Je nutná operace u cysty na vaječníku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SannaZ
Kecalka 181 příspěvků 12.02.18 16:32
Je nutná operace?

Dobrý den, mám dotaz. Před třemi dny mi gynekolog sdělil, že mám na levém vaječníku cystu 3cm plnou krve. Příznaky jsem měla stejné jako při zánětu močového měchýře, takže mě cysta dost překvapila. Nicméně bych se chtěla zeptat - myslíte, že je s cystou, v které je krev, nutná operace? Nebo je možnost že se vstřebá sama stejně jako normální cysta? Hledala jsem na netu, ale to co tam píšou mě akorát děsí čím dál tím víc… Za pět dní mám mít menstruaci, mám cystu plnou krve a moje gynekoložka má dovolenou na celý týden, celkem to bolí, k tomu mě začíná pobolívat i druhý vaječník. Zástup paní gynekoložka žádný nemá a když jsem volala dalšímu gynekologovi z okolí, řekl mi, že on s tím nic dělat nemůže, léky mi prý nedá, prý pro mě prostě nemůže nic udělat. :nevim: Nabízí se ještě pohotovost, každopádně by mě zajímalo, jaká je pravděpodobnost, že mě budou hned operovat. Nemáte s tím někdo zkušenosti prosím? :zed:

Přečtěte si článek: Cystu na vaječníku nezanedbejte

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

SannaZ
Kecalka 181 příspěvků 12.02.18 16:33

Jen bych dodala, že cysta mi vznikla po měsíční pauze s antikoncepcí a následné nasazení nové antikoncepce. Ve vedlejších příznacích příbalového letáku je napsáno, že tato antikoncepce může způsobovat cysty na vaječnících, Po hovoru s gynekologem je to ale prý vyloučé, jsem z toho zmatená, :,(

Elen8
Extra třída :D 12977 příspěvků 12.02.18 16:35

@SannaZ sla bych do gynekologicke ambulance v nemocnici.

SannaZ
Kecalka 181 příspěvků 12.02.18 16:37

@Elen8 nic jiného mi nezbývá, ale nevím, jestli bych si měla brát něco s sebou pro jistotu, kdyby mě hned operovali, jaká je šance že se při takové cystě hned operuje popř. Jak to vše probíhá? Jsem z toho fakt v háji :(

Elen8
Extra třída :D 12977 příspěvků 12.02.18 16:40

@SannaZ to uz bud muset poradit nekdo dalsi, ja bych tam asi zasla jen na konzultaci. Veci si muzes nechat doma zabalene a jen nekdo donese.

lachtanice86
Kelišová 5446 příspěvků 12.02.18 16:55

Nezakladala si už něco takového? 3cm není moc. Třeba se vstreba, třeba poroste. U 3cm bych se nebala že si tě tam hned nechají. Mě si tam nechali hned při cystě 9×7,5 cm.

SannaZ
Kecalka 181 příspěvků 12.02.18 17:00

@lachtanice86 Nezakládala. Já bych popravdě operaci hned spíše uvítala, chci to mít z krku. Jen se prostě bojím.

janablizkova
Kecalka 326 příspěvků 12.02.18 17:07

Já jsem měla také cystu, ale ta se vstřebala. Já bych neodkládala a zajela do nemocnice na gyndu musí tě vzít a hlavně když tě to bolí. Neodkládala bych to!

lachtanice86
Kelišová 5446 příspěvků 12.02.18 17:08

@SannaZ do nemocnice bych jela a uvidíš. Já mám takovéto bolesti pravidelně a nikdo s tím nemůže nic dělat.

Příspěvek upraven 12.02.18 v 17:08

Lekninka91
Extra třída :D 10112 příspěvků 12.02.18 17:08

Měla jsem cystu 5 cm, na další kontrolu jsem byla pozvaná asi za tři měsíce.. Měla by odejít během pár menstruací :nevim:

malá_holka
Závislačka 4701 příspěvků 12.02.18 17:30

Já si myslím, že cysta s krví se nevstřeba, vstřebaj se cysty vyplněny vodou. Měliby ti vzít krev na tumor markery a podle toho operace, cysta s krvi vypadá na endometriozu. Zbytečně nestresuj, počkej na svoji doktorku, pokud tě to bolí jeď na pohotovost, nebo kamkoliv jinam na gyndu. Někde tě vzít musí.

SannaZ
Kecalka 181 příspěvků 12.02.18 17:33

@malá_holka volala jsem asi na tři různé, všude řekli to samé - nijak mi pomoct nemůžou. Ono to zrovna vyšlo tak debilně, že za 5 dní MS, doktorka tu bude až za 7 dní a krvavá cysta bolí a bojím se že praskne. Tomu se říká zákon schválnosti

janablizkova
Kecalka 326 příspěvků 12.02.18 17:36

Já bych nevolala a rovnou jela do nemocnice.

janablizkova
Kecalka 326 příspěvků 12.02.18 17:38

@malá_holka Ano já jsem měla vodovou cystu.Taky si myslím že cysta s krví se nevstřebává.

lachtanice86
Kelišová 5446 příspěvků 12.02.18 17:44

@SannaZ zažila jsem i prasknutí cysty. Bolelo to dost. Na pohotovost to nebylo. A mám endometriozu uz 11 let a těch cyst sem měla už hodně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama