Jaké je to mít 3 děti?

Anonymní
11.4.21 18:23

Jaké je to mít 3 děti?

Ahoj, najde se tu někdo, kdo má 3 děti a byl by ochotný se podělit jaké to je? Výhody, nevýhody.

Máme dvě děti ( 3 a 1) a přemýšlíme zda si pořídit ještě třetí. Zázemí a finance máme. Takže jen řešíme tu praktickou stránku věci. Já mám jen dvě ruce. Jestli starsi nebude v tu chvíli moc stranou.

A ještě dotaz k autu. Jaké máte? Do našeho by se určitě 3 sedačky nevešly.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15324
11.4.21 18:26

Mně přijde, že nejvíc stranou je to prostřední dítě. Do auta tři sedačky dáme, ale nemáme isofix. A prostě je to takové víc hektické než se dvěma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
11.4.21 18:30

Máme tři a je u nás opravdu veselo. To třetí nás asi nejvíc ovlivnilo. Neměnila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
11.4.21 18:32

Já o tomto přemýšlela tak, že kdybychom to třetí měli, tak bychom dali toho nejstaršího na sedadlo spolujezdce (v sedačce) a ty dva dozadu a uprostřed jak je pás, tam by si sedl jeden z rodičů, který právě neřídí.. Aspoň tak ěm to napadlo, pokud člověk nemá na nové auto pro 3 děti.. Nebo potom obětovat auto a jezdit busem :) Ale je to pouze teorie.. Takže pokud je zcela chybná, tak se mi to nebojte vyvrátit :D Pouze mě to napadlo (Máme dva, tak to neřešíme, ale kdyby někdy..) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
11.4.21 18:35

5, 3 a půl roku.

Já nevím, fajn je to :mrgreen: auto zatím nemáme, v létě to bude nějaká velká Toyota. Muž ji bude mít jako pracovní auto. Teď prostě jezdím já vzadu mezi sedačkami :nevim:

Mám štěstí na hodný děcka, celkem běžně si starší hrají a malá na ně kouká a hraje si vedle nich, mám třeba čtvrt až půl hodiny na práci nebo na knížku :). Než někdo něco nutně potřebuje, samozřejmě. Pomáhá, když jsou oba starší normálně ve školce.

Trochu víc tedy plánuju to, abych měla chvíli na každé dítě separátně a na mimino na muckání a na oba starší na něco náročnějšího. Jako dá se to. Ač pár hodin týdně pracuju (máme akční babi), k tomu dům se zahradou. Nesmím být perfekcionista, ale miluju svůj parní mop :mrgreen: Zvládáme i převážně látkové plenky. Jako lidi to mají za hrozný peklo, ale za mě dobrý. Únavný, jasně, ale dobrý.

A vidět je tři pospolu mě nabíjí.

• Citovat
  • Nahlásit
3611
11.4.21 18:35

Za mě není moc rozdíl v tom mít 2 nebo 3 děti. Je to větší práce při čištění zubů, víc se toho sní… Ale jsou to parťáci (jasně, občas se hádají, jako všichni sourozenci, ale mají se rádi) a korona krize se nás nedotkla, protože je furt si s kým hrát.

Základ je nikoho neprotěžovat, musí mít všechno stejně, je potřeba být spravedlivý a nastavená pravidla musí platit pro všechny. Teď mmch čekám čtvrté :D

S autem neporadím, to nemáme (obchody za rohem, na procházky chodíme do přírody a na výlety vlakem/autobusem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
11.4.21 18:40

3 sedačky se vejdou i do Fiata Punto a to je pidi auto, ozkoušeno. Jinak za mě 2 nebo pak rovnou 4, mám pocit, že u tří je jedno vždycky nějak odsunuté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
11.4.21 18:53

My o třetím uvažujeme a budeme kupovat Toyotu Proace Verso City Long. V druhé řadě tři samostatná sedadla, každé s Isofixem a možnost ještě dvou sedadel do třetí řady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1385
11.4.21 19:11

Je to super, zároveň náročný. Mam málo klidu, ale to se zase zmeni s věkem dětí. Nejmladší má rok a půl, takže vyžaduje ještě hodně pozornosti, pomoci, krmit, plínky atp. Očekávám, že za další rok a pul to bude pohodička. S wdvema by všechno bylo jednodušší, ale se trema je to lepší, já jsem spokojena takto, dvě děti mi přišly málo. Mam rada ten blázinec, ale zároveň mám ráda i ten klid, až všichni usnou. Třeba teď starší dva koukají na medvídka PÚ, nádherná pohoda by to byla, kdyby si nejmladší nedělala z gauče trampolínu… a kdyby prostřední nestal na hlavě nebo se nepokusel mě kousnout… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15324
11.4.21 19:15
@Nora4 píše:
3 sedačky se vejdou i do Fiata Punto a to je pidi auto, ozkoušeno. Jinak za mě 2 nebo pak rovnou 4, mám pocit, že utří je jedno vždycky nějak odsunuté.

S tím souhlasím. Ale u nás je to dané věkovým rozdílem. Mladší mají od nejstarší 6 a 8 let.
Pak to zas občas dělá pohlaví. Ale když jsou tři stejného pohlaví a blízko u sebe, tak tam to nebývá tak časté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8995
11.4.21 19:19

13, 15 a 17. Fajné je to, jen se trochu děsím výdajů, až budou všichni tři na VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15324
11.4.21 19:21
@SAJ píše:
13, 15 a 17. Fajné je to, jen se trochu děsím výdajů, až budou všichni tři na VŠ.

třeba nebudou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1385
11.4.21 19:22
@Nora4 píše:
Jinak za mě 2 nebo pak rovnou 4, mám pocit, že u tří je jedno vždycky nějak odsunuté.

S tím si dovolím nesouhlasit. Sama jsem ze 3 deti a pamatuju si, zčásti jsme byli 2 na 1, ale pokaždé to byli jiní dva. A stejně je to i u nás. Ačkoliv nejmladší je ještě prcek, tak už i teď jsou chvíle, kdy si hrají mladší dva a starší sám, nebo si hrají straší dva a nejmenší sama a překvapuje mě, že i nejstarší a nejmladší si spolu pekne vyhrají. Ano, zatím si nejčastěji hrají dva starší spolu a mala se mnou, ale to vzhledem k věku lovazuju za prirozene. Až bude starší, bude to jinak. Tohle je podle mě na rodičích, nemůžou nechat dvě děti, aby se neustále stranily toho třetího. Jiné to samozřejmě bude u tech, kde třetí je benjaminek po 10 letech.. ale u deti a nějakými podobnými rozestupy se to da ukocirovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
11.4.21 19:26

Tři děti jsou jízda, krásná jízda. A za mne 2 a 3 je něco úplně jiného. Auto máme 7 místne, kvůli třetímu dítěti jsme kupovali velké mpv. Děti si často dělíme, takže prostřední bývá jak v roli mladšího, tak staršího. Všechny děti mají několik kroužku, ty zamestnaji nás s mužem oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12757
11.4.21 19:31

Mame tri, poradi HKH, narozeni behem 5 let, nejstarsi tahne na 9r. Souhlasim s @Netopirek, ze nejmene rodicovske pece asi schyta prostredni, u nas je to jeste umocneno tim, ze syn je nejmensi vychovny orisek, holky jsou kapitola sama pro sebe. Stejne tak souhlasim s @Midaku, ze koalice 2:1 sice vznikaji, ale pokazde v jinem slozeni. Legrace je hodne. Co je Covid, trochu mam pocit, je to toho moc - dano i tim, ze jsme oba na HO a solidne nam hrabe, predtim jsme zvladali v pohode… A samozrejme souhlasim se @SAJ, ze vydaje rostou. Ale nemenila bych, neumim si predstavit, ze bych mela jen dve.

edit: Auto mame VW Touran, ale narvali jsme se predtim se tremi i do Fabie :mrgreen:, dokud bylo vajicko a jedno dite muselo sedet vepredu, ale narvali. Ale my auto pouzivame minimalne.

Příspěvek upraven 11.04.21 v 19:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat