Vzteklé dítě, ja na nervy...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lussinka
Kecalka 302 příspěvků 09.10.14 10:34
Vztekle dítě, ja na nervy...

Zdravím vas maminky a prosim o nejakou radu.Jsem v posledni době opravdu dost podrazdena, nevyspala a nervní. Potrebovala bych neco na zklidneni, neco volne dostupneho v lekarne aby se dokazala nad nejakymi situacemi povznest a nemusela se nervovat u kazde blbosti. Dcera ktera bude mit 6let je vecne uvtekana a zknourana, je takova od malicka a snazim se aby byl doma klid ale me to v posledku nejde leze mi s tim na mervy a je mi z toho i někdy do pláče. Rano neni schopna se pripravit do skolky trva ji topres hodinu a to ji kolikrat oblikam ja jinak by byla i po hodine v pyzamu ackoli ji rikam 100× at se jde oblect. V tomhle veku musi byt vice samostatna, mame jeste jedno mensi dite a vse se proste netoci jen kolem ni. Vcera jsme byli venku a pousteli draka a kdyz jsem za ni mebezela proto že mala chtela curat tak tam na me jecela hystericky proc za ni nebezim, nic nedokaze resit v klidu u vseho se rozciluje a ja uz to nedavam. Manzel je porad v praci a i tak on neni moc chapavy takze on se rozciluje taky.Pak me to mrzi kdyz treba na ni zakricim ze ja bych mela byt v klidu, vcera dostala par po zadku a rekla mi ze jsem zla a ze ve skolce rekne jak ji mlatim pritim jak neposloucha by si zaslouzila mnohem vic. A to se ji snazim ve spouste veci vyhovet treba chtela na brueni tak chodi, na tanec tak chodim s ni na tanec proste ja nevim v cem delam chybu :? :(

Reakce:
terulína
Neúnavná pisatelka 16823 příspěvků 09.10.14 10:37

Asi byste potřebovali rodinnou terapii.
Tipuju, že dcera žárlí na mladší a vztekáním vyžaduje pozornost.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 09.10.14 10:41

@lussinka zrcadli vas jako rodice a to je to co te na tom nejvic vytaci. Zkus z toho kruhu vystoupit :mavam:

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 09.10.14 10:41

Když se budeš vztekat, ať se dcera přestane vztekat… tak to nepomůže.

Z lékárny hořčík.

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 09.10.14 10:45

Mám také takové dítě doma - ukňourané, uječené, žárlivé, vzteklé,…už mi to přijde normální. ;)

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 09.10.14 10:47

Já si taky myslím že žárlí, pokud máš možnost tak trávit čas i jen ty sní sama bez mladší…ale jinak je už dost velká, pokud to přežene zkusila bych tresty formou zákazů(toho co má ráda) a motivaci formou výhod oproti menší např. Dneska se rychle připravíš do školky a večer můžeš koukat o pohádku víc než ségra a jít později spát(nevím jestli chodí spát stejně nebo ne…jen příklad)
Jo si ce vím že je to těžké ale řešit v klidu :nevim: (ale sama vím že ne vždy to jde)

Uživatel je onlinesubsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 09.10.14 10:56

Tobě čokoládu, lentilky, gumové modvídky… a dceru zkus alespoň 1× denně obejmout a říct ji, že ji moc miluješ, že je tovoje zlatíčko, štěstíčko, že jsi moc ráda, že ji máš… Ale že už je velká holka a jako velká chodí s velkými bruslit a tančit a všechny velké holčičky se tam oblékají samy. Další dítě, že je malé a nechodí s velkými bruslit, protože je na to malé, a proto ho taky stále oblékáš ty…

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 09.10.14 10:56

Hořčík pro tebe i pro dceru :) A uvědomit si, že když se vztekáš ty, která kontrolu emocí trénuje celý život, proč by se nemohlo vztekat malé dítě, které zdaleka nemá tolik zkušeností :hug:

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 09.10.14 10:56

Ja si myslim ze ted uz nezarli. Navic takova je od malicka.Ja hodne veci resim v klidu a vzdycky ji na to v klidu upozornuju ze ano rada ji vyhovim ale ze mi to muze rict v klidu a nemus se u toho vztekat.Jen proste ted mam obdobi kdy jsem vynervovana a ja se potrebuju zklidnit proto potrebuji neco na zklidneni. Jinak ma spoustu vyhod oproti mlasi, Napriklad muze si zahrat na tebletu nebo pc ale mala ne. A pokid zlobi tak zrovna to ma zakazane a tak to praktukujeme uz dlouho ale je to k ničemu.

Iweet
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 09.10.14 11:01

Naše tříletá sourozence nemá a je to samé co popisuješ, malej nerváček :zed:
Někdy si nechá vysvětlit jindy je schopná vzteky proskočit zdí, kolikrát už to taky nedávám ale nemyslím že by šlo žárlení nebo málo lásky…Stokrát za den pusinky, objímačky, apod.
Spíš mám pocit že zkouší co vydržím a kam až může zajít…

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 09.10.14 11:02

To prave rikam porad a stale dokola :?

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 09.10.14 11:05

@lussinka :nevim: tak pak jedině vydržet a vysvětlovat a snad z toho vyroste :nevim: náš je sice mladší ale tyhle zákazy na něj platí spolehlivě…zkoušela sis jí nevšímat když ti udělá hysterák? nebo naopakokamžitě zrušit činnost?( tohle platí na oba moje, kluky okamžitě do pokojíku sednout do postele a nechat tam, dokud se nevyvzteká až bude pěkná a hodná tak klidně pokračovat ale do té doby ne, pak až příjde obejmout že je hodná ale žetě moc tohle, chování trápí a hodné holky se takhle nechovají

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 09.10.14 11:06

Akorat si myslim ze by si ke me nemela dovolit to co si dovoluje.Je opravdu nejen drza ale steka na me a rve a to by si fakt dovolit nemela takze ja nechci aby mi prerostla pres hlavu a libit si to proste nenecham. Bohuzel pokud ji to reknu ve stylu pohlazeni po hlave tak z toho ma akorat srandu.

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 09.10.14 11:10

@cizova jojo to delam vetsinou ze bud si ji nevsimam a cekam az prestane nebo ji reknu jak je to a to moc osklive ze tohle hodny holcicky nedělají ale je to nekolikrat za den.Je schopna mi vynadat za to ze jsem ji do skolky nedala rifle (nebo sukni) kdyz jo ma zrovna tahle holcicka.To uz ale neresim na to jsme si zvykla. Jenze ne vzdy je na vysvetlovani cas ze kolikrat spechame rano do skolky nebo naopak odpo na kroužek

Iweet
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 09.10.14 11:16

Přesně tak, jen domluvou to u nás taky nejde…třikrát řeknu v klidu, po čtvrté houknu a pak už na zadek. Nedá se nic dělat ale potvrdilo se mi, že to začíná fungovat…
Pochopila že kňouráním mě tak akorát vytočí ale nic nezíská…
Asi vydržet a být neústupná :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >