Je normální nemít DVD?

1938
3.9.10 22:52

Je normální nemít DVD?

Už si pomalu připadám jako mimozemšťan. Před cca 4 lety v práci šéf týden co týden řešil, jak můžu vůbec žít bez DVD? Neustále si tam měnili filmy a povídali si o tom. Na moje předpotopní video se dívali z patra. Ale já prostě nemám potřebu trávit víkend tím, že se budu koukat 4 filmy. Ano, občas zajdu do kina, nebo se v tv podívám na film, ale DVD mě prostě nechybí. Když bude nejhůř, mám pc. No a v poslední době neustále poslouchám kamarádky, jak pouštějí dětem na DVD pohádky. Syn nic takového zatím nepotřebuje, u pohádek nevydrží a mě nevadí, že se mnou vaří, uklízí a nesedí u televize. Ovšem mám v poslední době pocit, že se nějak vymykáme, protože nemáme v okolí snad nikoho, kdo to má stejně. Kamarádka, třeba nemá televizi, ale má DVD! No tak jsme normální? V dnešní době? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.9.10 22:59

ahoj, podle mě je to normální nemít doma něco, co nevyužijete. Připomíná mi to, že mě zase štvou otázky ze všech stran, proč nemám profil na FaceBooku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
3.9.10 23:01

:-)))) No, nevím, jak ti na to odpovědět. U nás v domácnosti se zařízení, které se jmenuje DVD, nachází. Ale já ho neumím používat. Respektive se nachází v počítači a já stejně nemám filmy, které bych na tom mohla pouštět. Jsem-li jednou za uherský rok požádána, abych připravila půjčený film, zatímnco drahá polovička připraví něco jiného (víno), tak jsem v loji. Takže asi tak … :hug:

Co se týče videa … já to coby uživatel vidím stejně. Vidím film. A pokud funguje (stejně se může s prominutím rozesrat jak klasický pásek, jak digi nahrávka), tak je mi šumák z jakého zdroje … to je asi jako vztah žena - auto. Je mi jedno, čím jedu. Pro mně je důležité, že to umím ovládat, a že me to odveze z bodu A do bodu B včetně nákupu a dětí a dalšího příslušenství …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15461
3.9.10 23:01

Nevím, jak moc je to „normální“, ale my také dvd nemáme… Máme doma věci, které využíváme - a toto mezi ně momentálně nepatří… :nevim:

Dcerka se občas dívá na Kouzelnou školku v televizi a občas jí pustíme na počítači nějakou pohádku, písničky nebo tak něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15577
3.9.10 23:02

My sice DVD máme, ale nemáme ho ani zapojené. Když už mám čas a chuť se dívat, vystačím si s televizí (ani tu bych nepotřebovala) nebo s pc. Malému pouštím pohádky taky na pc, ale nevydrží u toho. Spíš mu pouštím písničky. My jsme ale strašně moderní, máme DVD, domácí kino, playstation, bezdrátová sluchátka a kdoví co ještě a vše je to v krabicích schované :roll:
Teď chce přítel opěrku na hlavu na zadní sedačky auta doprostřed (nemáme jí tam), ptala jsem se, jestli vůbec někdy někdo bude sedět u prostřed u nás v autě. Prý asi nikdo nikdy, ale je to věc cti jí tam mít. Takže to je vysvětlení, proč máme nezapojené vybavení…nepotřebujeme, ale musíme ho mít :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
3.9.10 23:06

Myslím že je to úplně normální a když se chci podívat na dvd, tak si ho šoupnu do počítače, sice to neni tak velká obrazovka jako televize, ale bohatě nám to stačí. Máme video, ale to taky moc nepoužíváme, proč taky když zrušili analog a na digitálnim se nedá nahrávat (když si to chci nahrát, tak se na to rovnou můžu koukat). Takže ho máme spíš jen na chytání prachu ve skřínce. To samý s Facebookem, nemam ho a jsem spokojená, žít se dá i bez toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
3.9.10 23:06

My taky máme, ale nepoužíváme… Takže místo přehrávače DVD máme chytač na prach DVD :roll:
Pohádky i filmy pouštíme na PC. DVD jsme si pořídili ještě před PC, takže předtím se používalo, ale teď tu leží ladem, chudinka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2463
3.9.10 23:11

My dvd přehrávač máme. Je v dolní levé skříňce v krabici. Nepotřebujeme ho, nemáme na něm co pouštět a i kdyby, nevím kdo by na to koukal, když i tv u nás běží jen na večernícek a zprávy. Takže vítej v klubu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
3.9.10 23:13

My jsme DVD neměli donedávna. Měli jsme propojené PC s telkou a na filmy se dívali takto. Pak si drahý pořídil nový komp a nepasoval mu tam už ten starý kabel. A jednodušší pro něho bylo koupit DVD :lol: :lol: :lol:

Já se na filmy dívám moc ráda, dřív jsme si zalezli do postele, žrali a dívali se i na několik filmů po sobě. Teď, co máme narušitele už to není možné, jsme rádi, že se podíváme na 1-pár dílů HIMYM před spaním :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26560
3.9.10 23:13

My DVD máme a asi pět let jsme ho nepustili. Vše jsme pouštíme na počítači.
Až bude příště někdo mít nějaké poznámky o DVD, tak mu řekni, že to už je zastaralá věc, že teď se na všechno používá počítač :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11764
3.9.10 23:17

My DVD nemáme, zato máme hodně staré video :mrgreen: Ale to bohatě stačilo, hlavní využití bylo pro nahrávání toho, co jsme v televizi nestihli. Nějak DVD ani nepotřebujem :nevim: Taky máme DVD mechaniku v PC, tak když je potřeba, pustíme to v něm. Moje malá pohádky nesjíždí, upoutají ji v podstatě jenom reklamy a teleshopping, ostatní ji prostě nebere (a popravdě mi to vůbec nevadí :mrgreen: ). Takže se k tobě přidávám :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
3.9.10 23:22
Machalka píše:
My DVD nemáme, zato máme hodně staré video :mrgreen: Ale to bohatě stačilo, hlavní využití bylo pro nahrávání toho, co jsme v televizi nestihli.

To mi připomnělo … bydleli jsme v podnájmu poblíž přejezdu přes železniční přejezd. My si na to cink cink cink húúúúúú jednou za půl hodiny zvykli. A měli jsme i stařičké video, kteréžto se bez důvodu a příčiny přehřívalo, takže dělalo cvak cvak v různé intenzitě a denní době. A je již klasická hláška jedné mé příbuzné, která u nás spala , respektivě nemohla pát kvůli „cink cink cvak cvak húúúú.....“ :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15461
3.9.10 23:26
Emilie píše:
To mi připomnělo … bydleli jsme v podnájmu poblíž přejezdu přes železniční přejezd. My si na to cink cink cink húúúúúú jednou za půl hodiny zvykli. A měli jsme i stařičké video, kteréžto se bez důvodu a příčiny přehřívalo, takže dělalo cvak cvak v různé intenzitě a denní době. A je již klasická hláška jedné mé příbuzné, která u nás spala , respektivě nemohla pát kvůli „cink cink cvak cvak húúúú.....“ :mrgreen: :mrgreen:

Kurnik… a zas mám poplivanej monitor… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
3.9.10 23:26

nooo … kdyby se nám nerozbil videopřehrávač (na který se tu stejně jen prášilo) tak asi dvd nemáme … chtěl ho přítel, tak si ho pořídil - za supr cenu s reprákma 5+1, který jsou stejně všechny kolem TV, takže efekt peostorového zvuku žádný :D.
Využití má jen na pohádky pro malého, který tak spíš zabíjí čas když je venku škaredě a hraní už nás neba.
Kdyby jsme ho neměli, asi se taky prd stane, bo když už, skouknem stažený film na PC, a malému úplně stejně poslouží PC a youtube :think: .
Takže za mě .. ne divná nejsi že ho nemáš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
11764
3.9.10 23:32
Emilie píše:
To mi připomnělo … bydleli jsme v podnájmu poblíž přejezdu přes železniční přejezd. My si na to cink cink cink húúúúúú jednou za půl hodiny zvykli. A měli jsme i stařičké video, kteréžto se bez důvodu a příčiny přehřívalo, takže dělalo cvak cvak v různé intenzitě a denní době. A je již klasická hláška jedné mé příbuzné, která u nás spala , respektivě nemohla pát kvůli „cink cink cvak cvak húúúú.....“ :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :palec:
Naše video je pořád funkční, i když někdy ho musíme přemlouvat k přetáčení kazet. Ale je taky skvělý jako ukazatel, kolik je hodin :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama