi prý sedí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31290
23.4.21 11:48
@holka_z_hor píše:
Holky, prosím nevíte někdo jak to je, když mám teď dělané nové brýle a asi jsou blbé skla, jako dioptrie? Budu si muset platit nový skla, nebo to vymění v rámci reklamace?

Měřila mě oční, optička už ne. Mám i cylindr a dělá mi to zle. :think: když je nasadím, tak vidím chvíli rozmazaně a dlouho mi ty oči zaostřují. Jak je sundám, tak je mi na blití :roll: taková nevolnost než se mi vrátí zrak zpátky. U starých brýlí, kde nemám cylindr mi to nedělá a vidím hned jak si je nasadím. Ani žádná nevolnost po jejich sundání. :think:

Děkuju za odpovědi :kytka:

A když ti optička dávala cylindry, nevadilo ti to? Se mnou si vždycky u očního dají práci a zkoušejí. Musím koukat i z okna, chvíli to rozkoukavat. A cylindry mám a vadí mi. Nedala mi je, když jsem řekla, že je to s nimi horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29052
23.4.21 11:51
@Russet píše:
A když ti optička dávala cylindry, nevadilo ti to? Se mnou si vždycky u očního dají práci a zkoušejí. Musím koukat i z okna, chvíli to rozkoukavat. A cylindry mám a vadí mi. Nedala mi je, když jsem řekla, že je to s nimi horší.

Viděla jsem s nima líp. Ale moc dlouho jsem je na očích neměla. Koukala jsem jen na displej s písmenkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
23.4.21 11:53

Přesně jak holky říkají, při takové změně se musí i přeučit mozek.

Mě třeba říkali, že z nových brýlí může bolet hlava.

Nestřídej staré a nové brýle. A dej tomu čas.

Můžeš si pro klid duše zkontrolovat předpis od oční se zakázkou na brýle. Ale pozor, může se to lišit.
Já jsem si teď pořizovala nové brýle a zarazilo mě, že mám předpis na -3,25 a cylindr -0,5 a na brýlích -3,75 a cylindr + 0,5.

Na starých brýlích cylindr nemám, takže mi možná taky bude blbě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31290
23.4.21 11:54
@holka_z_hor píše:
Viděla jsem s nima líp. Ale moc dlouho jsem je na očích neměla. Koukala jsem jen na displej s písmenkama.

Hm, u mě nasadila cylindr a hned jsem říkala ne. A bez cylindru teda s brýlemi vidím. Budu se muset příště zeptat, jak to mám. Každopádně optika vyrobí podle zápisu od očního, to by asi reklamovat nešlo. Leda zkusit prověřit, že to vyrobili správně. Šla bych tam raději hned příští týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31290
23.4.21 11:56
@Vlevo píše:

Můžeš si pro klid duše zkontrolovat předpis od oční se zakázkou na brýle. Ale pozor, může se to lišit.
Já jsem si teď pořizovala nové brýle a zarazilo mě, že mám předpis na -3,25 a cylindr -0,5 a na brýlích -3,75 a cylindr + 0,5.

Na starých brýlích cylindr nemám, takže mi možná taky bude blbě

Mně teda nikdy z nových brýlí hlava nebolela. Doktorka nikdy nedává úplně tolik, kolik naměří, přidává vždycky opatrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
23.4.21 11:58

@holka_z_hor tohle je ale u cylindru normálni. Chce to si zvyknout. 2 dny jsem si připadala jak na vodě.. Pak už Dobry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29052
23.4.21 11:59
@Vlevo píše:

Na starých brýlích cylindr nemám, takže mi možná taky bude blbě

Papír od oční si nechala optička, ale bude to nejspíš správně. Byla jsem u toho když si to zadávala do PC a kontrolovala to 2×. Já mám jedno oko -0,75 a druhý -1,5 a stejně na to oko se silnější dioptrií nevidím jako na oko se slabší. Je líný a nedominantní. Asi to bude i tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29052
23.4.21 12:01
@martina.se píše:
@holka_z_hor tohle je ale u cylindru normálni. Chce to si zvyknout. 2 dny jsem si připadala jak na vodě.. Pak už Dobry

Jo jako na vodě. To je přesný. A když je teď sundáš taky jsi jak na vodě nebo je ti blbě pořád? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28638
23.4.21 12:23

Tak v ramci reklamace ti tezko skla vymeni, pokud to udelali podle papiru od ocniho. Ona ta skla jsou dost draha, byvaji kolikrát dražší nez obroucky. Optika nema duvod to zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat