Je můj přítel lakomý?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zzuzcak
Nováček 8 příspěvků 26.12.17 12:59
Je můj přítel lakomý?

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, co si myslíte vy o mém příteli. Moje rodina si myslí, že je to lakomec a mě to strašně mrzí.

S přítelem spolu budeme rok, teď přítel kupuje byt, který bude napsaný na něj. Už máme založený společný účet, kam budeme posílat peníze (každý stejně) na hypotéku, výdajé na bydlení, jídlo,…Chceme sepsat předmanželskou smlouvu.
Co mě trápí je to, že když jdeme do restaurace nebo na kafé, tak přítel většinou u sebe nemá hotovost, tak se mě při placená zeptá, jestli to zaplatím, i když je možnost platit kartou. Pokud nakupujeme jídlo, tak to většinou platím já a x dalších drobností…Pokud jsme kupovali něco dražšího dohromady, tak mi půlku vždycky poslal. Nikdy po mně nechtěl na benzín, když jsme někam jeli nebo když jsme spolu jezdili do práce…
Výplatu máme na chlup stejnou, navíc on byl tento rok asi 3× na operaci, tak má o to méně peněz. Plus to vyřizování bydlení také něco stojí.
Jde mi o to, že s tímto nemám zkušenosti…myslím si, že to není úplně super, ale není to zase taková hrůza, abych to řešila…asi bych to ani neřešila, kdyby mi moje rodina nezačala říkat, že je lakomý škrt…co myslíte vy? Máte s tímto někdo zkušenosti? Říct příteli něco? Mám ho moc ráda a on mě taky, nechci to zbytečně kazit…

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9522 příspěvků 26.12.17 13:02

Pridala bych mu na bydleni /energie, ale rozhodne mu neplatila hypoteku, kdyz ti tam nepatri ani klika u dveri.

pikola
Neúnavná pisatelka 18729 příspěvků 26.12.17 13:03

NO, nechat za sebe platit holku není uplně běžné, ale záleží jak je to často a jak moc to vadí tobě. Ale půlku hypotéky platit od tebe mi přijde divné, když je byt napsaný jen na něj.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 26.12.17 13:05
@Šarlota4 píše:
Pridala bych mu na bydleni /energie, ale rozhodne mu neplatila hypoteku, kdyz ti tam nepatri ani klika u dveri.

Přesně tak. Proč bude byt napsaný jen na něj, když budeš půlku hypo platit i ty?

Zzuzcak
Nováček 8 příspěvků 26.12.17 13:05

Dokud nebudeme mít partnerskou smlouvu, tak platit hypotéku nebudu.

e008
Závislačka 3135 příspěvků 43 inzerátů 26.12.17 13:07

No tak platit hypo na byt, ktery bude jeho???To s tebou nepocita?

leisa
Kecalka 275 příspěvků 26.12.17 13:07

Počkej, byt bude jen čistě na něho, ale hypotéku máte platit oba? Takhle to ale nefunguje. Tady bych se určitě šprajcla - buďto bude byt vás obou, nebo ať si hypotéku platí sám.
Taky není obvyklé, když máš platit v restauraci za vás oba.
Rodiče mají pravdu a ty by ses měla mít na pozoru, něco s tvým přítelem není až tak zcela v pořádku.

AstraG
Závislačka 4373 příspěvků 26.12.17 13:07

Byt na oba a platit hypo na půl. Nebo byt na něj, hypo na něj a ty platit pouze energie za sebe. Neplatila bych hypotéku na něco, co není moje. Proč si na to přistoupila?

evinina
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 26.12.17 13:08

@Zzuzcak a co ti ta smlouva pomuze? Resp. co ma byt obsahem?

cecetka
Kelišová 7149 příspěvků 26.12.17 13:08

@Zzuzcak Ten spolecny ucet na provoz domacnosti schvaluji. Jedine, co se mi opravdu nelibi je, proc bys mela platit pulku hypoteky, kdyz byt bude jen jeho? Bud bude byt spolecny a budete ho splacet spolecne, nebo bude jen jeho a bude ho splacet ze svych prijmu. Ty si muzes danou castku sporit pro pripad rozchodu a porizeni vlastniho bydleni (zadni vratka jsou u nesezdanych zacinajicich paru dulezita).

Na placeni v restauraci bych reagovala tak, ze nemam tolik v hotovosti, at to zaplati kartou ;)

Halamka
Závislačka 3329 příspěvků 26.12.17 13:09

Souhlasim. O naklady na bydleni se podelit, ale proc bys mu pomahala splacet jeho byt? To je asi to, co trapi rodice. Platit byt, ktery bude jeho.
A u dalsiho by mi taky zablikala kontrolka. Ty platis tedy v podstate venku vse a on jen benzin? Myslim, ze i v tom je nepomer.
Podle psaneho bych se priklonila k nazoru rodiny.

siamka7
Extra třída :D 10951 příspěvků 26.12.17 13:09

@Zzuzcak strašný..rychle pryč..tobě to nevadí? 8o

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17964 příspěvků 26.12.17 13:09
@Zzuzcak píše:
Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, co si myslíte vy o mém příteli. Moje rodina si myslí, že je to lakomec a mě to strašně mrzí.

S přítelem spolu budeme rok, teď přítel kupuje byt, který bude napsaný na něj. Už máme založený společný účet, kam budeme posílat peníze (každý stejně) na hypotéku, výdajé na bydlení, jídlo,…Chceme sepsat předmanželskou smlouvu.
Co mě trápí je to, že když jdeme do restaurace nebo na kafé, tak přítel většinou u sebe nemá hotovost, tak se mě při placená zeptá, jestli to zaplatím, i když je možnost platit kartou. Pokud nakupujeme jídlo, tak to většinou platím já a x dalších drobností…Pokud jsme kupovali něco dražšího dohromady, tak mi půlku vždycky poslal. Nikdy po mně nechtěl na benzín, když jsme někam jeli nebo když jsme spolu jezdili do práce…
Výplatu máme na chlup stejnou, navíc on byl tento rok asi 3× na operaci, tak má o to méně peněz. Plus to vyřizování bydlení také něco stojí.
Jde mi o to, že s tímto nemám zkušenosti…myslím si, že to není úplně super, ale není to zase taková hrůza, abych to řešila…asi bych to ani neřešila, kdyby mi moje rodina nezačala říkat, že je lakomý škrt…co myslíte vy? Máte s tímto někdo zkušenosti? Říct příteli něco? Mám ho moc ráda a on mě taky, nechci to zbytečně kazit…

Chceme nebo on chce?

e008
Závislačka 3135 příspěvků 43 inzerátů 26.12.17 13:09

A ta predmanzelska smlouva je na co? Tim se resi nabyvani veci v manzelstvi, ne? Pokud je vyplata stejna, tak nechapu? A to, ze byt bude jeho, vypada, ze kdyz by potreboval, muze te vystrnadit.

Zzuzcak
Nováček 8 příspěvků 26.12.17 13:09
@AstraG píše:
Byt na oba a platit hypo na půl. Nebo byt na něj, hypo na něj a ty platit pouze energie za sebe. Neplatila bych hypotéku na něco, co není moje. Proč si na to přistoupila?

Budeme mít parnerskou smlouvu a dokud tato smlouva nebude, tak nic platit nebudu…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama