Je moje dcera alkoholička?

130
27.6.13 19:52

Je moje dcera alkoholička?

Jak se pozná závislost na alkoholu? Moje 22 letá dcera na můj vkus pije alkohol až moc často. Láhev vína a pár panáků vodky není problém. Nechodí pít nikam ven, ale pije doma ve svém pokojíčku, když už s manželem spíme nebo o víkendu, když sme na chalupě a ona je sama doma. Dřív to bylo jenom tak příležitostně, ale za poslední půl rok co má novou práci je to třeba každý týden nebo co 14 dní. Už se jí i stalo, že takhle pila i přes týden, když měla jít do práce, naštěstí to v práci nikdo nepoznal nebo nekomentoval. Bojím se aby o práci nepřišla. Už se stalo, že jsem se třeba v noci probudila a slyšela jak zvrací. Když jsem se po 10 dnech vrátila z chalupy tak jsem našla v popelnici 3 láhve vodky a dvě od vína a jednu od Bohemky. Kamarády jako partu tam neměla. Vím, že měla volno a chtěla si užít, ale přijde mi to moc prostě. Zvlášt, když nemá ani školu hotovou a pracuje ve fabrice za 14 tisíc a z toho tisíc korun minimálně měsíčně tak propije…můj první manžel- její otec byl alkoholik, že by se ozvali geny? :think: :,( :,( :,(

Příspěvek upraven 19.04.14 v 20:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3168
27.6.13 19:54

Hmm, když pije sama a ještě takhle hodně, to je na pováženou :-(
Asi tam nějaký ty geny budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
27.6.13 19:56

A ptala ses jí proč pije sama doma? V tomhle věku jsou běžné mejdany, ale ne pití doma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
27.6.13 19:56

Alkoholismus snad není dědičný? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14090
27.6.13 19:57

No pije opravdu hodně… ale myslím, že z ní alkoholička ještě není… Za mě je alkoholička v ten moment kdy začne pít opravdu každý den, opíjí se, bez alkoholu nedá prostě ani ránu, přestane řešit okolní život a začne se v tom utápět.
Dle toho co, ale píšeš z ní tímhle temptem alkoholička za chvíli opravdu bude :roll: Zkoušela jsi si s ní promluvit? co na to řekla? Má přítele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3525
27.6.13 19:57

@lampulina nemusí to být geny ale měla bys jako její maminka s ní o jejím otci pohovorit, že nechceš aby byla stejna tak jestli by to nezmirnila alespoň tak na 1 láhev na 1-2 týdny… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14090
27.6.13 19:58

@Žirafátko No říká se, že ne přímo dědičný, ale jak to ty děti vidí u rodičů tak už k tomu mají dispozice. To je to samé jako u kuřáků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7278
27.6.13 19:58

Bohužel bych řekla, že to je fakt moc.. 8o

kdyby se chodila bavit s kamarády a dala si k tomu skleničku, nevidím v tom problém, ale jestli pije sama a v takovém množství, tak to je cesta do pekel :nevim:

a zkusila jste s ní o tom mluvit?..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
27.6.13 20:00

Na mě to dělá dojem, že má nějaké trápení a takhle blbě to „řeší“. Má tvojí podporu? Ví o tom? Může s tebou mluvit o všem? Zkus jí podat pomocnou ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
27.6.13 20:03

Ono je to dost alkoholu, ale kdo chodi kazdy patek i sobotu „parit“, tak asi vypije i vic a nikdo to neresi.
jenze me by na tom desilo to, ze pije sama doma. to je fakt podivne. jako je v pohode dat si vecer par sklenicek vina, ale vypit nekolik lahvi vcetne tvrdeho alkoholu, to mi prijde pres caru :nevim:
ma nejaky spolecensky zivot? chodi ven, ma kamaradky, pritele? prijde mi to jakoby zahanela samotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
27.6.13 20:03

Kolik toho běžně pije - neberu nárazově? Pije každý den? Tisícovka za měsíc není nějaký ukazatel, to propiju levou zadní také :).

• Citovat
  • Nahlásit
16985
27.6.13 20:05
@werunkaw123 píše:
@Žirafátko No říká se, že ne přímo dědičný, ale jak to ty děti vidí u rodičů tak už k tomu mají dispozice. To je to samé jako u kuřáků.

mno, nemusi videt, opravdu tam je geneticky predpoklad. Moje mati se toho u me obava cely zivot, tak asi nekde neco cetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
27.6.13 20:06

@Žirafátko No bohužel určitým způsobem je. Pokud je v rodině alkoholik, tak jsou větší předpoklady, že se to potáhne s někým dalším, než z rodiny, kde tyhle problémy nebyli a nejsou.

Jinak zakladatelko, nemyslím si, že by byla hned alkoholička, nicméně mi to rozhodně normální nepřijde a je možné, že má dcera nějaký problém, který se takto snaží řešit. Zkusila bych s ní promluvit a zjistit, jestli nemá nějaké trable a jestli ji něco netrápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
27.6.13 20:16

Já si zas myslím, že alkoholikem je člověk ve chvíli, kdy tu flašku musí mít a když náhodou nepije, tak je protivná a má vůbec takový ty klasický abstinenční příznaky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
27.6.13 20:21

Já jsem teda ve 22 letech taky chlastala první ligu, ale sama jsem nikdy nepila! Jo jednou, když mě vyhodili z práce, tak jsem si otevřela víno, zavolala jsem kamarádce a během 2 hodinového hovoru jsem jí celou vyžahla. Ale jinak teda ne. Podle mě lidi, co pijou sami a pokud možno na tajňačku, jsou závisláci. A u tvé dcery bych to viděla na nějaký trápení. Má přítele? Třeba jí prostě chybí mužská náruč a je sama… Mámin přítel má syna (je mu 25)a ten se takhle taky zavírá sám v pokoji a lemtá. Je už pěkně odulej jak chlastá. Ale on denně vypije několik piv a o víkendu tvrdý. Flašky si schovává v pokoji a pak je nárazově všechny vyhodí. Já jsem ho tak pozorovala a podle mě je prostě sám. Za kámošema nechodí, holku nemá roky a jen chodí do práce a z práce. Pak sedí u kompu a chlastá. Podle mě on má nakročeno na alkohlismus slušně a tvoje dcera bohužel taky… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat