Je normální, aby horečky trvaly tak dlouho?

543
15.3.23 17:08

Je normální aby horečky trvaly tak dlouho?

Dcera v sobotu večer lehla s horečkou, druhý den se přidala rýma, v pondělí kašel, ale přes den vypadala ok, skoro bez teplot, úterý teplota zvýšená celý den 37,5, kašel a rýma, dnes to samé a teď k večeru opět horečka něco málo přes 38 + si stěžuje že ji bolí ocicka (má je unavené, jak se říká “plné rýmy”), zítra samozřejmě jdeme k Dr. Ale zarazily mě ty oči a ta neustupujici teplota. Vždy se z ni do 3 max 4 dnů dostala a tentokrat se to nějak vlece.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
15.3.23 17:24

@robatko23 dcera to mela taky, bala jsem se protoze to mela asi tyden (k doktorce jsme sly duhy den) nakonec to byl zanet spojivek, vubec me to nenapadlo protoze jsem k tomu nikdy teplotu nezazila :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
543
15.3.23 17:29
@Anonnym127 píše:
@robatko23 dcera to mela taky, bala jsem se protoze to mela asi tyden (k doktorce jsme sly duhy den) nakonec to byl zanet spojivek, vubec me to nenapadlo protoze jsem k tomu nikdy teplotu nezazila :palec:

Aha aha, taky možnost. Ale k tomu by asi zas neseděl ten kašel a ryma?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
85476
15.3.23 17:44

Dcera mela naposled horecky 7 dni, nejdriv 39, pak se to snizovalo. Pokud se to rozjizdi je 38 az ctvrty den, tak se k tomu muze pridavat treba zanet ucha, dutin. U nas trvaly horecky i 10 dni, takze ja s ni k doktorovi ani nesla tehdy a uzdravila se, krome horecky ji tehdy nic nebylo a vypadala dobre.

Hlava nebo oci ji muzou bolet k te horecce, to tak byva. Zanet spojivek muze mit od rymy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
15.3.23 17:51

Zanet spojivek byva od rymy.
Normalni hnusoviroza.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
543
15.3.23 17:57

Mne tohle prave nepřipadá jako zánět spojivek, to měla ty oci vždy začervenalé a tekl z nich hnis :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Tajemnadama
15.3.23 17:59

Ma zvysenou teplotu, ta může být i týden. Horečku dle tvého popisu jsem nikde nevycetla.

  • Citovat
  • Upravit
Tajemnadama
15.3.23 18:00

Navíc počkat, v sobotu večer? Takže má třetí den zvysenou teplotu, a ty jdeš s kaslem a rymou k lekari? To bude mít radost.

  • Citovat
  • Upravit
106
15.3.23 18:17

@robatko23 noo vidis to mne nenapadlo, tak to nevim hele, ted jsou ty chripky ale hrozny :( preji brzke uzdraveni :kytka: :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
543
15.3.23 18:36
@Tajemnadama píše:
Navíc počkat, v sobotu večer? Takže má třetí den zvysenou teplotu, a ty jdeš s kaslem a rymou k lekari? To bude mít radost.

Sobota večer přes 38,5, neděle přes 39, pondělí kolem 37,5, to samé včera a dneska cely den 37,5 a večer 38,5. Kašel, rýma, unavenost, polehává, oči zakalené. Nevidim zlepšení od soboty, proto mám v plánu navštívit zítra lékaře. 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9762
15.3.23 19:04

Změna vzorce teplotní křivky ze setrvalé horečky na ráno a dopoledne zvýšená teplota, odpoledne a večer horečka je typická u virových infekcí, bakteriální infekce by trápily setrvalými horečkami mnohem déle.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5757
15.3.23 19:04
@Tajemnadama píše:
Navíc počkat, v sobotu večer? Takže má třetí den zvysenou teplotu, a ty jdeš s kaslem a rymou k lekari? To bude mít radost.

Den je to uz ctvrty, jake jine chytre komentare krome toho ze neumite pocitat?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
543
15.3.23 19:08
@Doctus píše:
Změna vzorce teplotní křivky ze setrvalé horečky na ráno a dopoledne zvýšená teplota, odpoledne a večer horečka je typická u virových infekcí, bakteriální infekce by trápily setrvalými horečkami mnohem déle.

Takže doktor není třeba?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Tajemnadama
15.3.23 19:21

Oprava ve dnech. Mám stále úterý. ;) Nicmene co myslis ze je diteti co ma kasel a rymu? Na to žádný zázracny lek není.

  • Citovat
  • Upravit
Tajemnadama
15.3.23 19:25

Zkus mu udělat test na covid, příznaky už nemusí být jen kasel.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek