Jak pomoci temperamentní matce s temperamentním děckem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 18:46
Jak pomoci temperamentni matce s temperamentim deckem?

Holky, musim anonymne. Tyka se to segry, ktera sem chodi. Ma dceru 3,5 roku. Miluji se navzajem, ale segra je desne vybusna. Nevim, asi je to tim jsk se o malou boji. Ale vzdy kdyz k ni priju tak je to: neskakej z toho, neves se na dvere od lednice apod. Rikam si chudak dite, ale zase na druhou stranu i ona. Segra. Jeji mala totiz fakt dela jen to, ze skace, ale ze stolu, vesi se na kliky u dveri a skrinek, ze i ja bych se bala, ze se ta skrinka nebo lednice na ni prevrhne. Skace ze stolku nebo gauce na koberecek, ktery uz nekolikrat uklouzl. Beha pi byte, narazi vsi silou hlavou do dveri, jak zakopla. Rve, ale hned to zacne delat znovu. Segra na ni krici, protoze na normalni ton hlasu nereaguje. Mala tatu odmita, vyplazuje na nej jazyk, oblikat chce od mamy. Tskze opet rev, kdyz mama vari a nemuze ji pomoc. Prijde tata, ze ji pomuze a ona zase rev, ze ne, at jde pryc, ze to chce od mamy. Segra vi, ze by na ni nemela kricet, ale jak by jste se zachovaly v takovych to situacich vy? Segra je z toho chudak nestastna, tolik chtela deti, ale kvuli dcery tempermentu jeji muz druhy nechce natoz treti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MartinaIrena
Extra třída :D 10595 příspěvků 06.10.14 18:49

Já si myslím, že s nima jejich dítko pěkně cvičí. Myslím si, že by potřebovalo nastolit trochu řádu a disciplíny.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33556 příspěvků 06.10.14 18:50

A jinou výchovnou metodu než řev sestra zkoušela?

MartinaIrena
Extra třída :D 10595 příspěvků 06.10.14 18:51

Jo a ještě jedna rada, mám taky velmi kurážné a temperamentní dítě, funguje na něj jediné: vylítat venku! Taky takhle řádí, většinou, když já jsem nemocná a nemůžeme ven.

pannda
Kelišová 6826 příspěvků 33 inzerátů 06.10.14 18:53

Segra nemá autoritu u dítěte, když nereaguje na upozornění, ba potom snad ani na řev. A to, že dcera odmítá tátu, zřejmě její otec ustupuje a matka taky. Jak podotkla MartinaIrena přede mnou, dítě s nima dost cvičí. JInak…ne nadarmo se říká, že dítě je obrazem rodičů.. Je potřeba začít trochu vychovávat.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 06.10.14 18:56

Malo pohybu, spatna strava, spatna vychova? Chodi dite do skolky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 18:58

No prave, oni jsou ted posledni dobou nemocni na stridacku bud segra nebo mala. Tak to tomu taky nepridava. Jinou metodu jakou? Oni ve skolce muzou skoro vse, tak nevim, jestli to muze byt tim. Parkeat jsem s ni pro malou sla a fakt deti sami lezou po stromech, skacou z nich, na velky, vysoky klouzacce se klouzou hlavou dolu apod. Je teda fakt, ze segra asi neni moc dusledna, neco zakaze, jenze kdyz se ji mala prijde omluvit, nebo ji da pusu, tak ji treba ten zakazany bonbon parkrat dala. S tatou je pry v pohode, kdyz tam neni mama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 19:04

No tak ja bych rada slysela jak spravne vychovavat od vas zkusenych matek. Zijeme v zahranici. Jen my dve s rodinami, tak je to obcas i tak samo na palici. Takze se tu nesmi dat detem na zadek, jidlo maji z domova na cely den, ve skolce nevari, takze teple jidlo az navecer doma. Segra v klidu vysvetlovala, ze tohle je osklive co ona dela, ze se na mamu nekrici, ze ma poslouchat atd. Kdyz pres den mala rve a cely den knoura a rozcaouje se tak neni vecer pohadka. Nekdy rve v posteli, ze ji chce. Jindy ji to je jedno. Sladkosti dostava trochu o vikendu, kdyz moc nezlobi.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33556 příspěvků 06.10.14 19:16

Měli by použít jednoduchou výchovnou metodu- důslednost

ospalámyš
Kelišová 5397 příspěvků 06.10.14 19:21

Byt bych co nejvíc zabezpečila, kobereček se dá přilepit, aby neklouzal, na rohy chrániče atd. Nechala bych ji kontrolovaně skákat na bezpečnější místo, dala by se dát řeba žebřina do pokojíčku a pdo to matrace, ať má vyžití a nemusí třeba lézt jinde. Já bych ji vymezila místa, kde může a pak kde nesmí, třeba ty kliky.
Já jsem děti nechala dost doma řádit, dokud byly malé, tak jsme je u toho hlídala. Nikdy se jim nic nepřihodilo.

Asi ji nechat hodně vylítat venku a chodit s ní a nějaký sport, kde se vybije. :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 22731 příspěvků 06.10.14 19:22

Já mám tu zkušenost, že děti se v tomhle věku chovají stále dost podobně, ať se matka chová, jak chce. Mně třeba jedna kamarádka (starší mamka už) udělala nalejvárnu, jak řvaní nefunguje a nejlepší je vysvětlování atd. No, v praxi to vypadá tak, že ona mluví, mluví a mluví a dítě se věší dál na židle a kliky, dokud ho to nepřestane bavit- A ona pak řekne: vidíš, už to pochopil :lol: :lol: :lol: :lol: Ale ne každý má takovou trpělivost, někdo v určité fázi bouchne.

Co s tím nevím :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 19:33

@Bábrdl No tak přesně tohle je Ono. taky to takhle zkoušela, četla nějakou knížku, kde to psali, pak taky, že když dostane záchvat vzteku a řve a řve bez přestání, tak že pomáhá obejmutí, jako že ho má ráda, jo to funguje, ale mě i jí ted už příjde, že toho malá jen zneužívá a že jí tím jakoby capí. tak právě nevím. když před mamkou řekla, že čte psychologické knížky a o výchově dětí, tak jí řekla, že to jako neumíš vychovat dítě? to za nás vůbec nebylo a bla bla. takže tam jsme radu taky nedostaly. :nevim: ale asi ta důslednost, to asi rozhodně.

Ono je to takhle těžký, oni když příjdou k nám jednou za sto let nebo mi k nim, tak malá sedí jen u mámy a pomalu ani nepozdraví jak se stydí, nebo co. tak všichni jak je to hodná holčička atd. i když ted už se teda začíná otrkávat a začíná lítat občas i u nás. i s tím venkem je to Pravda, oni jsou sice skoro každý den několik hodin venku i v zimě i v létě, ale ona by mohla být snad 24hodin venku, říkáme jí, že je to lesní dítě. jak mají v čechách ty lesní školky :mrgreen:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 06.10.14 19:36

Tak ji zkus doporučit knížku Nejšťastnější Batole v Okolí - Harvey Karp‎. Lze stáhnout i na netu. Mě to hodně pomohlo s mým kurážným batoletem.

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 06.10.14 20:27

Tak ma rada je zavest tzv. Time out. U nas to funguje vyborne. Priznavam, ze syn je tedy celkove klidne dite, ale to neznamena, ze take nezkousi, kam az muze zajit. Pred rokem jsem mela obdobi, ze take neposlouchal a zkousel, kam az muze zajit. Take jsem zjistila, ze na dite zacinam zvysovat hlas cim dal vice a co jsem zavedla time out, tak je klid. Od te doby zlobi hodne opravdu jen kdyz je pretazenej a to je nastesti malokdy.

bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.10.14 20:49

@trpaslinka
A co to znamena? Ze mu vyhlasis time out a on prestane zlobit?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >