Jde naučit spát na bříšku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Allyenka
Povídálka 17 příspěvků 29.07.09 10:11
Jde naučit spát na bříšku?

Ahojte maminky.Prosím o radu,řešení či o Vaše zkušenosti.
Syn (skoro 8 měsíců) je strašně aktivní,leze,plazí se,stojí (div nechodí) prostě se dostane kam potřebuje. Přes den je to celkem pohoda,zabaví se sám věcma kolem sebe.Ale v noci! :evil: Řekla bych,že takhle aktivní dítě večer padne do postýlky a ani se nehne a spí jako kámen.Ale houby.Je aktivní i v noci,za spánku lozí po postýlce,přetáčí se na bříško,hned se zvedne na kolínka a pláče.Přes den by se na záda přetočil,kdyby mu to vadilo (ovládá to hravě),ale v noci jako kdyby nevěděl jak,houpe se na kolínkách a pláče.Musím ho otočit,přikrýt a spinká dál.Chodím za ním tak 5× za noc a přetáčím ho,hrůza.Do 5-ti měsíců pomohl spací pytel,pak se přetáčel i v něm a to byl konec.Deky kolem něj nepomáhají-zvádne to i tak.Myslela jsem zavinovat-ale to zas mám strach,protože na to není od malinka zvyklý a to vůbec!Taky nevím do čeho při takových dusnech.
Tak se na Vás obracím…nemáte nějaký fígl,který by mohl pomoct?
 Děkuji

Reakce:

Allyenka
Povídálka 17 příspěvků 29.07.09 10:16

Chtěla jsem ještě dodat,že bych ho ráda naučila spinkat na bříšku…protože se přetočí na bříško…ale hned jako by dostal signál,že musí na kolínka a lézt,kdyby spinkal na bříšku tak by mě to nevadilo,ale odmalinka mi říkali že na bříšku miminko nemá spinkat (důvody chápu),takže není vůbec zvyklý a v podstatě od narození spí na zádech nebo ted na boku.
Mám obavy že se to naučit stejně nedá,ani si nepoloží hlavičku-málokdy.
No doufám,že v tom nejsem sama a že máte nějaké rady.
Krásný den!

fidla
Kecalka 468 příspěvků 29.07.09 10:52

Ahoj, radu zadnou nemam, jen te chci ujistit, ze s timto bojuje hooodne mamin :roll: Proste VYDRZET, ono to fakt prejde za chvili samo. Ale je to dost na budku, vid?

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 29.07.09 11:04

u nas to preslo po cca 2m esicich,takze to fakt chce jen vydrzet…

Allyenka
Povídálka 17 příspěvků 29.07.09 11:07

Na budku to je :?
A když to trvá již dva měsíce,tak mi to přijde že to ani nemá konce,a taky se mi dostalo ujištění,že to brzy přejde.Mám pocit že ne…nejdřív jsem bojovala s nočním kojením,když si říkal každou hodinu-to jsem ho odnaučila a ted tohle :P

fidla
Kecalka 468 příspěvků 29.07.09 11:19

Nezoufej, jsou horsi veci :lol: Materstvi je holt nekdy drina, ale stoji za to :D

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 29.07.09 13:02

sice tohle neni rada přímá:
zkus si aspon přitáhnout postýlku ke své posteli-pokud to jde, at nemusíš vstávat a jít k postýlce-to se člověk probere uplně a je nevyspaný totálně. Potom jen šáhneš a přetočíš mimiska.
Jen vydržet tohle jednou přejde!
 Kač

Allyenka
Povídálka 17 příspěvků 30.07.09 22:23

Děkuji aspoň za ujištění :)
Kac: k sobě si postýlku nepřitáhnu,protože malej spí ve svém pokojíčku :lol: musela jsem tak v 5-ti měsících učinit,páč když byl u nás v ložnici,tak se co každou hodinu budil a dožadoval se mlíčka.Přestě­hováním do pokojíčku se to rapidně zlepšilo,i když celou noc teda neprospí,ale které dítě ano :P a pokud ano tak tiše závidím :wink:
Uvidíme co přinese čas,hezký den!

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 31.07.09 21:06

Přidávám se k holkám - zlepší se to! Vydrž! U nás to trvalo taky tak 2 měsíce, kdy jsem třeba 10× za noc musela malého přetočit a sklidnit :).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >