Reklama

Jaký bezmasý oběd? Recepty sem!

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 27.01.11 20:42
Jaký bezmasý oběd? Recepty sem!

Prosííím, potřebuji inspiraci, nějak mi dochází :jazyk: . Připadá mi, že točím stále stejná jídla, většinou masitá. Co vaříte k obědu i pro dospěláky, když chcete něco bezmasého?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Prťa
Kecalka 168 příspěvků 27.01.11 20:46

Za poslední měsíc jsem dělala už dvakrát špenátový těstoviny - špenát na opečenou cibulku, ochutit česnekem, zalít smetanou a do toho zamíchat uvařený těstoviny. špenát moc ráda nemam, ale tohle je fakt moc dobrý

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 27.01.11 20:48

Kuskus zapečený s kozím sýrem, rajčaty a bazalkou, kuba, smažené květákové placičky…

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 27.01.11 20:48

čočku, koprovku, hrachovou kaši, špenát, zapíkaný brambory nebo těstoviny se zeleninou, smazenej sejra, obalovanej kvetak, ryzovej nakyp, zemlovka…

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 27.01.11 20:51

Tady se dneska pořád vaří.
Smažený květák, francouzský brambory, zapečený těstoviny, grenadýr marš, ale ve všem je alespoň uzenina nebo sádlo. Chceš čistě bezmasý? Pak milión sladkých jídel: rýžový nákyp, palačinky, krupicová kaše, vdolky, … .

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 27.01.11 20:51

Jestli bereš i sladký jídla, tak u nás se nejvíc točí kynuté meruňkové knedlíky a škubánky.

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 27.01.11 20:52

koprovka, spenat s volskym okem, cocka, smazeny syr, grilovany hermelin, syrova pizza, syrova omacka, brokolicova omacka k testovinam, sladke kynute knedliky, sladky ryzovy nakyp, spenatove lasagne, uz mi dochazeji napady… :think:

janina.sun
Kecalka 357 příspěvků 27.01.11 20:53

Ahoj Peti, my milujeme těstoviny se sýrovou omáčkou…uvaříš těstoviny (jakékoliv) a pak omáčka:

3 lžíce oleje
1 střední cibule
10-15 dkg šunky
10-15 dkg nivy
3 trojúhelníčky taveného sýru
hrnek mléka (nebo kelímek smetany)
1 vrchovatou lžičku sušené bazalky

Na oleji opražíš cibuli (jen aby zesklovatěla, nesmí být hodně opečená), přidáš šunku, chvilku orestuješ, pak zaleješ mlékem (já používám smetanu, ale někdo má radši „dietnější“ variantu - nebo to nakombinuj půl hrnku mléka a půl kelímku smetany), pak tam na kostky nakrájím nivu a tavený sýr. Až se to trochu rozpustí, dám tam lžičku bazalky a nechám chvíli povařit, než se rozpustí sýry. Pokud se Ti bude zdát omáčka moc řídká, nelekej se, ono až to sundáš z plotny, zhoustne to. Uvidíš podle sebe. Pokud se Ti zdá moc řídká, můžeš přidat sýr nebo povařit déle a pokud se Ti zdá naopak moc hustá, přileješ mléko.

Je to výýýborný :dance: Jinak není potřeba solit, niva je slaná, ale uvidíš podle chuti. Někdo je zvyklý solit víc.

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 27.01.11 20:54

jeste treba buchticky s kremem :wink:
pak taky ten smazeny kvetak, rizoto bezmasa se strouhanym syrem

rohlice
Kelišová 5438 příspěvků 27.01.11 20:56
Terrad píše:
Tady se dneska pořád vaří.
Smažený květák, francouzský brambory, zapečený těstoviny, grenadýr marš, ale ve všem je alespoň uzenina nebo sádlo. Chceš čistě bezmasý? Pak milión sladkých jídel: rýžový nákyp, palačinky, krupicová kaše, vdolky, … .
:mavam: můžu se zeptat co je togrenadýr marš :oops: zaujal mě ten název

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 27.01.11 20:57

Dušená karotka na másle a brambor, špenátové špecle se sýrovou omáčkou, bramborový knedlík se špenátem a volským okem, šišky s mákem, nudle s tvarohem, špagety se sýrovou omáčkou, zeleninové nebo houbové rizoto, staročeské brambory s kefírem, těstoviny se špenátem a sýrovou omáčkou, květákové řízky nebo mozeček, kapustové karbanátky, houbová omáčka s knedlíkem, boršč, knedlíky s vajíčkem a okurkový salát, jablková žemlovka, zapečené brambory s brokolicí a smetanou a sýrem, vedle v diskuzi jsem psala několik druhů slaného štůdlu, ovocný nákyp, čočka s volským okem a spousta dalšího.

Příspěvek upraven 27.01.11 v 21:00

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 27.01.11 20:57

super tipy, jen tak dál :lol:

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 27.01.11 21:02
Háta_x píše:
Dušená karotka na másle a brambor, špenátové špecle se sýrovou omáčkou, bramborový knedlík se špenátem a volským okem, šišky s mákem, nudle s tvarohem, špagety se sýrovou omáčkou, zeleninové nebo houbové rizoto, staročeské brambory s kefírem, těstoviny se špenátem a sýrovou omáčkou, květákové řízky nebo mozeček, kapustové karbanátky, houbová omáčka s knedlíkem, boršč, knedlíky s vajíčkem a okurkový salát, jablková žemlovka, zapečené brambory s brokolicí a smetanou a sýrem, vedle v diskuzi jsem psala několik druhů slaného štůdlu, ovocný nákyp a spousta dalšího.

Háto, prosím, co jsou to špenátové špecle a jak děláš těstoviny se špenátem a sýrovou omáčkou?

pomeranca
Extra třída :D 10702 příspěvků 27.01.11 21:03

u nás bezmasý jsou nejčastěji sladký, takže kaše (krupčná, ovesná, rýžová) palačinky, nudle na sladko, žemlovka…
Nesladká: smažená cuketa, těstoviny s něčím (oblíbený je např tuňák, bílý jogurt, kukuřice, nebo kukuřice, kečup sýr), bramboráky, brokolice zapečená nebo na mozeček, knedla s vejcem, koprovka - s vejcem, brambory zapečené se sýrem - připíjíme mlíko… víc mě asi ted nenapadne

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 27.01.11 21:06

u nás vede zapečená brokolice, zapečený květák a pak taky již zmiňované těstoviny se špenátem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >