Jaké UM na prdíky ?

347
11.5.08 08:24

Jaké UM na prdíky ?

Ahoj vsem…
chtela bych se zeptat, ackoliv asi na to pujde tezko odpovedet, protoze kazde mimi je jine, ale kdyby prece jen mel nekdo stejnou nebo alespon podobnou zkusenost…
Byli jsme od 6. týdne na Nutrilonu Comfort a ted ve 4. mesici jsme zacali papat Hami2, ale maly zacal mit strasne boleni briska a prdiky.Budi ho to a place… Hami papame asi 11 dni a zda se mi to cim dal horsi. BOhuzel na COmfort se z financnich duvodu jen tezko muzeme vratit, tak bych chtela zkusit jeste neco jineho, ale nevim co. Po Sunaru ma dost miminek zacpu, tak nevim… Vitecek v poslednim mesici i dost spatne papa, jsem rada, kdyz do nej dostanu za den 600 ml mlicka a jeste, kdyz u toho ma boleni, je to katastrofa…
CO treba ta Humana? Ma nekdo zkusenost?
Diky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4419
11.5.08 09:27

Z vlastní zkušenosti nevím, Honzík byl zlatíčko, ale sestřenka si zažila s malou své muka. Pomohlo jí dávat malé Nutrilon Omneo, to je prý na bolení bříška. Jinak co se u nás v rodině praktikuje na bolení bříška, zní to fakt blee, ale pomáhá to. Uvařit ovesné vločky, nechat odstát a sebrat ten šlem, co vznikne na povrchu. Trochu toho šlemu přidat do UM. Sestřenčiný holčičce to snad zachránilo bříško, pak jí to šlo hodně dobře :wink: . Je to rada ještě našich babiček a u nás v rodině se hodně osvědčila a dokonce to i pomohlo několika mým kamarádkám, které si už nevěděly rady.
Snad napíše i někdo, kdo s tím osobně zápasil. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
11.5.08 09:35

Ahoj, u nás bylo něco podobného Klára měla od 4 týdnů Nutrilon HA 1, ve dvou měsících konečně přešly prdy, tak jsem byla nadšená. Potom jsem, tím že nebyla kojené dítě, přešla koncem 4 měsíce, spíš až v pátem na příkrmy a také na Nutrilon HA2 a opět nastaly problémy, ještě horší než když byla úplné mimi. Myslela jsem si že jí to dělají příkrmy, ale to jsem se pěkně zpletla. Protože to bylo mlékem. Příkrmy jsem na radu doktora posunula až na šestý měsíc ale mléko jsem nechala. Problémy zůstaly. Byla jsem docela zoufalá, zkusila jsem BeBu HA 2 a úplně v pohodě. Malá krásně spala nic nebolela. Teď už měsíc baštíme i příkrmy a vše je ok. Kláře se Beba osvědčil i když jak se píše, každé mimi je stejné. Držím palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.5.08 12:41

Tak co se týká šlemu z ovesných vloček… nemám zkušenost v souvislosti s prdíky, ale můj starší syn na šlemu vyrostl. Vločky uvařit, nebo takřka rozvařit, a přepasírovat přes sítko. Vmíchávat do mléka. Skvělá večeře pro děti asi od čtyř měsíců - já dávala tajně o něco dříve. Ale nemá se to. Musím říct, že s prdíky neměl žádné extra problémy, klasická kolika denně v podvečer trvající asi půl hodinky… Jinak stolici i trávení měl bez problémů. Já jsem mu to dávala proto, že po vločkách spinkal naprosto celou noc. Jsou syté a zdravé. Večer je měl jako poslední jídlo a ráno se budil až okolo sedmi hodin, takže paráda. Druhý synáček má teprve čtyři týdny, takže má ještě čas, ale za pár měsíců budeme taky vločkovat.
Já bych se toho nebála, a vyzkoušela i na ty koliky. Není co ztratit.
Pavloska

• Nahlásit
  • Citovat
347
11.5.08 17:41

holky,

diky za rady, ty vlocky koupime a vyzkousime :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
11.5.08 19:21

ted me jeste napada : neobsahuji ovesne vlocky lepek???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
11.5.08 19:37

Nám pomohl Nutrilon Comfort, dříve Nutrilon Omneo, během 3 dnů bylo po prdících a konečně jsme se všichni trošku vyspali :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
11.5.08 19:37

fenykl

Lupito, zkus taky odvar fenyklu - koupíš jako koření - Dám asi 150ml vody, když se začne vařit pžidám cca 1 lžičku fenyklu. Ten odvar pak přidávám podle potřeby do vody,kse pak rozdělávám UM. Nám se to moc osvědčilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
12.5.08 13:57

Ahoj Lupito, malá měla taky velké trápení s prdíkama - cca do roka než se rozchodila. Po poradě s doktorkou (neměnila jsem Hami značku - malé chutnalo jen to) jsem vždy ráno spařila v hrnku kmín a tu kmínovou vodu jsem používala na přípravu mlíka tak půl na půl s normální čistou převařenou vodou. A bylo po problému. Jen ta spotřeba kmínu u nás jaksi stoupla :?: :lol: :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
28.10.13 11:03

@radúna prosím tě kolik kmínu na kolik vody si dávala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
28.10.13 11:15

@ivana-domca, no, nepamatuji si to přesně, už je to pár let.
Ale mám pocit, že to byla malá hrstička kmínu (asi jako dáváš do brambor při vaření a asi litr vody. Svařit a z toho pak dělat mléko. Popřípadě trochu poředit čistou vodou, pokud by se ti zdálo, že je to silné.
Takže spíš od oka.
Ale fakt pomáhal. Malá prděla jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
28.10.13 11:39

Já dávám malému kminovy čaj a pomáhá mu, ale dostanu ho do něj asi tak 30 ml. denně :? Zkusím tohle snad to zabere ;-) Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
28.10.13 12:01

@ivana-domca, nemáš zač, ať to přejde :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.13 12:28

Nám pomohl Hipp.. a davam kapky BioGaia… ty zabrali az tak za 4 tydny ale zabrali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
29.10.13 22:05

@radúna odvar z kmínu zabírá skvěle, syn už neví co to je bolest bříška :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu