Je nutná antikoncepce na potenciální endometriozu?

111
27.7.20 15:34

Je nutná antikoncepce na potenciální endometriozu?

Dobrý den.

Mám podezření na endo, zatím mě neposlali na laparoskopii.
Antikoncepce mi dělá špatně na krevní cukr (mám inzulinovou rezistenci), to jsem panu doktorovi říkala a také to, že proto nechci antikoncepci brát zbytečně (pokud endometriozu nemám).

Mám teď nějaké jiné řešení?
Já vím, mám to řešit s lékařem…ale on nějak mi mou námitku zamítl.
Děkuji…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19984
27.7.20 16:20

@PhereNicae ja brala visanne pul roku, antiko to není, složeními dalo zabrat. Ale dlouhodobě se to brát stejně nesmí. A jinak těhotenství. To je na 9mesicu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
111
27.7.20 16:57

Děkuju za odpověď!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6661
27.7.20 19:45

Klasická HA na endometriozu nepomáhá. Já ji měla při braní HA. Pak jsem vysadila a jako léčbu jsme se s manželem rozhodli pro těhotenství. Už jsme o tom stejně tehdy mluvili. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
111
27.7.20 22:03
@bartsch píše:
Klasická HA na endometriozu nepomáhá. Já ji měla při braní HA. Pak jsem vysadila a jako léčbu jsme se s manželem rozhodli pro těhotenství. Už jsme o tom stejně tehdy mluvili. ;)

aha! Díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.