Je přítel sobecký?

Anonymní
27.12.19 08:52

Je přítel sobecký?

Ahoj všem :mavam:
Chci si jen ověřit, zda jen me to přijde smutné..a přítelem máme chlapečka, kterému byly ted 4 měsíce. Přítel ma jen ranni, takže vstává 5.40 na 6h do práce (práci ma 5 min od domu). Syn usina mezi 19-20 a já k synovi vstavam cca kolem 23h, 2h a kolem 4h na kojení. Kolem 6 vstává. Přítele vždy o víkendech nechavam spat, když vstává brzy ráno do prace. ALE…od vánoc ma volno az do 6teho. Od Vánoc vyspava do 9h a já jsem vzhůru většinou od tech 6-6.15 jak se syn vzbudí. Taky bych někdy chtěla, aby přítel vstal místo me a nechal me dospat. I kdyby to melo byt jednou za týden tak by mi to pomohlo. On ma volno, já ho nemám nikdy. Jenže každý den je to tak, ze se vzbudí třeba v 6h ráno vemu ho k nám do postele a ma v ruce něco s čím si hraje (co neruší) a já ještě chvíli odpočívam než se trošku proberu (cca 10 min) jenže ještě neubyde ani 3 min a on už mluví „nechces s nim jit vedle prosimte“..já nejsem žádný stroj ze zaknura a já hned poletim s nim vedle zatímco ještě nemám ani pořádně otevřené oči cela rozespana atd. Já to pritelovi řekla ale řekl mi na to ze ma konečně volno aby si odpočinul pořádně. Ale na me se vůbec nediva aby jeden den udělal takový pro me. Nekde jsem nedávno četla podobnou diskuzi Myslím ze paní to mela skoro stejně jako já ale už ji nemůžu najít a nevím jaké tam byly odpovědi. Je sobecký, ze mi nedopreje ani jeden den dospani a diva se jen na sebe aby si odpočinul a vyspal kazdy den do 9 zamtico já si nedospim když bude zas chodit do prace už vůbec? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1040
27.12.19 09:01

Ano je… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2946
27.12.19 09:03

Je přítel sobecký?

ANO JE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
27.12.19 09:04

Není. On chodí do práce a nosí peníze. Tobě je to málo a ještě chceš, aby tě suploval, když má konečně volno a může od práce odpočívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1040
27.12.19 09:06
@Alkata píše:
Není. On chodí do práce a nosí peníze. Tobě je to málo a ještě chceš, aby tě suploval, když má konečně volno a může od práce odpočívat.

ty máš dost, jeden den by ho vážně nezabil, navíc ve vztahu je to snad normální, že si partneři pomáhají ne? ;) :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
27.12.19 09:07

Ano je sobecky, nebo mu je fuk, jak se citis… ze ho to nenapadne samotneho..to bych chapala, ale kdyz ho o to pozadas?! Neni o cem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
27.12.19 09:09

Ano, je to sobec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
27.12.19 09:09

Neřekla bych sobecký. Nepíšeš jak náročnou práci dělá. Je to jako srovnávat jablka a hrušky, ale můj muž vydělává víc než já, přispívá dost víc do rodinného rozpočtu, tráví v práci víc času, tak se já automaticky postarám o domácnost.
Je to hloupé srovnávat, ale náš pes je naučen chodit ven v 6 ráno - pokud nejdeme, začne knučet, protože potřebuje, přes týden vstáváme s přítelem spolu na 6, půl 7, ale o víkendech ho prostě nechám vyspat, vstanu v 6, jdu se psem (at prší, sněží, padají trakaře, utahám ho, at pak nedělá doma rambajs). A s dítětem počítám to samé.
Co kdyby jsi mu řekla, at se jde s mrňouskem jedno odpoledne projít sám a ty se dospíš třeba ty dvě hodinky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
27.12.19 09:11
@Alkata píše:

Ne to nechce :roll: chce, aby si obcas sel rano lehnout vedle ke svemu synovi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
27.12.19 09:13

Mohl bys prosim zitra vstat s klukem ty? Kdyz se ho takto zeptas, tak to ti fakt rekne, ne? Ted pres prazdniny jsme to vstavani tak nejak stridali. Kdyz jsme meli jedno male dite, tak jsem pres noc vstavala ja, protoze by manzel uz neusnul a za to me rano nechal dospat tak kazdy druhy den(pracuje tedy od pozdeji).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
27.12.19 09:13

Ještě dodám - připadá to jen mně, nebo jsou dnes ženy s jedním dítětem, zabezpečenou a teplou domácností mnohem víc zhýčkané, než naše babičky, mnohdy maminky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3093
27.12.19 09:16

@Alkata :mrgreen: tohle je dobrej vtip.

Nosi domu penize a ty se zase staras o syna a domacnost. Srovnatelne. Je sobecky. Jednou tydne ho to nezabije, je to i jeho dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
27.12.19 09:16
@Alkata píše:

Přesně jak napsala @Zwetta… Myslím ze od odpočinku stačí se vyspat každý den do 9 a jeden den si privstanout v 6 aby přítelkyně nabrala silu a energii na fungování v domácnosti a o peci miminka. Protože je to fakt únavné porad v noci vstavat a brzo ráno vstavat a byt po boku mimca 24/7 vařit uklízet prát a furt něco doma. Vim o čem mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19456
27.12.19 09:20

Já teda taky s dcerkou vstávala a muž víkendy nebo dovolené vyspával, ale já s tím byla asi nějak smířená či co (i kdžy občas mě to štvalo, to jo)… Ty chlapy tohle samo od sebe nenapadne, oni maj nejspíš pocit, že nás to snad i těší a je to nás nový koníček :) Ale jestli na přímou otázku, jestli by aspoň jednou za to svoje volno mohl s malým vstát on, tě odmítne, tak to by mě taky naštvalo. Jestli je to sobec… no vypadá to tak, ale možná se jen bojí být s malým „sám“, neví, co s takovým mrnětem vlastně dělat. U nás se tohle třeba zlepšilo s věkem dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 09:20

Ano je. Pokud má teď dva týdny volno, nevidím žádný důvod proč by nemohl nějaký den nechat vyspat tebe a o vaše společně dítě se postarat 8) my se v tomto stridame, zpocatku se to také ne vždy setkalo s nadšením, teď už je s tím smiren :wink:V klidu si promluvit a specifikovat jasne co chceš: Zítra by mi pomohlo aby si s malým vstal ty, jsem také unavená a potřebuji se také dospat :heavy_check_mark:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama