Jaký máte názor na nevýchovu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kozdan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.14 11:57
Jaky mate nazor na nevychovu?

Uz jste videli videa nevychovy? Jaky mate nazor? Zaplatil jste nekdo jiz za ten jejich placeny program? Stoji za to? Jsem trochu skepticka, tak by me zajimala zkusenost.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 49287 příspěvků 11.10.14 12:07

Co to? Za co platit? 8o

mroe
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 11.10.14 12:16

Videa jsem nevidela.
Ale mam pocit, ze v dnesni dobe ma malokdo odvahu ridit se vlastnim zdravym selskym rozumem. Nerozumim tomu, proc vsichni na vsechno potrebuji navod. Moje dite neni mobil. A je moje, jiste na nej nefunguje to, co na sousedovic Pepika.
Platit za to, uz mi prijde jako uplny nesmysl.

lillifee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.14 12:21

.

Příspěvek upraven 28.08.16 v 22:31

lillifee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.14 12:24

,

Příspěvek upraven 02.09.16 v 22:28

rychnov3
Kelišová 6899 příspěvků 11.10.14 12:28

Videa jsem neviděla. Jen chci vyjádřit zcela jiný názor než paní @mroe .
Když si člověk pořídí zahradu, koupí si asi knihu o zahradě nebo si zaplatí zahradního architekta. Stejně tak když máme děti, asi je dobře se občas podívat do knížky nebo s někým poradit, protože výchova je asi složitější a zásadnější věc než to, jaký dám trávník nebo strom. Samozřejmě že na každé dítě platí něco jiného, ale to už si matka sama určí, co je pro ni přijatelné a co ne (a o čem si řekne, že se autor zbláznil). Já třeba mám ráda psycholožku Lidmilu Pekařovou, její videa o výchově jsou taky na netu. Některé její rady praktikuji, některé vůbec ne.

mroe
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 11.10.14 12:32

No a proc ma tolik lidi dneska problem?
A ano, pohled odbornika ze strany fajn, jak mi v tom pomuze online kurz?
Navic se mi nelibi, ze k nejakemu odbornikovi se dostanu teorve potom, co si zaplatim ten online kurs… cim mi to tak zavani? :nevim:

mroe
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 11.10.14 12:37
@rychnov3 píše:
Videa jsem neviděla. Jen chci vyjádřit zcela jiný názor než paní @mroe .
Když si člověk pořídí zahradu, koupí si asi knihu o zahradě nebo si zaplatí zahradního architekta. Stejně tak když máme děti, asi je dobře se občas podívat do knížky nebo s někým poradit, protože výchova je asi složitější a zásadnější věc než to, jaký dám trávník nebo strom. Samozřejmě že na každé dítě platí něco jiného, ale to už si matka sama určí, co je pro ni přijatelné a co ne (a o čem si řekne, že se autor zbláznil). Já třeba mám ráda psycholožku Lidmilu Pekařovou, její videa o výchově jsou taky na netu. Některé její rady praktikuji, některé vůbec ne.

No, moje dite neni zahrada. V tom vidim pomerne zasadni rozdil. Zahrade nerozumim, svemu diteti bych mela rozumet vic( jsem jeho matka, jsem s nim od zacatku, videla jsem vsechny jeho reakce a vsechny jeho projevy). Do knizek jsem se nikdy nedivala, ridim se rozumem a intuici.
Zvirata taky k vychove nepotrebuji knizku a presto vi, jak s mladaty zachazet( pokud samy nevyrostly treba v ZOO, bez rodiny).

Barusczka
Kecalka 158 příspěvků 11.10.14 12:45

Sleduji pravidelně videa, ale když jsem o Nevýchově dozvěděla poprvé, byla jsem velmi skeptická. Postupem času zjišťuji, že je na tom mnoho pravdivého. Osobně bych si kurz nezaplatila, protože mi stačí sledovat nevýchovu na facebooku a sledovat postupně přidávaná videa, která mi opravdu pomáhají pochopit zdravou výchovu dítěte.
Také je otázku, jak velký máš problém se svým dítětem.

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 11.10.14 12:47

Ve výchově by mělo dominovat kritické myšlení a zdravý selský rozum. Vždy jsem se bránila dogmatickému přístupu. Rodičovská láska, respekt a vzájemná důvěra. Vždy jsem usilovala o to, abych pro děti byla kamarádem a velitelem v jedné osobě. Jak jsem je vychovala nebo nevychovala musí posoudit ony. Knížek jsem o výchově načetla mnoho a z každé jsem si vzala něco. To co jsem momentálně potřebovala vědět.

Fjodorka
Extra třída :D 11333 příspěvků 11.10.14 12:49

@mroe Ja tedy take nejsem zastancem knih o peci a vychove deti, ale nemuzu s tebou souhlasit, ze je to zbytecnost, ono se kolikrat staci jen koukat kolem sebe a vidis, ze vetsine matek by nejaka literatura o vychove prospela jako sul, denne vidim tolik nevychovancu, ze mi je jasne, ze cit pro vychovu zdaleka neni samozrejmost.

A neni pravda, ze jen dnes maji lide s vychovou problemy, ty byly vzdycky, jen dnes lide maji vetsi moznost to resit a diky internetu o tech cizich lidech z druheho konce republiky vis hned a ne az z vecernich zprav, kdy se dozvis, ze rodice byli okradeni / zbiti / zabiti vlastnim potomkem, takze porad jen extremy.

maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 11.10.14 12:51

Celá nevýchova je podle mě blbost stejně jako všechny metody co dnes tak frčí. Třeba Montessori. Myslím že základ je vždy asi dobrý ale všeho s mírou. Nevýchova stojí na principu toho že dítě jakožto živý tvor má možnost rozhodovat o sobě a svém životě, má možnost volby… - proč ne. Moje dítě se může svobodně rozhodnout zda si dá jahodu nebo malinu, zda půjde ven v modrém nebo zeleném tričku apod. Ale v momentě kdy běží do ulice a zařvu „stůj“ tak prostě zastaví a to proto že jsem to řekla a hotovo. Myslím že tak nějak by to tedy mělo fungovat a v normální rodině asi i funguje. Myslím že je super dát dítěti svobodu i možnost volby, stejně tak jako nechat ho dělat si „co chce“ ale ono odsud posud… Když řeknu to pomyslné stůj (v tuto chvíli spíše NE v momentě kdy se blíží třeba k zásuvce) tak prostě musí poslechnout. Nekompromisně. A neptat se proč. Prostě proto… to si myslím já. Tedy jak už někdo psal, super je si počíst, zjistit o čem to je a vzít si z toho to nejlepší ale každá souvislá metoda je dle mého soudu blbost. Jinak - videa Nevýchovy už mi chodí cca půl roku zdarma do mailu ale neplatila bych za to.

mroe
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 11.10.14 12:53
@maminka miminka píše:
Celá nevýchova je podle mě blbost stejně jako všechny metody co dnes tak frčí. Třeba Montessori. Myslím že základ je vždy asi dobrý ale všeho s mírou. Nevýchova stojí na principu toho že dítě jakožto živý tvor má možnost rozhodovat o sobě a svém životě, má možnost volby… - proč ne. Moje dítě se může svobodně rozhodnout zda si dá jahodu nebo malinu, zda půjde ven v modrém nebo zeleném tričku apod. Ale v momentě kdy běží do ulice a zařvu „stůj“ tak prostě zastaví a to proto že jsem to řekla a hotovo. Myslím že tak nějak by to tedy mělo fungovat a v normální rodině asi i funguje. Myslím že je super dát dítěti svobodu i možnost volby, stejně tak jako nechat ho dělat si „co chce“ ale ono odsud posud… Když řeknu to pomyslné stůj (v tuto chvíli spíše NE v momentě kdy se blíží třeba k zásuvce) tak prostě musí poslechnout. Nekompromisně. A neptat se proč. Prostě proto… to si myslím já. Tedy jak už někdo psal, super je si počíst, zjistit o čem to je a vzít si z toho to nejlepší ale každá souvislá metoda je dle mého soudu blbost. Jinak - videa Nevýchovy už mi chodí cca půl roku zdarma do mailu ale neplatila bych za to.

S tim souhlasim.
A ty matky, ktere by evidentne potrebovaly s vychovou pomoct, by nejspis zadnou knizku nestudovaly( ani kurs), nebo se tim naopak ridi az moc( a nekriticky).
Proste klasika - chybi zdravy rozum.

darkblack
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 11.10.14 13:01

Naši žádné příručky nečetli a jsme vychovaní dobře. Ve podobném stylu vedu výchovu i já. NIKDO nepotřebuje návod.. Jde o přístup. Někdo vychová fracky kteří ani neumí pozdravit - je to o rodičích co dítěti dovolí..a že jsou fakt děsný rodiče co jim je dost věcí fuk a ještě vynadaj učitelům když si „drze“ na dítě stěžují. Mě učitelka říct že moje dcera byla drzá nebo něco horšího tak jí poděkuju za upozornění a dceři to vytmavým.. Jako to dělali naši. Trest jen zaslouženě ať víme že jsme udělali něco špatně. Umět pozdravit, poděkovat a poprosit. Základ.. Není na tom nic složitého :jazyk: Měli by vydat příručky na převýchovu dospělých občas ;)

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 11.10.14 13:08
@mroe píše:
No, moje dite neni zahrada. V tom vidim pomerne zasadni rozdil. Zahrade nerozumim, svemu diteti bych mela rozumet vic( jsem jeho matka, jsem s nim od zacatku, videla jsem vsechny jeho reakce a vsechny jeho projevy). Do knizek jsem se nikdy nedivala, ridim se rozumem a intuici.
Zvirata taky k vychove nepotrebuji knizku a presto vi, jak s mladaty zachazet( pokud samy nevyrostly treba v ZOO, bez rodiny).

Nesouhlasím. Zvířata knihu nepotřebují, protože donekonečna opakují od rodičů převzaté vzorce chování. Já třeba nechci opakovat některé chyby svých rodičů, ač je mám moc ráda. Takže hledám v knihách odpovědi na otazky, jak docílit téhož jinou cestou. Je sakra těžké se ze zajetých kolejí vymanit.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >