Jaké jméno se hodí k Matyášovi?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
ShadowHunter
29.6.13 21:06

@renkova mě to tak jen napadlo, když jsem si řekla Matyáš.. Jinak mezi Eliášem a Jonášem bych volila Jonáše :hug:

  • Citovat
  • Upravit
817
29.6.13 21:07
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17629
29.6.13 21:08
@renkova píše:
Dobrý den, s manželem se stále nemůžeme dohodnout, jaké jméno vybrat pro chlapečka. V prosinci totiž čekáme druhé mimi, pohlaví ještě nevíme. Pro holčičku máme vybrané Luciana, pro chlapečka stále nevíme? :nevim: Zda-li Maxim, Jakub, Eliáš, Jonáš, Šimon (edit) :zed: Starší brácha se jmenuje Matyáš a příjmení je Řeněk, děkujeme :srdce:Příspěvek upraven 29.06.13 v 20:35

nic co končí na Š - to se s příjmením nedá vyslovit, ostatní jdou všechna.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
817
29.6.13 21:10

@Saroya Matyáš Řeněk jde úplně v pohodě, nevím, proč by nešel třeba Eliáš Řeněk? :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17629
29.6.13 21:12
@renkova píše:
@Saroya Matyáš Řeněk jde úplně v pohodě, nevím, proč by nešel třeba Eliáš Řeněk? :nevim:

no já právě nemám pocit, že to jde v pohodě. ale pokud se ti to dobře vyslovuje a i dítěti a ostatním, tak není co řešit. mně to přijde hodně krkolomné a člověk se v řeči musí zastavit, neřekneš to správně rychle za sebou. vybírala bych takové, které končí na m nebo n.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
817
29.6.13 21:14

@Saroya Mě se i ten Maxim zamlouval, nejraději bych dala jen čistě Maxe, ale to by nesedělo k Matyášovu jménu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7095
29.6.13 21:15

Za mě Jakub…mezi Eliášem a Jonášem raději Jonáše.
Ale to je můj názor - tak se ho zeptej, jak se chce jmenovat :)
K čemu cizí ženský na emiminu :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
817
29.6.13 21:16

@Handah Ano, zeptám se :-D Ptala jsem se i Matyho, ten mi řekl, že by rád všechny jména :-D Takže podle něj by to měl být Maxim Eliáš Jonáš Jakub Řeněk 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17629
29.6.13 21:17
@renkova píše:
@Handah Ano, zeptám se :-D Ptala jsem se i Matyho, ten mi řekl, že by rád všechny jména :-D Takže podle něj by to měl být Maxim Eliáš Jonáš Jakub Řeněk 8o

no! super, to se bude vyslovovat dobře :mrgreen: a jak jsi to u Matyho poznala, kopal?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7095
29.6.13 21:19

A Šimon by zněl taky hezky, jak tu někdo psal, že končí na „n“ ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
817
29.6.13 21:20

@Saroya Jak jako kopal? :mrgreen:

@Handah To ano, ale jak jsem psala, svátek, narozeniny a Vánoce v jednom měsíci :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1607
29.6.13 21:24

Z Tvého výběru se mi nejvíc líbí Jonáš. Vzhledem k příjmení bych ale dala obdobné jméno, Jonatán. Je jich strašně málo - máš docela exotický výběr jmen, až na Jakuba - a svátek má 26.11.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4637
29.6.13 21:26

My nedávno potkali na hřišti chlapecka Jeremiáše.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4263
29.6.13 21:30

Eliáš :srdce: :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12959
29.6.13 21:35

Jonáš :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková