Jaký máte názor na kurzy?

Anonymní
20.11.19 08:45

Jaký máte názor na kurzy?

Holky potřebovala bych poradit ohledně kurzů. Už déle přemýšlím nad kurzem v oblasti IT, konkrétně JAVA, pro začátek. Myslíte, že tyto kurzy mají reálné uplatnění na trhu práce, nebo je to jenom ztráta peněz a času? Budu zajímavá pro zaměstnavatele? Nebo mi kurz nedá potřebné znalosti a nemohu se rovnat někomu, kdo má třeba školu v tomhle odvětví?
Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.11.19 08:53

Upřímně, jestli ses o programování doteď nezajímala vůbec, tak kurz Javy je asi nad Tvoje možnosti a nemá smysl, začala bych se základy…
Jinak z pohledu zaměstnavatele - koho si vybíráme jako programátora - jsou to lidi, kteří programování vystudovali nebo na to sice „nemaj školu“, ale v podstatě tím od malička žijou.
Jestli chceš začít v IT, tak doporučuju začít jako tester - manuální, u toho si doplňovat znalosti, chodit na kurzy - podle toho, jakým směrem se pak eventuálně budeš chtít vydat. Třeba potom přes automatizované testy na programátora…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.19 08:54
@Anonymní píše:
Upřímně, jestli ses o programování doteď nezajímala vůbec, tak kurz Javy je asi nad Tvoje možnosti a nemá smysl, začala bych se základy…
Jinak z pohledu zaměstnavatele - koho si vybíráme jako programátora - jsou to lidi, kteří programování vystudovali nebo na to sice „nemaj školu“, ale v podstatě tím od malička žijou.
Jestli chceš začít v IT, tak doporučuju začít jako tester - manuální, u toho si doplňovat znalosti, chodit na kurzy - podle toho, jakým směrem se pak eventuálně budeš chtít vydat. Třeba potom přes automatizované testy na programátora…

Děkuji :) A je aj nějaký kurz na testera? Chtěla bych začít nebo alespoň zkusit tuto oblast, jestli mě bude bavit pokračovala bych dál.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.19 09:01
@Anonymní píše:
Děkuji :) A je aj nějaký kurz na testera? Chtěla bych začít nebo alespoň zkusit tuto oblast, jestli mě bude bavit pokračovala bych dál.

To nevím, ale většina IT firem na tuhle pozici bere i bez zkušeností. My naposledy nabrali účetní a je moc šikovná :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.19 09:01
@Anonymní píše:
To nevím, ale většina IT firem na tuhle pozici bere i bez zkušeností. My naposledy nabrali účetní a je moc šikovná :lol:

Tedy jsou ty kurzy k něčemu dobré, není to ztráta času?

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.19 09:33
@Anonymní píše:

Přesně takhle postupuju :mrgreen:

@Anonymní píše:

Není to ztráta času. Můžeš se samozřejmě vzdělávat i sama z knih nebo na netu, ale já kurzy ráda… Odkud jsi? Mrkni na Czechitas, mají ty kurzy finančně rozumné.

Maji workshopy na testování, intenzivní kurzy na automaticky testy… Jinak doporučuju u nich nějaký úvod do programování a pak třeba zkusit tu Javu, já už tam jedu třetí dlouhodobý kurz, navazují mi na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 10:26

Ahoj. Pracuju v IT, tak do toho vidím..Javisti jsou trvale nedostatkové „zboží“ a vyvažujeme je téměř zlatem. Ale samozřejmě jen ty, kteří za to stojí.

Pro začátečníka určitě doporučuji zkusit Czechitas - je to společnost zaměřující se na podporu žen v IT, spolupracují se spoustou IT firem, kde ti pak pomohou najít uplatnění. A pokud si IT nepolíbená, pomůžou ti najít cestu (nepracuju pro ně, tak to snad není reklama :)…ale občas tam chodíme školit, tak je znám).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.19 12:49
@Anonymní píše:

Určitě nejsou ztráta času, ale musíš si dobře vybrat. Jak píše anonymní níže - taky doporučuji mrknout se na Czechitas, mají dost velký výběr a můžou Ti pomoct si vybrat tu správnou cestu. Skočit rovnou po hlavě do Javy by Tě mohlo akorát otrávit, je to dost náročný a složitý, začala bych něčím jednodušším…
Jinak proč ses rozhodla zrovna takto? Co jsi dělala dosud?

@Anonymní píše:
Ahoj. Pracuju v IT, tak do toho vidím..Javisti jsou trvale nedostatkové „zboží“ a vyvažujeme je téměř zlatem. Ale samozřejmě jen ty, kteří za to stojí.Pro začátečníka určitě doporučuji zkusit Czechitas - je to společnost zaměřující se na podporu žen v IT, spolupracují se spoustou IT firem, kde ti pak pomohou najít uplatnění. A pokud si IT nepolíbená, pomůžou ti najít cestu (nepracuju pro ně, tak to snad není reklama :)…ale občas tam chodíme školit, tak je znám).
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.19 12:52
@Lara Farseer píše:
Přesně takhle postupuju :mrgreen:

To dobře děláš :lol: Já momentálně uvažuju, že bych chtěla zkusit UX, ale nejsem si jistá, jestli na to mám… a dokud to nezkusím, tak to ani nezjistím :lol: Ale zkrátka bych chtěla asi dělat něco, za čím je ta moje práce víc vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.19 13:52
@Anonymní píše:
To dobře děláš :lol: Já momentálně uvažuju, že bych chtěla zkusit UX, ale nejsem si jistá, jestli na to mám… a dokud to nezkusím, tak to ani nezjistím :lol: Ale zkrátka bych chtěla asi dělat něco, za čím je ta moje práce víc vidět.

No já právě chtěla přejít do it 3 roky zpět. Manžel je programátor, takže jsme vymysleli tenhle postup - tester manuální, učit se automaticky testy a k tomu programovat. Měla jsem i nástup jako junior tester ale hodilo mi do toho vidle rizikové těhotenství. Tak jsem pak začala v půl roce malého na půl úvazek (mohla jsem ho brát s sebou nebo z domova) a teď jsem sice po roce a půl pořád tester (a zrovna na další mateřský) ale myslím, že se po RD už možná chytnu jako junior develeper v Javě… Ale to nechci predjimat a hlavně mě baví docela u to testování… Jsem na to sama (malá firma), takže fakt dělam všechno…

Jo zakladatelko - kdybys byla z Prahy, tak na testování má ještě slušný kurzy Tesena a dá se tam i uchytit pro začátek, je to velká firma a zaskoli si tě tam od začátku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama