Reklama

Je možné ještě kojit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 13:50
Je možné ještě kojit?

Ahoj maminky,
mám doma sedm týdnů starou holčičku a bohužel máme problém s kojením.
V začátcích nám kojení šlo, malá přibírala, potom jsem měla velice bolavé bradavky a na jednom prsu ragádu z které mi často tekla krev. Druhý týden, co jsme byly doma začala malá ubývat na váze.
Byla jsem ve stresu u kojení brečela bolestí, ale i přes veškerou bolest jsem se snažila kojit dál. Paní doktorka mi doporučila přikrmování.
Malou se snažím dávat k prsům stále, ale musíme dokrmovat. Myslíte, že mám ještě šanci, abych mohla malou plnohodnotně kojit? Předem děkuji za odpovědi a rady :-)

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13252 příspěvků 08.08.18 13:53

Tak šance je vždycky, ale chce to mít ok bradavky, případně přijít na to, proč sis je tak oddělala.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 08.08.18 13:57

Zkoušet a zkoušet. Případně odsávat a krmit tvým mlékem z flašky, tak dostane co potřebuje a ty nepřijdeš o mléko, do toho zkoušet pravidelně přikládat. Když odmítá v bdělém stavu, je možné zkusit kojit v polospánku. Kdyžtak zkusit i kloboučky.

Popokatepetla
Závislačka 3035 příspěvků 08.08.18 14:02

Pozvi si domů kvalitní laktační poradkyni, šance je vždycky. Odkud jsi?

tabusenka
Kecalka 228 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 14:02

A nemáte poblíž laktační poradkyni? Myslím že do 3 měsíců je šance, že se dítě vrátí jen k prsu největší. Koukněte na stránky mamila.sk

Shena
Povídálka 25 příspěvků 163 inzerátů 08.08.18 14:34

Jak píší maminky, zkuste si pozvat laktační poradkyni. Já měla s malým první dva měsíce po porodu také hrůzu, ale chtěla jsem kojit a podařilo se, ač prsa ze začátku opravdu velmi bolela, ragády jsem také měla - téměř hned mi je zahojila mast Purelan. Po druhém měsíci už to bylo lepší, malého jsem plně kojila půl roku a pak ještě dál do dvou let. Takže nevzdávejte, najděte si poradkyni, ukáže Vám, jak mimčo správně přikládat, abyste si prsa neoddělávala, ukáže, co děláte špatně …

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 08.08.18 15:08

Sežeň si laktační poradkyni, ta ti poradí. Pokud máš bolavé bradavky, tak máte špatnou polohu. Kojení nemá bolet. Dokrmovat můžeš alternativně, třeba přes suplementor. Ale to ti vše poradí ona.

edding400
Kecalka 119 příspěvků 08.08.18 15:27

Určitě můžeš. Nijak se hlavně nenervuj, prikrmovani není žádná tragédie.

téra_3
Nováček 1 příspěvek 08.08.18 21:07

Děkuji všem :-), prsa už mám zahojená, laktační poradkyni jsem měla doma,když se mi poranění hojilo, techniku kojení zkontrolovala a máme ji správnou. Problém nastal v porodnici, kde mi jako prvorodičce nikdo neukázal, jak na to. Rodilo nás moc, takže si nás sestry moc nevšímaly.
Někdy malá pije, potom se u toho začne vztekat a dál nechce pokračovat.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 08.08.18 21:14

Ja v porodnici nemela zadne mléko, presto jsem kojila a prikrmovala dvojčata od narozeni do 2,5 roku.:-)

lucynka25
Kelišová 7109 příspěvků 2 inzeráty 09.08.18 07:09

Doporučuji rozhodne co nejdrive laktacni poradkyni.
Mozna byla spatna technika kojeni.
A prikladat treba co hodinu,aby se to dobre rozjelo..nedavat dudlik,lahve, v noci nejlépe mit miminko u sebe a kojit kojit.
Mela jsem problemy s prvni dcerou,3tydny nepribirala,mela jsem zanet,atb a jedine laktacni mi pomohla,vyhodila dudliky,prikrm jsem dala asi jen 2 dny strikackou a nalonec.jsem kojila 2,5roku.

admin
Extra třída :D 10886 příspěvků 10.08.18 15:31
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
mám doma sedm týdnů starou holčičku a bohužel máme problém s kojením.
V začátcích nám kojení šlo, malá přibírala, potom jsem měla velice bolavé bradavky a na jednom prsu ragádu z které mi často tekla krev. Druhý týden, co jsme byly doma začala malá ubývat na váze.
Byla jsem ve stresu u kojení brečela bolestí, ale i přes veškerou bolest jsem se snažila kojit dál. Paní doktorka mi doporučila přikrmování.
Malou se snažím dávat k prsům stále, ale musíme dokrmovat. Myslíte, že mám ještě šanci, abych mohla malou plnohodnotně kojit? Předem děkuji za odpovědi a rady :-)

Zakladatelko, určitě se přikláním k oslovení laktační poradkyně. Případně Vás může nasměrovat místní laktační poradkyně na eMimino.cz.

Dejte pak vědět, jak to u vás dopadlo a případně co pomohlo.

Držím vám moc palce, :hug:
Monika

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama