Jaký dort?

26966
24.5.16 13:16

Jaký dort???

Ahoj holky, jdu si pro radu…

Kamarádky dcera bude slavit brzy 1rok. Chtěli bychom jí s manželem koupit malý dortík, ALE… je alergická na mléčnou bílkovinu a lepek :?

Poradíte nějaký typ dortu, který by mohla?

Chtěla jsem pro ni nějaký ten klasicky patlací, co ho bude jíst sama rukama. Ale napadá mě maximálně tak ovoce zalité želé :roll:
Nemáte nějaké lepší typy? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4650
24.5.16 13:18

Bez lepku vyrábí dorty i marlenka - mrkni jim na stránky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
24.5.16 13:32

@truelly tam bych se bála těch ořechů, aby nebyla taky alergie :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4650
24.5.16 13:41

Tak to by bylo na dotaz na těch jejich stránkách, co tam všechno dávají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
24.5.16 13:41
@iiiv píše:
@truelly tam bych se bála těch ořechů, aby nebyla taky alergie :think:

já mám za to, že v marlence ořechy nejsou, jen v medovníku ne? ale možná se pletu. ale každopádně je tam kondenzovaný mlíko, takže to je na nic.

napadlo mě něco jako sacher, promazaný džemem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
24.5.16 13:48

@slavuska1 já myslím, že marlenka je medovník, ale jen se jinak jmenuje. jinak originál marlenka je medová s ořechy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
24.5.16 13:49

@FreeLady12 napadá mě jedině kokosová šlehačka, ale sama jsem ji nezkoušela, klidně bych ji pak mixla s banánem (ten používám skoro do všech nepečených dezertů) a napatlala na dort (na nějaký korpus z bezlepkový mouky - mám ráda kombinaci mandlové a rýžové mouky), navrch ovoce a hotovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
24.5.16 13:49

Tyjo, to je velké omezení lepek a zároveň mléko, navíc v 1 roku je spousta dětí na neosolených tekutých masozeleninách… a o objednání dortu Vás poprosila máma toho dítěte? Mně to třeba přijde trochu divné, většinou se o dort na první narozeniny dítěte stará právě maminka, většinou i sama peče, a hlavně ví, co už dítě jí…

Upřímně si nedovedu moc představit bezlepkový bezmléčný dort pro ročáka, kde by nebyly takové ty brutál alergeny, které se v tomto věku nedávají (kakao, ořechy…).

• Citovat
  • Upravit
26966
24.5.16 14:04

@CokeLady
Je no…

No takhle - ona je to nejlepší kamarádka a malá holčička je moje krstňátko. První narozeniny bude slavit s námi na dovolené. Napadlo mě, že bych jim přichystala překvapení, domluvila se s vedením hotelu a objednala nějaký, právě takový vhodný, dort pro malou. :nevim: Ale zjišťuji, že je to fakt problém… myslim tedy s tím dietním omezením. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
24.5.16 14:11
@FreeLady12 píše:
@CokeLady
Je no…No takhle - ona je to nejlepší kamarádka a malá holčička je moje krstňátko. První narozeniny bude slavit s námi na dovolené. Napadlo mě, že bych jim přichystala překvapení, domluvila se s vedením hotelu a objednala nějaký, právě takový vhodný, dort pro malou. :nevim: Ale zjišťuji, že je to fakt problém… myslim tedy s tím dietním omezením. :?

Chápu, čoveče, nepouštěla bych se do toho… klidně oslavička, čepičky, frkačky, případně dárek ze kterého bude moct být nadšená hned na místě - nějaké šílené nafukovadlo do bazénu nebo na pláž atd nebo pidi stříkací pistolky, to je na dovolenkových narozkách super, ale na dort se vykvajzni.

Když už, tak třeba nějak krásně naaranžovat ovoce (které víš, že už jí a není alergická), do toho třeba zapíchnout svíčku ať se v to pohrabe…

• Citovat
  • Upravit
6354
24.5.16 14:12

@FreeLady12 tak dorty se dělají i z bezlepkové mouky a bez mlíka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29493
24.5.16 14:19

@FreeLady12
Tak bezlepkovy kolac s ovocem a na to svicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29493
24.5.16 14:23

@FreeLady12
Koukni treba sem http://www.celozrnnapekarna.cz/nase-vyrobky/
Nevim odkud jste, ale tohle se daobjednat po cele Praze ve zdravych vyzivach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29493