Jakou nit do šicího stroje?

2
28.3.20 10:51

Jakou nit do šicího stroje?

Dobrý den,
na šicím stroji šiju krátce a opravdu mi to začlo jít a hlavně bavit :)
Už mám hotovo plno roušek a chci tuhle dovednost posouvat dál.
Se strojem si rozumím dobře ale v čem se ještě nevyznám tak jsou niťě.
Všude píšou že je každá dobrá na něco jiného ale opravdu je to tak důležitý? Jako je mi jasný že si na džíny nevezmu nějakou slaboučkou nitku, na džíny mám přímo ale jestli nebude dělat problém používání starších takových těch co nejsou asi uplně do stroje. Mám ji totiž hrozně moc všech barev a je mi líto je vyhazovat.
Nebudou se ve stroji třeba trhat? Na sterém stroji u dědy se mi to stávalo ale tam by to ještě chtělo víc poladit napětí nití a možná to bylo i tím že za rouška má na krajích víc vrstev. Na mamky Brotheru bez problému ale to nemůžu asi srovnávat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10
28.3.20 10:53

A co je to za nitě? Používám obyčejné nitě, nic extra a fungují. Když se trhají, je to spíš strojem a jeho nastavením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14601
28.3.20 11:05

Pokud máš hodně staté nitě, tak ty se budou trhat, protože už jsou za zenitem životnosti. Musíš to prostě vyzkoušet. Jinak nejlepší jsou polyesterové, nejmíň se trhají a nejlíp se s nimi šije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8026
28.3.20 11:27

Já mám stroj nový, obyč rovnosteh. Trhá mi nitě, které jsem měla doma, ale i koupené v Lidlu a Aldi. Kupuji Unipoly, mám v zásobě jen šedou, béžovou, bílou a černou. Vždycky vezmu tu nejpodobnější nebo tu, jaká barva je i na látce. Když chci extra, koupím o barevné, ale to výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
28.3.20 15:51

Můžeš to zkusit, ale starší nitě můžou dělat problémy, můžou se víc trhat. Tak vyzkoušej a uvidíš, jestli ti to půjde. Pokud moc ne, tak zkus i nové nitě, jestli se to zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1267
28.3.20 22:05

Do stroje polyesterove, netrhají se a jsou nejlevnější. Bavlna se víc trhá, ale šiju s ní taky. Staré nitě bych klidně použila. Sama jsem taky zdědila prastaré vyšívací nitě ještě na dřevěných cívkách a fungují v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
29.3.20 12:57

Děkuji za rady.
Ještě by mě zajímalo jestli to fakt dělá nit protože ten starý Lucznik šije dobře ale pokud se rozjedu na větší rychlost a že dokáže jet fakt rychle, tak se mi ta spodní nit prostě přetrhne a už žádná ze spoda neleze. Napětí mám takové že když cuknu s člunkem na niti tak mi kousek vyjede tak jak všude radí. Na tom mamky se to neděje i když ona má niťe asi lepší ale na tom starém byla taky Unipoly jak tu někdo zmínil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama