Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Anonymní píše:
Ahoj holky, čekáme druhyho chlapečka a porad si nevíme rady se jménem. Doma už máme Šimonka, tak aby se to k sobe pěkně hodilo.Matěj Matouš ani Matyáš nepřipadá v úvahu, ty už v rodině mame.
Díky za tipy
Třeba Štěpán?
Jakékoliv, narodí se nový jedinec zcela nezávislý na starším sourozenci, tak nějak není důvod ladit jména, aby se k sobě hodily. Máme Romana, Šimona a Mikuláše. Dejte prostě jméno, které se líbí hlavně vám.
@Anonymní píše:
Ahoj holky, čekáme druhyho chlapečka a porad si nevíme rady se jménem. Doma už máme Šimonka, tak aby se to k sobe pěkně hodilo.Matěj Matouš ani Matyáš nepřipadá v úvahu, ty už v rodině mame.
Díky za tipy
Skoda
Matouš by byl super ![]()
Vzpomínám si
Jednou jsem takhle seděla v čekárně. Vyšla sestra a povídá Simon a Matouš.. Ja dostala takovej záchvat smíchu, ze jsem musela odejít. Ten den jsem to uz nedala ![]()
Příspěvek upraven 26.07.16 v 23:41
@Raspusha píše:
SkodaMatouš by byl super
Znám takovou rodinku. Šimon a Matouš ![]()
Mám Lukáše a Radima, pro třetího chlapečka je ve hře jméno Jáchym a Šimon ![]()
Tak my teda máme Šimonka, Matouška (jo a navíc jsou dvojčata) a Tobiáška ![]()
@Anonymní píše:
Ahoj holky, čekáme druhyho chlapečka a porad si nevíme rady se jménem. Doma už máme Šimonka, tak aby se to k sobe pěkně hodilo.Matěj Matouš ani Matyáš nepřipadá v úvahu, ty už v rodině mame.
Díky za tipy
Tak za prvé - neřídila bych se tím, jestli někdo v okolí už jméno má nebo ne. Pokud se vám nějaké hodně líbí a nechcete dát jiné, tak dejte jméno klidně i po tátovi - vím, není to ideál, ale lepší, než jméno, které by se vám nelíbilo.
Za druhé - souhlasím s tím, že jména sourozenců se k sobě hodit vůbec nemusí, každý z nich je originál-něco jiného by asi bylo, kdyby to byli dvojčata, ale jelikož to budou sourozenci, tak klidně jiné.
Líbila by se mi například jména Samuel, David, Jakub, Tobiáš, Matyáš (i když je v rodině), Martin, Marek, Lukáš, Sebastian, Tomáš, Petr, Jiří, Ondřej. Hodně záleží na vašem příjmení, zkus si křestní jméno napsat společně s příjmením a vyslovit si to-jestli k sobě ladí. Jsou určitá nepsaná pravidla-například k dlouhému příjmení spíš kratší křestní jméno a naopak, nebo aby křestní jméno nekončilo na písmeno, na které začíná příjmení (kvůli vyslovení), apod.. Ať hezky vyberete! ![]()
@Ela515 píše:
Omlouvám se. Ale ten Matyáš, hezky cesky, se hodi proste nejlip.
Souhlasím-taky se mi líbí.
Ahoj holky, čekáme druhyho chlapečka a porad si nevíme rady se jménem. Doma už máme Šimonka, tak aby se to k sobe pěkně hodilo.
Matěj Matouš ani Matyáš nepřipadá v úvahu, ty už v rodině mame.
Díky za tipy