Jaké vajíčko pro miminko?

1183
16.1.21 20:53

Jaké vajíčko pro miminko-rozdil

Ahoj holky, prosím vás můžete mi vysvětlit rozdíl mezi autosedackami 0-13kg a 0-18kg?
Sháním vajíčko nevím zda od zn Maxi cosi nebo Cybex a popř. Máte nějaký přesný typ? A ještě mi zajímá názor na základny Isofix. Dekuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1947
16.1.21 20:57

No, jedná autosedačka může vozit dítě do 13kg a druhá do 18kg. :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10601
16.1.21 21:00

0-13kg je klasické vajíčko, ve kterém miminko přeneseš domů. Že sedačky 0-18kg ho musíš vyndat už v autě a nést v ruce. Já měla Maxi-Cosi z druhé ruky bez základny. Základna je pohodlnější, ale za mě vyhozené peníze. V době, kdy byla dcera už těžká, že bylo nepohodlné vajíčko nosit(kolem 8 měsíců), jsme koupili otočnou sedačku Joie 0-18kg. Takže tam mohla jako mimčo a vydrží jí cca do 4 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
16.1.21 21:00

@alena1995 tomu rozumim :mrgreen: ale co jsem četla že ty od 0-18kg jsou pro ty miminka blbý že tam hodně sedí… :nevim: :mrgreen: že je lepší koupit vajíčko 0-13kg a pak až když sedí pořádně koupit tu větší už autosedacku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
16.1.21 21:02
@Aduš8 píše: 0-13kg je klasické vajíčko, ve kterém miminko přeneseš domů. Že sedačky 0-18kg ho musíš vyndat už v autě a nést v ruce. Já měla Maxi-Cosi z druhé ruky bez základny. Základna je pohodlnější, ale za mě vyhozené peníze. V době, kdy byla dcera už těžká, že bylo nepohodlné vajíčko nosit(kolem 8 měsíců), jsme koupili otočnou sedačku Joie 0-18kg. Takže tam mohla jako mimčo a vydrží jí cca do 4 let.

Jo aha. Takže ty od 0-18kg už se nedají dát na adaptéry a vozit mimco tak v kočárku když by mi v autě usnulo jo? Tak to koupíme vajíčko 0-13kg a pak vetsi :palec: mooc dík :palec: tak teď ještě vybrat jaký vajíčko. Slyším hodně chvály na cybex :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
16.1.21 21:04

@Lebedka99 Tak já ti řeknu podle svého názoru. Já bych koupila do 13 kg a pak následně autosedačku (My koupili Glider Avionaut s Isofixem) vajíčko jsme měli bez isofxu, protože stejně jsme pořád malýho vytahovali a vlastně víc s vajíčkem jezdili s kočárem než v autě.

My měli do od zn. Cam vajíčko, do 18kg tuším, a úplně naprd, jak říkáš, seděl tam a byl tam celej takovej zapadlej, přišlo mi, že ti snad ani není pro mimino.

Zpětné bych si koupila určitě polohovatelné vajíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10601
16.1.21 21:05

@Lebedka99 nene, ty musí už mít vysoké výsuvné opěradlo, aby se tam vešlo čtyřleté dítě. Jsou taky poměrně těžké, mívají kolem 8 kg. Cybex a Maxi Cosi patří mezi ty nejčastější a nejjistější, dopadají nejlépe v testech. Ale je fakt lepší pak připlatit za to větší, to vajíčko je na chvilku. Hlavně koukej i na výběr kočárku, ne na všechny se dělají adaptéry pro všechny značky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
16.1.21 21:07

Edit- teď koukám a měla jsem do 13kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
16.1.21 21:07
@alena1995 píše:
@Lebedka99 Tak já ti řeknu podle svého názoru. Já bych koupila do 13 kg a pak následně autosedačku (My koupili Glider Avionaut s Isofixem) vajíčko jsme měli bez isofxu, protože stejně jsme pořád malýho vytahovali a vlastně víc s vajíčkem jezdili s kočárem než v autě.

My měli do od zn. Cam vajíčko, do 18kg tuším, a úplně naprd, jak říkáš, seděl tam a byl tam celej takovej zapadlej, přišlo mi, že ti snad ani není pro mimino.

Zpětné bych si koupila určitě polohovatelné vajíčko.

A to polohovatelne by jsi brala proč?:-) Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10601
16.1.21 21:08

@alena1995 jak vypadá polohovatelné vajíčko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
16.1.21 21:09
@Aduš8 píše:
@Lebedka99 nene, ty musí už mít vysoké výsuvné opěradlo, aby se tam vešlo čtyřleté dítě. Jsou taky poměrně těžké, mívají kolem 8 kg. Cybex a Maxi Cosi patří mezi ty nejčastější a nejjistější, dopadají nejlépe v testech. Ale je fakt lepší pak připlatit za to větší, to vajíčko je na chvilku. Hlavně koukej i na výběr kočárku, ne na všechny se dělají adaptéry pro všechny značky.

Kočárek máme Moon Nuova 2020 včera kupovany a má adaptéry na maxi cosi, britax a cybex takže musím z těchto 3 :mrgreen:. Jasný tak já chci to vajíčko aby bylo kvalitní i kvůli zadickum a přece jen na tenhle šetřit nechci v autě se může stát cokoliv i když mu jsou 2 měsíce nebo 2 roky. Akorát nevím jaký ten typ od toho Cybex se mi asi líbí nejvíc ale je jich tolik že :pocitac: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
16.1.21 21:10

Porid klippan dinofix, je to nejvetsi vajco a vydrzi. Na 0-18 koukej az bude mimco sedet a nebude se vejít do vajíčka (bude mu couhat hlava, nohy nevadí), kdyz vydrzi dlouho vajicko, tak se můžeš podivat na sedacky do 25kg protismernych, je to nejbezpecnejsi způsob jizdy v aute

Edit: na adaptery by dinofix mel v pohodě pasovat

Příspěvek upraven 16.01.21 v 21:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
16.1.21 21:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947

@Lebedka99 Protože si myslím, že by bylo lepší, já nevím jestli jsme měli jen smůlu při výběru, ale malej byl hrozně zapadlej a pořád mi přišlo, že bych potřebovala mu trošku dát opěradlo zad do lehu. Přikládám foto.

Příspěvek upraven 16.01.21 v 21:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10601

S tím sedem, vajíčka se dělají tak, že tam mimčo úplně neleží. Myslím, že jedno takové už v prodeji je, ale vím, že cena byla šílená a popravdě, poč si neumím představit, co by se s tělem dělo při bouračce. Třeba ta Maxi Cosi Cabriofix, kterou jsem měla já, měla novorozeneckou vložku. Díky ní mimčo vlastně leželo s nadzvedlou hlavičkou. Ta se pak po určité době jen vyndá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat