Japonské pohádky

Cindy7
17.4.17 18:24

Japonské pohádky

Ahoj :)
Jak už název diskuze napovídá, napadlo mě, zda pouštíte dětem japonské pohádky typu pokémoni, naruto a tak dále, popřípadě zda na to koukají starší. U nás doma to neřešíme, k založení tématu mě inspirovala kamarádka, podle které jsou tyto animáky nevýchovné, tak jak na ně koukáte vy, mamči? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14624
17.4.17 18:34
@Cindy7 píše:
Ahoj :)
Jak už název diskuze napovídá, napadlo mě, zda pouštíte dětem japonské pohádky typu pokémoni, naruto a tak dále, popřípadě zda na to koukají starší. U nás doma to neřešíme, k založení tématu mě inspirovala kamarádka, podle které jsou tyto animáky nevýchovné, tak jak na ně koukáte vy, mamči? :kytka:

to nejsou pohadky, to je anime.

Pokemoni jsou vcelku neskodni… jako ostatne vsechno pro deti pod 10 let, co bezi v TV.

Kdyby tve ditka stahovali anime z netu a koukali na buh vi co, to bych jim zatrhla. Ja anime sleduju - produkci pro dospele podotykam - takze vim, co tam clovek muze vsechno videt a pro deti to fakt mistama neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 18:39
Když porovnám české/německé/americké animované pohádky pro děti s těmi japonskými, tak mi přijdou v mnoha ohledech naprosto srovnatelné.

Jo, roční nebo dvouleté dítě asi z pokemonů mnoho mít nebude, ale synovi je pět a půl a ten už je sleduje hodně. Má oblíbené Pokemony, teď zmerčil na youtube Digimon…
A popravdě, někdy mi ty Pokemoni přijdou neškodnější než některá „díla“ produkovaná na déčku :)
A ještě se tam sem tam naučí něco z fyziky a trénuje paměť :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 18:48

Nechápu, proč někdo rozlišuje „japonské pohádky“ (je to anime) a klasické pohádky, co se vysílá v televizi.

Stejně jako třeba South Park, Brickleberry nebo Griffinovi nejsou vhodné pro malé děti, tak ani anime jako třeba Elfen lied, Serial Experiment Lain nebo Monster nejsou určené malým dětem, i když je to kreslený.

Když mě bylo šest nebo sedm a začali poprvé dávat v televizi Pokémony, žrala jsem to. Žrala jsem i Digimony, časem dávali Naruta, sledovala jsem Naruta a tak jsem nějak později přešla obecně k anime. Teď už to nesleduji, ale nic proti tomu nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14624
17.4.17 19:00
@BiohazardMichell píše:
Nechápu, proč někdo rozlišuje „japonské pohádky“ (je to anime) a klasické pohádky, co se vysílá v televizi.

Stejně jako třeba South Park, Brickleberry nebo Griffinovi nejsou vhodné pro malé děti, tak ani anime jako třeba Elfen lied, Serial Experiment Lain nebo Monster nejsou určené malým dětem, i když je to kreslený.

Když mě bylo šest nebo sedm a začali poprvé dávat v televizi Pokémony, žrala jsem to. Žrala jsem i Digimony, časem dávali Naruta, sledovala jsem Naruta a tak jsem nějak později přešla obecně k anime. Teď už to nesleduji, ale nic proti tomu nemám.

ja bych i sledovala, ale poslednich x let to stoji za starou backoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 19:21

@warita Nevím, možná jsem dospěla, nebo jsem měla takovou smůlu na samé ecchi tituly nebo tituly, kde vystupovaly jen blbé hrdinky nebo ještě blbější hrdinové a příběh byla ještě větší kravina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14624
17.4.17 19:58
@BiohazardMichell píše:
@warita Nevím, možná jsem dospěla, nebo jsem měla takovou smůlu na samé ecchi tituly nebo tituly, kde vystupovaly jen blbé hrdinky nebo ještě blbější hrdinové a příběh byla ještě větší kravina

to mam presne na mysli. Ono se stale obcas neco dobreho najde, ale uz to neni to, co byvalo. Hodne se zmenila nabidka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
17.4.17 20:18

Pokémon ani Naruto jsem anime neviděla. Myslím, že největší kámen úrazu tkví v tom, že si spousta rodičů myslí, že když je to kreslené, je to pro děti, což u anime neplatí. Tam bývá nezřídka cílovou skupinou dospělý divák anebo teenager. Spíš bych řekla, že malé dítě nemá šanci pobrat smysl příběhu než že by to bylo nevýchovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2853
17.4.17 21:00

@Cindy7 Nejsou to pohádky ale anime - pár mých známých je za tento nesprávný titul schopno „rvát hlavu“ :mrgreen:

A anime je nadřazený pojem, něco jako slovo seriály - seriálů je mraky druhů a ne všechny jsou vhodné pro děti. Přesně tak to je s anime, takže takové typické Pokemony, Naruto - na ty děti nechávám koukat. Většinou ty hodně známé, co se zde vysílají jsou přijatelné. Neříkám, že výchovné - co si budeme povídat, výchovný aspekt televize je až na hodně nízké příčce.

Jak už tu někdo zmiňoval třeba Elfen Lied nebo podobná, na ty bych děti koukat nenechala, už jen z toho důvodu, že to opravdu není pro ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama