alergia na kravske mlieko a soju

Anonymni
6.3.06 11:10

alergia na kravske mlieko a soju

ahojte maminky, moj rocny syncek ma alergiu na bkm a soju. snazim sa prestudovat co sa da, hladam recepty. problem je hlavne s tou sojou, pretoze vela deti ma alergiu na bkm, ale mozu papat aspon sojove jogurty a pod. to my nemozeme, takze sme znacne obmedzeni. a tiez sme obmedzeni aj vekom. chcem poprosit mamicky, ktore maju deticky s rovnakou diagnozou o tipy na jedla (olovranty, ranajky) a tiez obchody (internetove alebo v BA).

mam este jednu mozno hlupu otazku, dava sa bezne do rozkov mlieko? alebo sojova muka? dnes sa nam totiz maly vysypal a nic ine ako vzdy, okrem konceka rozka, nejedol. ak mate recepty na pecivo a chlebik, tiez budem rada, aj to je riesenie.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

197
8.3.06 17:28

ahoj katinka,
existuje dost rostlinnych nahrad za kravske mleko, treba mandlove:
1/2 sklenice mandli oloupanych a 2 sklenice vody dukladne rozmixovat a precedit, rozdrcene mandle lze pridat pri peceni buchty, mleko je vyborne!

jinak pro rocniho clovicka bych nejspis sahla po ryzovem mleku, je takove neutralni, na ryzi snad zadne alergie neni mozno vyrobit. u nas se da koupit, ale vyrobit by se melo taky dat, zkusila bych nejdriv na vysoke obratky rozmixovat ryzi se sklenici vody na kasi a potom pridat druhou sklenici vody a poradne rozmixovat. pak precedit.

jestli z takoveho mleka jde udelat jogurt, to netusim, ale puding apod, to by na svacinku slo

pokud ma maly tyto dve alergie, davala bych pozor i na normalni psenici (ta se taky z duvodu mozneho vzniku alergie nedoporucuje v prvnim roce) - zeby ten rohlik?

my alergie nemame, ale stravujem se skoro vegansky, a to je dulezite mit dost informaci :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.3.06 19:44

dakujem bora, s mandlami budem radsej opatrna, zakazali nam aj orechy. recepty na ryzove mlieko som uz zhrnala a teraz ich neviem najst :) musim nieco vymysliet, pretoze maly pije na olovrant aj veceru nutrilon pepti a davam mu ho aj do nemliecnej kase a strasne v poslednej dobe pribral. vzdy bol na spodnej hranici vahy a teraz je uplny tucko.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama