Je mi úzko z otce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 00:04

Je mi úzko z otce

Ahoj holky,

Chci se asi jen vypsat
Můj táta má něco malinko přes 60. Je stále s mou maminkou. Která je teda oproti něj zlatá.
Můj otec na někoho neustále vyjíždí, zvyšuje hlas, uráží se.. v průběhu konverzace.

Nedá se s ním normálně bavit. Ne vždycky samozřejmě. Někdy to jde. A bavíme se normálně a je to i příjemné, hezké.

Ale bohužel, většinu času přetrvává ten pocit, že on ví všechno nejlépe, všichni jsou hloupí, a on už na to nemá nervy a můžeme být rádi, že se s námi v uvozovkách vůbec baví.
Podotýkám, že já i má sestra máme obě vysokoškolské vzdělání narozdíl od něj (ne ze by to byl nějaký patent na rozum, to určitě ne, jen nastiňuji situaci, obě máme práci, nikdy jsme nic od rodičů nechtěly, nikdy jsme nic nedostaly).

A toto mě moc mrzí
Dneska jsem se dokonce na návštěvě rozbrečela. Jak na mě taťka začal zvyšovat hlas v průběhu naprosto normální konverzace, kdy ja jsem akorát měla jiný názor než on (jsem v 9 měsíci)
Mamka ho poslala pryč a já si trochu poplakala.

Je mi z toho strašně smutno :( :think:

Troufám si říct, že jsme se sestrou fakt fajn děti. A mrzí mě, že nemáme hezčí vztah.

Taťka o mě ani nic moc neví, moc se nezajímá. Má svůj svět své koníčky, což samozřejmě respektuji. Ale na druhou stranu je mi to líto..

Má to někdo také tak?

Děkuji a přeji hezký večer

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
379
9.1.22 00:27

To jsou dvě vymyšlený story s tím bezďákem ve vedlejší diskuzi a teď toto? :D moc nechápu pointu.Asi je moc hodin :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 00:40

@Lilypad24 bezďáka jsem nečetla tak nevím. Každopádně toto vymyšlené není. Toto je to, co mě trápí a chtěla jsem se jen vypovídat. Píšu to v úvodu.
Ze má třeba někdo stejnou zkušenost a ví, jak se vůči tomu obrnit, nebo aby to tak nebolelo, nebylo líto :,(

Ale jinak děkuji za příspěvek
Stejně jako ty nechápeš pointu mého, já zase nechápu pointu toho tvého…

• Citovat
  • Nahlásit
14619
9.1.22 05:49

Je to otcovo prvni vnouce? Treba se mu nelibi pocit, ze bude deda..

A to ze se urazi, je jeho problem - nech ho byt a soustred se na miminko..Treba az se ti hormony ustali, budes to zas brat trochu jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 06:26

Netrap se věcmi, které nemůžeš změnit.
Stýkala bych se s ním co nejméně a maminku zvala na návštěvu k Vám.

Chápu, že jsi smutná a bolí to.
I kdyby jste se se sestrou a maminkou přetrhly, on to neocení.

Znám tu situaci, bohužel😢

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
9.1.22 07:42

Takovej brucoun dědek - promiň výraz. Oni to tak někteří mají. Začínám to vidět na svém manzelovi, i kdyz je mladší než tvůj otec. Bych se s nim nepoustela do žádných konverzaci a bavila se s maminkou. Trosku ho ignorovala, třeba mu to docvakne. A ty se netrap a tes na miminko :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
9.1.22 08:08

Tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28744
9.1.22 10:20

Takový byl asi vždycky, ne? Jen věkem se to zhorsuje a ty jako těhotná a budoucí matka to víc vnímáš.
Můžeš si s ním o tom popovídat ty, můžeš nechat mámu to zprostředkovat. Nicméně pokud byl neempaticky nasirac a mistr světa amoleta vzdy, tak věkem se tohle akorát zhoršuje, navíc bude tzv. „dedkovatet“, věk na to má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
9.1.22 11:01

Mám to podobně a ano, s věkem se to zhoršuje. Když začne zvyšovat hlas, odcházím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 11:17

Já mám mrchavého otce. Dost mi pomohlo si uvědomit, že je prostě už starý vypatlaný dědek a nebrát ho vážně ani osobně, stejně se nezmění :nevim:. Taky rodiče vždy navštěvuji s manželem - ten ho většinou zabaví a já si hlídám ať se moc nepotkáváme. Raz za čas si takovým stylem přes víkend zahrajeme hru na milující rodinku, všichni happy a jdeme si po svých. :nevim: Jezdila bych mnohem méně, ale moje máma je pro děti fantastická babička, tak proč jim to brát kvůli jednomu blbečkovi. Jakékoliv jiné řešení nefungovalo a jenom jsem se trápila.

• Citovat
  • Nahlásit
112285
9.1.22 12:50
@Lilypad24 píše:
To jsou dvě vymyšlený story s tím bezďákem ve vedlejší diskuzi a teď toto? :D moc nechápu pointu.Asi je moc hodin :D

co to plácáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112285
9.1.22 12:55

Zakladatelko, nic s tím nenaděláš, někteří chlapi, tedy dědci, už jsou takoví. Snad si ani neuvědomují, jak ubližují svému okolí. Drž se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
9.1.22 15:20

A je nutné se s tatínkem stýkat nějak často? Pokud ani na žádost, aby se k vám takto nechoval, nereaguje, tak bych návštěvy omezila na nutné zlo. A vůbec by mi nebylo blbé mu říct, že je to kvůli jeho chování, že mi tím prostě ubližuje…

Někdo asi poradí ignorovat to a nebrat si to osobně, protože tatínek se už nezmění. Já tohle radit nebudu, protože sama nejsem schopná tolerovat lidem chování, které mi ubližuje jen proto, aby byl klid a nějaký milostpán se neurazil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.1.22 21:15

Ahoj zakladatelko, já mám s tatínkem, který je mladší než Tvůj, moc hezký vztah. Ale když dojde na nějaké téma, kde se naše názory liší, je téměř nemožné se s ním bavit. On všechno ví nejlíp, protože on je ten starší. Taky mám oproti němu VŠ vzdělání a procestovala jsem toho tisíckrát víc než on, ale on přesto ví lépe než já, jak to kde chodí a co je pravda a co ne. Když si brání svůj názor, určitým způsobem mě také shazuje a uráží. Taky jsem si párkrát pobrecela. Proto se snažím od určité doby kontroverzním tématům vyhýbat. V těhotenství to navíc zhoršují hormony. Je to těžké, ale zkus si to nebrat osobně i když tě to mrzí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4549
9.1.22 21:29
@freeport píše:
Takovej brucoun dědek - promiň výraz. Oni to tak někteří mají.

Mnozí to tak mají, bohužel. Je to tím, že je ty manželky neusměrní (přestože se to moc nedá). Na to platí totiž jen studená sprcha. Aby si něco uvědomili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat