Je nutná operace u cysty na vaječníku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 12.02.18 16:32
Je nutná operace?

Dobrý den, mám dotaz. Před třemi dny mi gynekolog sdělil, že mám na levém vaječníku cystu 3cm plnou krve. Příznaky jsem měla stejné jako při zánětu močového měchýře, takže mě cysta dost překvapila. Nicméně bych se chtěla zeptat - myslíte, že je s cystou, v které je krev, nutná operace? Nebo je možnost že se vstřebá sama stejně jako normální cysta? Hledala jsem na netu, ale to co tam píšou mě akorát děsí čím dál tím víc… Za pět dní mám mít menstruaci, mám cystu plnou krve a moje gynekoložka má dovolenou na celý týden, celkem to bolí, k tomu mě začíná pobolívat i druhý vaječník. Zástup paní gynekoložka žádný nemá a když jsem volala dalšímu gynekologovi z okolí, řekl mi, že on s tím nic dělat nemůže, léky mi prý nedá, prý pro mě prostě nemůže nic udělat. :nevim: Nabízí se ještě pohotovost, každopádně by mě zajímalo, jaká je pravděpodobnost, že mě budou hned operovat. Nemáte s tím někdo zkušenosti prosím? :zed:

Přečtěte si článek: Cystu na vaječníku nezanedbejte

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 12.02.18 16:33

Jen bych dodala, že cysta mi vznikla po měsíční pauze s antikoncepcí a následné nasazení nové antikoncepce. Ve vedlejších příznacích příbalového letáku je napsáno, že tato antikoncepce může způsobovat cysty na vaječnících, Po hovoru s gynekologem je to ale prý vyloučé, jsem z toho zmatená, :,(

Elen8
Extra třída :D 12992 příspěvků 12.02.18 16:35

@SannaZ sla bych do gynekologicke ambulance v nemocnici.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 12.02.18 16:37

@Elen8 nic jiného mi nezbývá, ale nevím, jestli bych si měla brát něco s sebou pro jistotu, kdyby mě hned operovali, jaká je šance že se při takové cystě hned operuje popř. Jak to vše probíhá? Jsem z toho fakt v háji :(

Elen8
Extra třída :D 12992 příspěvků 12.02.18 16:40

@SannaZ to uz bud muset poradit nekdo dalsi, ja bych tam asi zasla jen na konzultaci. Veci si muzes nechat doma zabalene a jen nekdo donese.

lachtanice86
Kelišová 6660 příspěvků 12.02.18 16:55

Nezakladala si už něco takového? 3cm není moc. Třeba se vstreba, třeba poroste. U 3cm bych se nebala že si tě tam hned nechají. Mě si tam nechali hned při cystě 9×7,5 cm.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 12.02.18 17:00

@lachtanice86 Nezakládala. Já bych popravdě operaci hned spíše uvítala, chci to mít z krku. Jen se prostě bojím.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 12.02.18 17:07

Já jsem měla také cystu, ale ta se vstřebala. Já bych neodkládala a zajela do nemocnice na gyndu musí tě vzít a hlavně když tě to bolí. Neodkládala bych to!

lachtanice86
Kelišová 6660 příspěvků 12.02.18 17:08

@SannaZ do nemocnice bych jela a uvidíš. Já mám takovéto bolesti pravidelně a nikdo s tím nemůže nic dělat.

Příspěvek upraven 12.02.18 v 17:08

Lekninka91
Extra třída :D 10423 příspěvků 12.02.18 17:08

Měla jsem cystu 5 cm, na další kontrolu jsem byla pozvaná asi za tři měsíce.. Měla by odejít během pár menstruací :nevim:

Uživatel je onlinemalá_holka
Kelišová 5825 příspěvků 12.02.18 17:30

Já si myslím, že cysta s krví se nevstřeba, vstřebaj se cysty vyplněny vodou. Měliby ti vzít krev na tumor markery a podle toho operace, cysta s krvi vypadá na endometriozu. Zbytečně nestresuj, počkej na svoji doktorku, pokud tě to bolí jeď na pohotovost, nebo kamkoliv jinam na gyndu. Někde tě vzít musí.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 12.02.18 17:33

@malá_holka volala jsem asi na tři různé, všude řekli to samé - nijak mi pomoct nemůžou. Ono to zrovna vyšlo tak debilně, že za 5 dní MS, doktorka tu bude až za 7 dní a krvavá cysta bolí a bojím se že praskne. Tomu se říká zákon schválnosti

janablizkova
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 12.02.18 17:36

Já bych nevolala a rovnou jela do nemocnice.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 12.02.18 17:38

@malá_holka Ano já jsem měla vodovou cystu.Taky si myslím že cysta s krví se nevstřebává.

lachtanice86
Kelišová 6660 příspěvků 12.02.18 17:44

@SannaZ zažila jsem i prasknutí cysty. Bolelo to dost. Na pohotovost to nebylo. A mám endometriozu uz 11 let a těch cyst sem měla už hodně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >