Jaké plemeno kočky?

29.4.21 16:49

Jaké plemeno kočky?

Zdravím:) Ráda bych se zeptala lidí, co mají kočku, jaké je ideální plemeno kočky do bytu? Je samozřejmostí, že budu velmi často uklízet a starat se, aby zde nebyl smrad. Stále se nemohu rozhodnout, a v okolí moc lidí kočku nemá:) Také jsem přemýšlela zachránit nějakou kočičku z útulku. :) Poslední otázkou ještě je, zdali je lepší kočka nebo kocour? Děkuji za reakce a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62266
29.4.21 16:52
@StudnetkaB01 píše:
Zdravím:) Ráda bych se zeptala lidí, co mají kočku, jaké je ideální plemeno kočky do bytu? Je samozřejmostí, že budu velmi často uklízet a starat se, aby zde nebyl smrad. Stále se nemohu rozhodnout, a v okolí moc lidí kočku nemá:) Také jsem přemýšlela zachránit nějakou kočičku z útulku. :) Poslední otázkou ještě je, zdali je lepší kočka nebo kocour? Děkuji za reakce a názory.

Do bytu bych jednoznačně doporučila kočku s rodokmenem dle preferované povahy a vzhledu. Kocouři jsou na mazlíčka asi lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
29.4.21 16:56

Ať už kočka nebo kocour, budeš muset stejně dát kastrovat - menší zákrok je to u kocoura, ale zase tu správnou dobu poznáte až, když vám doma něco označkuje. Povahově je to asi jedno.

Super povahu do bytu má třeba mainská mývalí, ragdoll nebo sphynx - jsou to takoví kočkopsi, milí, skvělí parťáci k dětem. Ale samozřejmě jim člověk furt dost věnovat, tím spíše, pokud bude kočka jedináček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
29.4.21 17:00

I obyčejná kočka může být mazel. Máme zrzavého kocourka. Kocouři jsou přítulnější, samozřejmě je třeba kastrovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
29.4.21 17:02

Já myslím, že úplně normální kočka je nejlepší. Povahu stejně nikdy nezaručí nikdo a ty přešlechtěné druhy mají kromě toho, že za ně dáš 10 tisíc mnohem větší sklon k nemocem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
29.4.21 17:02
@StudnetkaB01 píše:

Ne, kočky opravdu nesmrdí! Smrdí, když vykonají potřebu do záchodu a po kom by to taky nesmrdelo… Mně teda přijde, že smrdí psi. Takovou tou psinkou. Když přijdu k někomu, kdo má doma psa, prostě tam ten pach že psa cítím. Nejvíce intenzivní, když je pes mokrý třeba z deště. S podobnou záležitostí jsem se u lidí, kteří chovají kočky nesetkala. Tam může smrdět jedině záchod nebo značkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
29.4.21 17:03

Jestli nemáš děti, tak vezmi nějakou straší kočku z útulku, bude klidná, nebude nic ničit a už bude jasné, jakou má povahu. vybírej menší útulky co používají depozita kde není moc koček zaráz.

jestli máš děti, tak z útulku vezmi dva sourozence, koťata a nech je vykastrovat. Jedna a nebo dvě kočky pro člověka už není takový rozdíl, ale tím že si hrajou spolu, bývají pak takové kočky v daleko větší pohodě i v bytě - méně ničí, jsou méně neurotické a podobně.

v žádném příppadě nekupuj na inzerát " čistokrevná ale bez papírů" to je vždycky množína a ubližuje to těm kočkám, nehledě na to, že nevíš nic o zdravotním stavu, většinu bývá psychicky v nepohodě a pod.

obecný návod na kočku tu

http://www.kocky-online.cz/…kocku_20.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
29.4.21 17:03
@Aglája75 píše:
Já myslím, že úplně normální kočka je nejlepší. Povahu stejně nikdy nezaručí nikdo a ty přešlechtěné druhy mají kromě toho, že za ně dáš 10 tisíc mnohem větší sklon k nemocem.

K té nemocnosti máš nějaký zdroj nebo podklad, nebo prostě jen tak plácáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
29.4.21 17:05
@Aglája75 píše:

Ne, povahu stejně jako zdraví ti nikdo nezaručí ani u domácí micky ani u šlechtěné kočky. Za to u té s rodokmenem se typ povahy dá snadno předpovědět. Pozor při výběru chov. stanice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53469
29.4.21 17:08

To je jedno. Každý bude fajn, když se bude cítit dobře a bezpečně. My máme doma Briťáka a obyčejné domácí kotě (nalezenec, nějaká svině se ho zbavila, takže se o něj muž staral v práci, než jsme ho přemluvili, ať nám ho donese domů, už zůstal). Briťák je chytré, chápavé zvíře. Mladší je chytrý a takový vděčný. Povahově je trošku prudič na staršího, ale taky je úžasný. Teda dneska v noci řádil. Ke třem dečkám jsme nevstávali, že v noci spali a tenhle divoch řádí, budí v noci.
Oba zbožňují a vyhledávají společnost dětí. Briťák má rád své zázemí a klid. Nerad cestuje jinam. Mladšímu nevadí, že si ho vezmeme na víkend pryč. Jsou oba domácí. Takhle spí náš nalezenec každý den po obědě :mrgreen:. Děcka si ho naučili, že aportuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
29.4.21 17:09

@SlečnaDahlia Promiň, ale s lidma co nechtějí diskutovat jen rýt a urážet nemám opravdu žádnou potřebu si vypisovat. Hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
29.4.21 17:11

@SábaW přesně, neznám psa, který by nesmrděl, kočky jsou jemňoučké, heboučké a fakt nesmrdí. Samozřejmě nebudou chodit na vodítku a nebudou aportovat:-) jako pes…Já mám taky raději kočky než psi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
29.4.21 17:12
@Aglája75 píše:
@SlečnaDahlia Promiň, ale s lidma co nechtějí diskutovat jen rýt a urážet nemám opravdu žádnou potřebu si vypisovat. Hezký den

Nikdo tě tady neuráží a neryje. Mě by také zajímalo z jakých informací, studie vycházíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53469
29.4.21 17:12

A oba kocoury máme pochopitelně kastrované. Nikde kočku nepotkají. Ale byla to prevence značkování a bojů mezi sebou. Kočky a kocoury samozřejmě kastrovat 🙏.
Ať nejsou další chudáčci vyhození do pole. Jak ten náš malý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20151
29.4.21 17:16

Do bytu jedině šlechtěnou, v žádným případě ne obyčejnou kočku a už vůbec ne kotě někde z vesnice. Potřebuješ kočku, která má potlačený přirozený pudy lovit. Ani vykastrování nepomáhá.
@Aglája75 obyčejná kočka do bytu nepatří. Často je nešťastná kočka i majitel a díky stresu ty kočky jsou taky častěji nemocný, @SlečnaDahlia má pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat