Jaký teploměr používáte?

473
1.7.07 23:09

Jaký teploměr používáte?

Jaké máte zkušenosti s ušním, nebo čelním teploměrem ? Měří dobře? rychle? Jaký máte? Stojí za to ho koupit? Dá se použít i na dospěláky?

Já u malého používala elektronický do zadečku, ale taky chvíli trvalo, než naměřil a pokaždé z toho nadšený nebyl. Skorvšechno mám po malém, tak vymýšlím za co utratit penízky :oops: :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

914
2.7.07 00:03

Mě zaujal tenhle, kdysi tady byla diskuze a holky byly snad spokojené
http://mldata.ria.ch/…R_1DM1_g.gif /> Je to Microlife FR 1DM1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.7.07 00:37

Já jsem si pořídila ušní teploměr. Z toho důvodu, že syn vždycky vyváděl při měření jiným teploměrem. Nechala jsem se zlákat dobou měření. Výsledek je okamžitý. Já jsem spokojená, ale je pravda, že se člověk musí naučit, jak správně ouško „natáhnout“ a odhadnout úhel měření. Ale není to tak složité, dá se to naučit celkem lehce. Jediné, co mi vadí a co nemůžu stále zjistit, je, jaká teplota je vlastně normální. Jedna Dr. mi řekla, že jako v zadečku odpočet půl stupně, druhá Dr. zase tvrdí, že teplota zobrazená bez odečtu. Na prospektu u teploměru byla za normální uvedena teplota až do 38 stupňů. Takže jsem z toho jelen a samozřejmě plaším už od 37 stupňů. Ale jinak doporučuji, měření velmi rychlé.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
9868
2.7.07 01:53

Mám ušní a chce to opravdu cvik, jak tu už psaly holky. Oplatilo se mi měřit zpočátku i zdravé dítě a to jak klasicky tak ušním… Takže jsem odpozorovala, že u našich teploměrů je rozdíl 0,7 stupně…
Když naměřím 37,2° vím, že dítě má 36,5°a je OK. Od 37,7° vím, že začíná zvýšenka, řeším ji ale až od 38,7°…

Já osobně jsem opravdu hodně spokojená…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
2.7.07 07:12

Ahoj,
my pouzivame usni teplomer, taky muzu jen chvalit. Teplota se da zmerit, i kdyz malej spi a je to vazne otazka 3 vterin.
Jo a ja jsem pro zjisteni normalni teploty v uchu, asi tri dny po sobe merila teplotu pokazde ve stejnem uchu a v jinou denni dobu a pak proste udelala prumer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.7.07 07:57

Já tedy mám klasickou rychloběžku, ušní teploměr by mi přišel jako zbytečná investice. Já totiž dětem měřím teplotu až když se mi zdají opravdu rozpálené, což u staršího syna (4 roky) bylozatím asi 3×, u mladšího (11m.) 1×. Nemám děti nějak přehnaně zdravé, oba jsou alergici, trpí na časté rýmy a kašle, ale na vysoké horečky netrpí, takže mi měření teploty přijde jako zbytečné. K čemu mi bude, když budu vědět, že má 37,5?
I mladšímu měřím teplotu normálně v podpaží. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
656
2.7.07 08:49

Já se můžu přidat ke chvále ušního teploměru…

Měla jsem doma digitální i klasickou rychloběžku, ale malá si v zadečku teplotu nechce nechat měřit a šíleně u toho ječí, tak jsme koupili ušní…

Je super, že teplota je změřená téměř okamžitě a hlavně mi u toho děti nekřičí!!!!

My máme Brauna a nemůžu si ho vynachválit. Měří stejně jako teploměr v podpaží, takže nic neodečítáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
2.7.07 12:15

Mam čelní a hrůza, stál 1000,– a je akorát tak na vyhození, jednou naměří dobře a pětkrát špatně takže nakonec používáme klasický do podpáží, dokud to šlo používala sem na malou rychloběžku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
2.7.07 17:55

ja nyni pouzivam rychlobezku. Mame doma i usni teplomer, ale to jeho promerovani me privadelo k silenstvi. Mala nevydrzela pri mereni teploty v klidu, tak privezl kamos z Ameriky usni, ale nezzily jsme se spolu. Nakonec jsem male od 16m. merila teploru normalne pod pazi rychlobezkou. Nas klucik je v pohode, tomu muzu zmerit teplotu bez problemu v konecniku jeste ted. JInak k mereni teploty, pokud meris v rectu, tak bys mela odecitat 0,5stupne, doktorka to delala i kdyz merila usnim teplomerem. Pod pazi nic neodecitas. A samozrejme teplota se ma srazet az od 38.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
2.7.07 18:07
Sany píše:
Mam čelní a hrůza, stál 1000,– a je akorát tak na vyhození, jednou naměří dobře a pětkrát špatně takže nakonec používáme klasický do podpáží, dokud to šlo používala sem na malou rychloběžku.

A jaký máš ten čelní teploměr. Hodně jsem uvažovala o to Microlife, co jsem tu vkládala ten obrázek. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
2.7.07 19:04

Kira: Sencor SFS 100.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
iza
143
10.7.07 16:38

ahoj holky,my koupili ve zdravotních potřebách digitální teploměr..je jednak ušní a pak je i dotykovej…měří za 1vteřinu a doost přesně..jo a stál kol 700,–..tak zatím jsme ho zkoušeli jen na sobě..na mimi zatím čeká a doufám že bude minimálně používanej..jo měří i teplotu v místnosti a ve vodě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
785
10.11.17 21:20

Ahoj, rada bych ozivila diskuzi. Jaky pouzivate teplomer? Mame celovku, ale vadi mi, ze je velky rozdil mezi merenim (behem 2minut se lisi treba o 0,5st.). Mame thermoval. Pak mam jeste digitalni thermoval flex, ale ten je vhodny spise pro miminka do konecniku. Starsiho syna mi v podpazdi zmeri velmi nepresne. Uz nevim, co mam pouzivat, ma ted neustale zvysenou teplotu a ja nevim, jak nejlepe ho zmerit. Koupila jsem i digitalni Dr.max a ten muzu hodit rovnou do kose (nameri i mne 35,3!!!)…nevim, jestli jsem jen neschopna, ale prijde mi to vse velmi nekvalitni, nejradeji bych sehnala opet rtutovy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3797
10.11.17 21:25

@Strecha No, já mám nejraději rtuťový. Dovezl nám na požádání kamarád z Ukrajiny. Možná jdou sehnat někde na netu. S čelovým mám děsné zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
10.11.17 21:25
@Strecha píše:
Ahoj, rada bych ozivila diskuzi. Jaky pouzivate teplomer? Mame celovku, ale vadi mi, ze je velky rozdil mezi merenim (behem 2minut se lisi treba o 0,5st.). Mame thermoval. Pak mam jeste digitalni thermoval flex, ale ten je vhodny spise pro miminka do konecniku. Starsiho syna mi v podpazdi zmeri velmi nepresne. Uz nevim, co mam pouzivat, ma ted neustale zvysenou teplotu a ja nevim, jak nejlepe ho zmerit. Koupila jsem i digitalni Dr.max a ten muzu hodit rovnou do kose (nameri i mne 35,3!!!)…nevim, jestli jsem jen neschopna, ale prijde mi to vse velmi nekvalitni, nejradeji bych sehnala opet rtutovy :roll:

Rtuťový neseženeš, už se neprodávají. Ty co se prodávají nyní a vypadají jako klasické, tak nejdou sklepat, když jsem s tímhle problémem přišla do dr. maxe odkud byl, tak na mě koukali jako na de*ila, který neumí sklepat teploměr :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama