Hlásit se na úřad práce v těhotenství?

Anonymní
19.11.19 14:16

Hlásit se na úřad práce v tehotenstvi?

Ahoj holky, jdu na vás s dotazem, jsem z toho nějak zmatená. Od začátku těhotenství jsem na neschopence, ale teď v listopadu mi končí smlouva v práci. Termín porodu mám na konci března. Mám se tedy přihlásit na úřad práce? Kam mám dal nosit papír na peníze a kam ponesu papíry ohledně mateřské? Ještě někde mám nahlásit konec smlouvy v práci?
Děkuji vám za odpovědi..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10452
19.11.19 14:23

Dokud budeš na neschopence, tak se stejně zaevidovat nemůžeš. Až ti případně skončí PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
19.11.19 14:27

Můžeš být na neschopence až do dvou měsíců před porodem a pak můžeš na mateřskou, jestli na ni máš nárok. Papíry každý měsíc nosit zaměstnavateli. Já tak byla neschopence do unora a v dubnu jsem rodila. Smlouva mi skoncila v prosinci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 14:39

@Leillinka a po porodu někam mám zajít a nahlásit? Vůbec nevím jak to chodi..

• Citovat
  • Nahlásit
9115
19.11.19 15:09

Zdravotní pojišťovně nahlásíš, že jsi dál na nemocenské, pak nahlásíš i přechod na PPM nebo rodičák. Lístky na peníze za dobu po skončení zaměstnání můžeš posílat rovnou na příslušnou OSSZ nebo dál přes zaměstnavatele. Žádost o PPM přes zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
19.11.19 15:17
@Anonymní píše:
@Leillinka a po porodu někam mám zajít a nahlásit? Vůbec nevím jak to chodi..

No po porodu budeš na mateřské, to nahlasis akorát pojišťovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 15:24

@Lendeš děkuji, nějak se v tom nevyznám a nikdo v okolí tohle neřešil.
@Leillinka děkuji.

Ještě se zeptám, když se mnou bude manžel týden po porodu doma, bere si dovolenou nebo na to je nake volno? Něco jsme našli, ze mají muži nárok snad na 10denni volno po porodu, ale nevím jestli to platí nebo ne :think:

• Citovat
  • Nahlásit
9115
19.11.19 15:31

Má nárok týden na otcovskou (dávka nemocenského pojištění), na kterou může nastoupit v šestinedělí, řeší se přes zaměstnavatele. Pokud by chtěl být doma déle, tak buď klasicky dovolená, pokud s tím zaměstnavatel bude souhlasit nebo může být na rodičovské dovolené bez rodičovského příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 15:36

@Lendeš děkuji, to jsem potřebovala vědět.

• Citovat
  • Nahlásit
1369
19.11.19 22:48

Smazáno - Omyl :mrgreen: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie