Jaký šátek?

1177
15.11.05 11:26

JAKÝ ŠÁTEK??

Ahojte!

Řeším problém, jaký vybrat šátek na mimčo :D Už to tu sice bylo, ale přece. Mám baby vak od Pechů, Fildu v něm nosím doteď, ale 10 kg je už kapku moc. Když ho nesu dýl, chytám skoro křeče a už se to prostě nedá. Takže jsem se rozhodla ho prodat a koupit šátek. Chtěla jsem nějaký levnější, protože Vatanai mi příjde hooodně drahý. Ale jak to tak čtu, tak nevím nevím. Opravdu jsou šátky Klubíčko, ŠaNaMi nebo Medley tak strašné? Ach jo. Existovat jeden, nemám z čeho vybírat a je po starostech :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

139
15.11.05 11:52

Ahoj,

už jsem to tady asi taky psala, ale těch diskusí je tolik…

Mám šátek Vatanai a potom nový z Německa Storchenwiege, který je o 10cm širší a pružnější, takže úplně ideální pro větší děti. Cenově výjdou hodně podobně :( , srovnání s levnějšími šátky nemám, ale tenhle si nemůžu vynachválit :P
Nabízí je www.vbavlnce.cz a je možné si je půjčit na zkoušku před koupením. Pokud si můžeš půjčit některý z těch levnějších, možná by stálo za to je porovnat a vybrat potom.

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
15.11.05 18:19

Ahoj, já jsem taky přemýšlela, zda investovat do originálu, či koupit za poloviční cenu " neoriginál ". Bohužel jsem skoro vždy litovala, že jsem neinvestovala raději více. Takže jsem šla raději do dražšího, koupila jsem od www.babysatky.cz. Paní mi ochotně předvedla úvazy. Vypadalo to děsivě :lol: ale druhý den jsem to po chvilce přemýšlení zmákla a malé se to moc líbí. Tyto šátky jsou o něco levnější než vatanai. Ty levné jsem neviděla ale s tímto jsem spokojená, je to velice příjemný materiál a hlavně mají dost barevný výběr. A doufám, že nebudu litovat :! Tím nechci říct, že ty levné šátky jsou nekvalitní :wink:. A pokud plánuješ ještě další mimi , určitě se vyplatí investovat. Tak pěkné vybírání :D . (Jsem si všimla, že jsi z Brna. V uvedených www v kontaktech je adresa a tel. na paní Malečkovou v Brně na Lesné, u ní jsem byla.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
15.11.05 18:59

Montičko,

já mám šátek od ŠaNaMi, vyšel mi na cca 600,–Kč a jsem s ním spokojená. Fakt ale je, že nemám srovnání s Vatanai a podobnými…

Dadla

P.S. Musím kouknout k tobě do deníčku, jsem zvědavá, jak pokračujete s domečkem… :lol: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.11.05 20:11

a co klokanka

ja pouzivam klokanku,je pohodlna,vyztuzena,aby netlacila na ramenou a dite v ni muze byt budto oblicejem k telu dokud nedrzi hlavicku,a potom oblicejem ven,satek mi pripada neprakticky a tva nez si ho uvazes.Klokanka je na presky.Jedna z prvnich svedska babybjorn

http://cgi.ebay.it/…cmdZViewItem#…

ja osobne pouzivam klokanku od inglesina
http://www.inglesina.com/…/details.php?…

Bohuzel stoji o neco vic,nejlevnejsi od 25euro,daji se poridit i vaky ktere se upinaji u boku..
klasicka klokanka je od 0 do 10kg
v cesku ale inglesina klokanky neprodava,koupit se daji zde,ceny kolem 1 000,– jsou pevne a stabilni
http://www.ajuty.cz/shop/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.11.05 22:32

Ahoj!
Já mám Vatanai a guatemalský šátek z www.babysatky.cz
U Vatanani mi přijdou jako výhoda zkosené konce, lépe se to váže, když ti zbývá málo materiálu u složitějších úvazů. Je trochu tenčí a řekla bych i pružnější.
U guatemalského je větší výběr barev, je silnější, což mi vyhovovalo u úvazů na záda a na bok, které mi zpočátku z Vatanai nešly (teď už díky tréninku s guatemalským ano).

Já osobně bych asi vybírala šátek, který je jako šátek tkaný, tedy ne něco, co je ušité z normální metráže (kanafas apod.). Nakonec to si můžeš ušít i sama, ale tyto šátky jsou méně pružné a hůř se s nimi pracuje.

K nošení dítěte čelem od sebe, ať už v klokance nebo v šátku jen podotýkám, že se to nemá. Jednak má dítě špatně nožičky (v této poloze nejde šátek roztáhnout od kolínka ke kolínku) a dítě tak více či méně visí. Hlavní ale je, že na něj útočí příliš vjemů z okolí a dítě se nemá kam schovat. Je-li otočené čelem k nosiči, může se kdykoli přitulit, usnout… čelem od nosiče mu nohy i ruce vlají ve volném prostoru a nemá se čeho zachytit.

Přeju příjemné vybírání a ještě příjemnější nošení.
Petulka + nošenec Klárka, 16 měsíců + bříško, 26 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
377
15.11.05 23:17

Musím napsat, že jsem taky nebyla nakloněná šátku a pořídila klokana - Chicco pro oboustranné nošení. Malá z toho byla nadšená, miluje nošení čelem ode mně, ráda sleduje okolí. A uznávám, že šátek je mnohem lepší ( a to ho mám 2 dny ). Mimi můžeš nosit i čelem od sebe, je to poloha " na budhu ". Musíš dát šátek až pod kolínka a ono sedí v klubíčku a nikde mu nožky nevisí ( je to v podstatě jako kdybys ho nesla v klubíčku v náruči, jenom s tím rozdílem, že sedí v šátku ), mohla jsem i sedět. Nemůžeš takhle rozrážet davy lidí ve městě , ale někde v lese nebo doma můžeš užít. Navíc máš opravdu " volné ruce , protože pokud máš mimino dobře uvázané, nemusíš ho vůbec přidržovat. V klokanovi jsem musela stále jistit. A to vázání netrvá nijak dlouho ( už mě to docela jde :wink: ). A jak získáš cvik, bude to hračka. Opravdu ještě jednou uznávám, že šátek je lepší :wink: a mrzí mě, že jsem ho nepořídila dřív :oops: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.11.05 23:34

Tak polohu „na budhu“ neznám, ještě jsem se s tím nesetkala a to jsem byla na dvou kurzech. Do jakého úvazu se dítě dá takhle dát? U nás to teda teď není moc aktuální, protože Klárka už má 12 kg a vzhledem k prckovi v bříšku ji nosím jen na zádech a na boku, ale třeba by se to někdy mohlo hodit.
Petulka

http://tickers.TickerFactory.com/…0434/age.png

http://tickers.TickerFactory.com/…90f/preg.png

• Nahlásit
  • Citovat
375
15.11.05 23:50

Ahoj Monticko,

ja si nejdriv koupila ten sity, pripadal mi super. PAk jsem si vyzkousela Vatanai a je to opravdu NESROVNATELNÉ. Zainvestuj :-)) Já zbytecne utratila o 600 vic :-(( Ty satky z www.babysatky budou taky urcite dobre. Jsou podobne jako vatanai jen mi prijdou silnejsi a to urcite neva.

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.11.05 05:59

brazilský šátek

Ahojky Montičko,

Já osobně mám indický babyšátek a jsem s ním moc spokojená. Ale minulý týden jsem na vlastní oči viděla brazilské šátky. Jsou vážně moc krásné, ručně tkané, hodně pružné, vzdušné a cena je taky super. Škoda, že o tom moc lidí neví. Je to na www.houpacisite.cz nebo když mi napišeš na mail, dám Ti kontakt na tu paní u které jsem je viděla. šátkům zdar :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
16.11.05 07:09

Ahoj Peťulko,
na budhu se dá nosit v jednoduchém kříži nebo v kapse s křížem. Dítě tam nejdříve strčíš s visícíma nožkama, pak mu roztáhneš látku mezi nohama, pod:,–(íš zadeček a nožky strčíš dovnitř jakoby na turka. Je to přesně pro ten typ dětí, co si rády cucají palec, naše Jitka skoro nic jiného nedělala, takže budhu měla ráda. Jinak ale platí vše co jsi napsala, venku jsem hodně hlídala počasí, v úvazu čelem se lehce chytí rýma. Není to na časté nošení, spíše na konkrétní příležitost, třeba pokec s kámoškama. Dítě má pocit, že si všichni povídaj s ním :)))
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
16.11.05 09:06

Tili, prosím, nemohla bys mi dát kontakt na tu paní, o které jsi tu psala? Hledala jsem šátek na tvém odkazu n a houpací sítě , ale nějak nenacházím. Mám šátek od ŠA-NA-MI, není snad úplně špatný, ale připadá mi že nepruží rozhodně tolik, co by měl. Teď jsem si objednala další laciný od Medley a zrovna se děsím, když tu pročítám, že to bude to samé… 8O Byla jsem na kursu J.Kubaňové (baby-šátky), a její indické šátky mi připadaly úplně super. No ale chtěla jsem ušetřit :evil: :evil: , tak jak vidím tak jsem asi zase „ušetřila“..... :cry:

Co se týče úvazu Budha, který některé hledáte, je popsán a nafocený právě na stránkách Medley.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
16.11.05 11:08

No to jsem z toho jelen :D 8O :D Já si myslela, jak si koupím nějakej ten levnej a bude mi hej. To si asi nekoupím nic, protože dva tisíce za šátek fakt nedám. :(
Každopádně všem moooooooc děkuji, pořád brouzdám po netu a okukuju vaše odkazy a už mi z toho jde hlava kolem :D Zkouším sehnat použitý Vatanai a kdo ví, jak tohle dopadne :D

Díky moc a mějte se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
16.11.05 11:23

Jen ještě k těm cenám originálních šátků (plátno je tkané přímo pro tento účel). Holky to nenapsaly, tak aby ses nezalekla předčasně…
Nejlevnější co jsem našla jsou:
brazilské 4,7m za 1304 www.houpacisite.cz a pak
indické z www.babysatky.cz 4,5m za **1400+90 ** poštovné.
Měj se,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
16.11.05 11:26

EJKO, jestli jsi z Brna, tak šátky z webu „houpací sítě“ je možno vidět na adresách

VERONIKA MALEČKOVÁ - pouze šátky na nošení dětí!!!
Ježkova 8
638 00 Brno
tel.: 776241363

BABY-CAR - pouze šátky na nošení dětí!!!
Lidická 30
602 00 Brno
tel.: 545573926, 775686595

Asi sbalím odpoledne kočár a jedu tam! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama