Jakési svědivé pupínky

5458
31.3.06 08:03

Jakési svědivé pupínky

Ahoj holky,
přes noc se mi na prstech u rukou a dlaních vytvořily maličké bílé pupínky s hnědou tečkou uprostřed :evil: Ty pupínky skoro nejsou vidět, ale příšerně to svědí :cry: Nevíte náhodou co by to mohlo být a jak se jich zbavím? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
31.3.06 08:12

Ahoj Tterko,
mě se takhle podobně projevila alergie na chrom a nikl. Později jsem v nich měla i tekutinu. Po rukách se mi začaly dělat i na prstech u nohou. Zapřemýšlej, zda jsi s něčím delší dobu nepřišla do styku.
Pa Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.3.06 08:40

asi dyshidrotický ekzém- doporučuji vysychavé obklady z černého čaje- uvař normální černý čaj a pak ve vlažném nápoji máčej ruce cca 10 minut alespon 2×denně či dle potřeby. teprve až to přestane mokvat mužeš to něčím promazávat. Dá s epoužít i jarischův roztok, ale nevím, zda-li je v lékarbně bez receptu. A objednej se na kožní.
na svědení možno užívat ( i pokud kojíš) Zyrtec, Claritin, xyzal.. event Dithiaden a fenitistil , ale po posledních dvou budeš unavená.
Pa nepřihlášená Sutka

• Nahlásit
  • Citovat
4035
31.3.06 10:55

tak tohle znát, když to rozškrábneš, je v tom tekutina.
Dělalo se mi to po styku s niklem a pak se mi v těhu osypalo celý tělo jako reakce na kravskou bílkovinu z mléka, sýrů…atd…
Svědění bylo příšerné a byla jsem zralá na blázinec. Objednej se na kožní, či spíš tam zajdi bez objednání, rychle se to rozlézá…
Pomohla nějaká promašťující mast, tekutý pudr mi vysušil pokožku, která pak praskala a svědila stokrát víc. Taky pomohl Dithiaden.
Držím palce ať se ti to nerozleze a zkus popřemýšlet o tom mléku…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TrochuPaf
7.12.12 23:50

Svědivé pupínky

Už nějaký den mě svědí hlavně lýtka. Když se poškrábu, pokožka zrudne a vytvoří se mi bílé pupínky. Nevíte co by to mohlo být?? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Pce
13873
14.1.14 13:15

Ahoj, pořebuji poradit…na dlaních a prstech se mi dělají malinké pupínky, které jsou jakoby průhledné, uvnitř mají tečku…svědí a pak jakoby píchají (jako když máte v tom místě něco vražené)Vymáčknout z nich nic nejde…potom se zase ztratí. Vysledovala jsem, že se mi to dělá asi jenom v zimě :nevim: Nevíte někdo co to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
14.1.14 13:24

Ekzem, mam to taky. Nejvic to svedi v noci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
14.1.14 13:32

Zkus hydrocortison, je volne v lekarne, nebo jit na kozni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pce
13873
14.1.14 13:43

Ekzém? 8o Ale mě se to dělá jen v zimě a třeba dva pupínky…ty zmizí a pak se zase udělají jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
14.1.14 18:32

Jojo, je to mozne. Ja to mam ted na skoro kazdem prstu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
14.1.14 18:33
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pce
13873
15.1.14 08:01

No ty pupínky vypadají podobně ale mě se dělaji po jednom :think: ne takový „hejna“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama