Jaké potraviny pro půlroční dítě?

267
31.5.06 14:37

jaké potraviny pro půlroční dítě?

Ahoj maminky, začalo mi období příkrmů, tak vymyšlím svým drobečkům různé jídelníčky. Zajímalo by mne, které všechny potraviny jim můžu dát. Vyjmenuju tady které jím dávám a kdyby byl někdo hodný, tak by mi mohl něco přidat :)
mrkev, květák, brokolice, špenát, cuketa, brambory
kuřecí maso
přesnidávka, pribináček
banán, jablíčko
piškotky

Pokud má někdo nějaký lehký a potravitelnově dostupný receptík, tak šup s nim sem :D
MOC DĚKUJU ZA NĚJAKÉ RADY, TIPY…
Martina+ Patriček a Kristýnka 6 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5891
31.5.06 14:46

kruti, teleci - od 6.m.
kralici a jehneci maso- pozdejc od 8.m.

nejen brambor ale mozna i ryze
rostlinne oleje
hrasek

hruska , jablka, banan

pribinacek a piskoty bych nejakej mesic pockala

nevadi kdyz maj „nudny“ jidelnicek furt to stejne, oni si na to musi zvyknout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
31.5.06 14:47

ja bych ti spis doporucovala misto kureciho kruti, to kureci neni moc zdrave, teda pokud nemas domaci kurata ( za predpokladu, ze jsou zdrava)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
31.5.06 14:50

Martino,
můžu ti zaslat tabulku příkrmů,je tam vypsaný každý měsíc,kdy se co může zařadit.
Já bych rozhodně ještě nedávala piškoty a pribiňáky,na ty je ještě čas.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1274
31.5.06 14:56

Ahojky!

Doporučila bych ti bezlepkové piškoty - ty jsou výborné - mě přijdou chuťově lepší než normální a kukuřičné křupky Natural (nesolené) - ty náš malý miluje - oboje kupuju ve zdravé výživě. Pribináky nedávám, začla jsem u malého s klasickým bílým jogurtem a do toho mu teď přidávám červstvé ovoce - je to zdravější a vzhledem k našemu jedlíkovi i levnější :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
31.5.06 14:57

Díky za odpovědi..... Hanko, pošleš mi tu tabulku na email?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
31.5.06 15:00

Pribiňáček do roka ne!!
A piškoty bych taky nedávala, jsou dost sladké a s lepkem.

Určitě králík, krůta pozděli 1× týdně žloudek místo masa
Do zeleninky kápnout trošku kvalitního oleje, můžeš ev. trochu drceného kmínu do brambor
Rýže nebo pohanka

Ze zeleniny - my dávali postupně to co píšeš + kedlubna, hrášek, kukuřice, pórek, petržel
Chystáme se na celer, červ. řepu, fazolky, růžič. kapustu

Ovoce - začla jsem banán, pak jabko vařené, pak syrové, hruška a kombinace. Teď už jsem zkusila borůvky z mrazáku, přesnídávku meruňkovou a broskvovou.
Už se těšíme na maliny, možná černý rybíz, třešně, meruňky, švestky…až budou

A teď od 8m. jsme začli s bílým jogurtem, někdy s přidáním ovoce

Tak ať prckům chutná:-)
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
31.5.06 15:06

Jasně,Marti,napiš mi do SZ e-mailovou adresu.
Ta tabulka je od Alice z Jarních miminek 2004,už ji poslala spoustě maminek.Jen je tam napsané,že maso až od roka,do roka jen vývar,to je ale podle mě pitomost.Jinak je tabulka povedená.
Ještě koukni sem: https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
31.5.06 15:08

jídlo v 6 m.

no pribináčka si myslím by ještě neměli kvůli bílkovinám a s tím špenátem si taky nejsem jistá, mám pocit, že jsem četla, že je pro ně zatím nestravitelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
31.5.06 15:12

Recepty a jak na příkrmy a s naší zkušeností jsem sepsala sem:

http://blog.lide.cz/lamargarita/

tak třeba pro inspiraci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
31.5.06 15:12

jídlo v 6 m

celer je prý dost alergenní tak s ním taky opatrně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
31.5.06 15:30

Děkuju za rady. vše jsem si důkladně pročetla. Hlavu mám jako vzduchlod :lol: . No snad už se toho bát nemusím. Jen co se týče mléka, tak mě 500 ml za den nevypijí ani náhodou. jsem ráda, že do nich dostanu alespon 250 ml. nebo k tomu můžu připočíst i kaši? Tam dávám taky kojencké mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
31.5.06 16:13

Hanko moc prosím také o tabulku příkrmů. Sice se nás to zatím ještě netýká, ale ráda mám vše připravené s předstihem, abych pak nebyla mimo.

děkuji

I.OVSIKOVA@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
31.5.06 16:33

ještě pokud můžu poprosit některou z vás, aby mi napsala jídelníček na celý den. Musím tam to mlíko někam vsunout. Ráno vstanou (okolo 9) dostanou cca 180 ml mlíka, k obědu (okolo 12) jim dám masozeleninový protlak, odpoledne (okolo 3-4 dle spánku) mlíko 150 ml, navečer (o půl 6)ovocný příkrm a večer (20:00) kaši 180 ml. ( V noci pak už dávám jen čaj) Je to správné? Nechci, abych něco zanedbala. Taky se chci zepat, zda musím dávat jednou denně vždy maso, nebo stačí jen zeleninový příkr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
1.6.06 17:45

Martin_a
takže my teď papáme, ale Tedýsek mi jí opravdu hodně od mala, taky měl porodní váhu 4200g a už teď má 8700g a 76cm, tak je hold dlouhatý, máme v rodině dvoumetrový mužský :roll: :D

cca 6-7h - 240ml Nutrilonu 2

cca 10-11h - 180ml rýžové ( rýžovo-kukuřičné ) nemléčné kaše ( mám dobrou zkušenost Hami a Milupa )+ do toho dávám 1/2 skleničky ovocné přesnídávky od Hami nebo banán, jinak jiné ovoce v obchodech není tady v našem okolí v Praze nic moc

cca 14h - 200-250 zeleninového pyré, střídám jeden den s masem a jeden den bez masa a 1× v týdnu dám namísto masa žloutek, nejvíc chutná zelenina v kombinaci cuketa, mrkev, brambor nebo krutí maso+brambor++kukuřice ( kupuji mraženou )+kedlubna (nebo květák či brokolice ), dávám i skleničky HIPP, protože hodně cestujeme, tak to střídáme

cca 16:30-17h - 180ml Nutrilonu 2 a začínáme s lepkem, tak do toho mu dávám cca 4sušenky Baby od Nestle nebo před kousek rohlíku

v 19:30 kaše ( začali jsme dávat obilnou, před tím mléčnou Hami banánovou či dobrá je Milupa Mrkvovo-jablečná ) cca 200ml

během dne mi vypije cca 250ml čaje-vody-nebo naředím sem tam štávičku od Hami s kojo vodou

celou noc mi od narození spí tak to už nic nejí ani nepije

takže takhle u nás, ale předesílám, že je Tedýsek velký jedlík a od narození byl na UM díky mému těžkému porodu a nemohoucnosti kojit, takže jsem začínal ise vším ve 4měs. a docela rychleji dle pokynů naší lékařky, neboť mi jen z Nutrilonu plakával hlady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama