Svatební cukroví - poradíte?

1278
17.5.16 22:48

Svatební cukroví - poradíte?

Ahoj, poradite prosim nekdo nejake tipy na svatebni cukrovi? podobne vanocnimu..nejake osvedcene recepty a nejlepe s fotografii? Moc se mi libi takove ty kloboucky, nevite, co se dava dovnitr, aby drzeli tvar? A jaky marcipan koupit, kdyz bych chtela vykrajovat napr motylky, tak aby pekne ztvrdly? DIKY :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

694
17.5.16 22:54

Jelikož mám v mražáku 4kg cukroví z původních 5kg, tak moje rada je - vykašlat se na cukroví, nikdo to nežere :mrgreen:

Ale jinak jsme měli klasické linecké - srdíčka, kytičky, holubičky, potom myslím rumové kuličky a ještě cosi, nevím, já to taky nejím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
17.5.16 22:57

To je svatba myho bratra :) mamina bude neco pect tak chci pomoct, kdyztak to sni deti :D bude radsot, ze jsou jako o vanocich :D nemate nejake specialni hezke?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
17.5.16 22:58

Jo a navic to potrebujeme do vysluzek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pendolinka
17.5.16 23:05

@Maiiia Švagrové jsem pekla velkou krabici lineckých srdíček. Rozdávali to po obřadu a jen se po tom zaprášilo. Takže žere :lol:

• Citovat
  • Upravit
6529
17.5.16 23:47
@Maiiia píše:
Jelikož mám v mražáku 4kg cukroví z původních 5kg, tak moje rada je - vykašlat se na cukroví, nikdo to nežere :mrgreen:Ale jinak jsme měli klasické linecké - srdíčka, kytičky, holubičky, potom myslím rumové kuličky a ještě cosi, nevím, já to taky nejím :-)

Tak když to nikomu nenabalíte, tak se nediv…
Lidi mají rádi cukroví! A mají ho rádi ve výslužce. U tebe v mražáku je jim… víš k čemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3988
17.5.16 23:50

@mattez Já jsem pekla na svatbu tyhle koláčky http://ekucharka.net/…icke-kolacky a byly super. Pak jsem pekla linecké a brněnské dortíčky, to jsou kakaové keksíky plněné čokoládovou náplní, ozdobené z boku mletými ořechy a nahoře polité čokoládou, ve které je oloupaná mandle nebo vlašský ořech. Pokud chceš, můžu ti poslat recept, brněnské dortíčky peču každé Vánoce a všem chutnají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3988
17.5.16 23:54

@Maiiia Tak jste asi neměli dobré cukroví… :mrgreen: Výslužky jste nedávali? Já peču jen z másla a cukroví všem chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3988
18.5.16 00:05

@mattez Nemyslíš těmi kloboučky vosí hnízda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1195
18.5.16 06:31

Cukroví na svatbu určitě ano, minimálně do výslužek. Jen si dej pozor na cukroví s krémovými náplněmi, loni jsme dostali dvě výslužky z okolí a u jedné byl krém zkažený a u druhého na hraně, takže jsme nejedli. Ale to byly velké vedra (přes 30 stupňů) a nevěsta s ženichem to rozváželi autem celé dopoledne, takže než se to k nám dostalo kolem poledne, byly fuj, těch pár hodinek v autě v tom vedru jim neudělalo dobře. Záleží jaké budete mít počasí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
18.5.16 07:08

Kloboucky jsme ted meli ve vysluzce v praci, bylo to linecke kolecko a na nem otocene Toffife, cele polite cokoladou a prouzek z marcipanu jako maslicka.

Nedavno jsem si pekla na svatbu 60 druhu, cukrovi bylo hrozne moc a vsechno se snedlo. Vse jsme rozdali a vsichni si jej chvalili. Kdybys chtela, muzu ti neco poslat do zpravy, tak se kdyztak ozvi ;)

A jinak marcipan si muzes vyrobit, chutove je nejlepsi, ale neni ciste bily. Na holubicky, ktere jsem chtela mit bile jsem kupovala marcipan od Dr. Oedkera, byla to spis potahova hmota, ale hezky se s ni pracovalo a i dobre tvrdla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9286
18.5.16 07:32

Dělám už leta klasické svatební koláčky ;) ale ne takové ty velké kynuté, takové ty maličké, kdyžtak dám do SZ recept 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
18.5.16 11:08
@Black Cat píše:
Tak když to nikomu nenabalíte, tak se nediv…
Lidi mají rádi cukroví! A mají ho rádi ve výslužce. U tebe v mražáku je jim… víš k čemu…

Přesně tak. Na svatbách se nejvíc těším na dort a koláčky. :oops: Nejlepší jsou slovenské svatby, protože tam jsou dortíky na stole a každý si může brát dle libosti. :mrgreen: (Mluvím o východniarských svatbách z oblasti, odkud pochází manžel.) Tchán taky tvrdil, jak sladký na svatbách nikdo nejí, stejně jako nikdo nebude jíst guláš. Objednal obložené mísy, které se vyházely, a na náš gulášek se vzpomíná ještě dnes. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
18.5.16 22:36

@Martina D. prosim o recept :) diiiky. a pokud bys pripojila foto budu nejstastnejsi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
18.5.16 22:37

@Martina D. ne, nasla jsem na netu fotky cukrovi potazeneho marcipanem a je to proste jako klobouk :) ale nenapada mi, co dat dovnitr, jako co potahnout tim marcipanem, ve tvaru rumovych pralinek ale mensi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama